Swierzak90

Odchwaszczanie zbóż ozimych wiosną

Polecane posty

poosa21    856

U mnie w zeszłym sezonie Apyros 13g + Lintur 150g to była tragedia, Apyros wyczyścił pole a lintur nic nie ruszył i musiałem poprawiać mustangiem forte 0,8l/ha.

Miałem też mieszanki Atributt 60g + granstar 20g oraz Apyros 13g + mustang forte 0,8l obie te mieszanki polecam w pszenicy ozimej i pszenzycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

lancett plus musze powiedzieć ze jest rewelacyjny bez mieszanin tylko olejek do tego i ma dodatkowy plus że można go stosować w pózniejszym terminie jakby ktoś nie mógł wczesniej nawet do pierwszego kolanka


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz612    0

W tamtym sezonie zastosowałem Huzar Activ w dawce 0,75l/ha i pola pszenicy ozimej jak i pszenżyta ozimego były czyste aż do żniw nie było problemu z chwastami polecam ten środek do zastosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

U mnie Huzar juz od dawna nie działa na miotłę - to pierwsza wada, druga jest taka ze przypala delikatnie zboże. Moim zdaniem delikatnie przereklamowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

U nas Huzar też puszczał miotłę, za to Lancett Plus wyczyścił prawie doszczętnie wszystko, poza jednym małym placykiem gdzie został gdzieniegdzie chaber.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Również polecam lancet plus, ponieważ bierze praktycznie wszystko a przede wszystkim upierdliwego fiołka, którego elegancko zniszczył zeszłego roku. w tym roku co nie zdązyłem popryskać jesienią to wiosną lancetem dokończę. polecam ;)

Edytowano przez turtojs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

w jakiej fazie rozwojowej pszenicy mozna stosowac lancett plus?

Jak to wychodzi cenowo na 1ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

W zeszłym roku wychodziło jakoś 120-130 zł/ha, co do fazy rozwojowej - według ulotki musisz zdążyć przed drugim kolankiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Ja polecam izoherb, 5litrowe opakowanie na 2ha nie pamiętam dokładnie ale coś lekko ponad 100zł.

Jest kilka odpowiedników, w tamtym roku juz izoherb był słabo dostepny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W zeszłym roku było pryskane lancetem. Wyszło super. Wcześniej przez wiele lat były stosowane środki typu lintur mustang huzar atlantis. Każdy z nich coś przepuszczał ato miotłe a to przytulie a prawie każdy fiołka. W tym roku też będzie lancet plus z olbrasem tuż przed piewszym kolankiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiecie na wiosnę można zastosować lancer w zeszłym roku unas zdał egzamin ja tam swoją opryskałem jesienią ekspert-net z do mieszką diniflonikanu a teraz zobacże jakie chwasty się pojawią wiosną może w następnym roku przejdę na wiosenny oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie huzar w ubiegłym roku nie zdał egzaminu.. było nieźle ale puścił bodaka (ostrożeń) z miotłą sobie dość dobrze poradził. Polecam mustang + attribut - miałem zachwaszczone pole i właśnie tym pryskałem.. poradził sobie świetnie ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrc1994    0

Panowie a co polecacie domieszac do granstara, zeby załatwiło dwuliścienne.Na jesieni pryskałem ekspertem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

ja zawsze na oziminy stosuje mustang + attribut i nie chce narazie innego bo te środki jeszcze mnie nie zawiodły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

Witam panowie bede chciał zastosowac na oziminy kombinacje lentipur 2L na ha + dicopur 1L + aurora 20g/ha

 

Tylko aby nie za pozno tym Lentipurem zrobic :/ w tamtym roku tak zawaliłem i musiałęm jeszcze raz hwastoxem latac :/ mysle tak za tydzien wyjechac z opryskami jak wjade ale powiedzcie mi czy na wiosene ta sama kombinacja bedzie tez skuteczna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Chyba oszalałeś


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkk9    0

mam pytanie czy ktoś stosował apyros w życie byłbym bardzo wdzięczny za odpowidz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsbert    0

W zeszłym sezonie mi doradzono i zastosowalem granstar +chwastox na jare pszenice i jęczmień. Efekt był zadowalający przy niewielkich kosztach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Ktoś wie gdzie można w necie dostać Aminopielik Tercet?? W ubiegłym roku stosowałem i ładnie chwasty położyło, a w tym nigdzie nie mogę znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiastOracz    136

czy mogę w życie zastosować na wiosne apyros 20g +chwastox 300sl 1.5l/h nie mogę nigdzie znaleść odpowiedzi czy tak czy nie jeżeli ktoś stosował lub wie coś na ten temat był bym wdzięczny za jakąś odpowiedz

 

Wydaje mi się, że już kiedyś Ci o tym pisałem, ale uparcie szukasz potwierdzenia. Ten środek nie ma rejestracji w życie, więc dlatego nie możesz uzyskać i znaleść odpowiedźi. Ryzyko jest bardzo duże. Nawet jak ktoś Ci napisze, że sotosował raz ; jeśli to będzie prawda; (ale zapewne nie analizował, czy plon mu spadł, czy coś się z roślinami działo) to za drugim razem może się to kompletnie nie udać. Życzliwie więc ci radzę, oddaj ten herbicyd i zamień na inny. Natomiast Chwastox jest środkiem z grupy regulatorów wzrostu i działa na merystem (selektywność fizyczna). Będziesz musiał czekać na temperatury ok 10*C, a w tym czasie i rosną chwasty i żyto i możesz mieć zarówno roślinę chronioną jak i chwasty przerośnięte, co może skutkować słabą suketcznością tego herbicydu jak i uszkodzeniami rośliny uprawnej (deformacje kłosa). Według etykiety masz czas do końca krzewienia a temperatur na to brak (oczywiście nie wiemy w jakiej fazie masz żyto).

 

Żyto już kontraktują po 170 euro więc chyba warto zbierać fajny plon. Decyzja należy do Ciebie.

Edytowano przez PiastOracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Piast zglaszały sie do ciebie już firmy w celu podpisywania umów,odnośnie zakupu zbóż lub rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

Mam ofertę na Sekator 125OD 300zł brutto za litr-czy to dobra cena?-co trzeba domieszać do niego, żeby pobrało miotłę i proso i jak to wyjdzie cenowo? a może jakies inne bardziej konkurencujne propozycje? środek ma działać na pszenżycie i jęczmieniu ozimym.

niby w zeszłym roku Chisel się sprawdził, ale sądzę że da sie coś znaleźć za mniej niż 100zł/hektar.... pomożecie? :)

 

EDIT: na jesieni nic nie było pryskane, więc zielsko podobnie jak zboże rośnie sobie w najlepsze;p

Edytowano przez ahme999

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj