kaczorek

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

Polecane posty

Gość   
Gość

A zazdrosny jestes? Chyba nie ma o co, bo kazdemu staram się po prostu pomoc jesli cos tam mi w głowie świta, a potem jestem ciekawa czy zaszła zmiana, czy nie. Ostatnio napisalam wiadomosc prywatną do @leszek1000 z zapytaniem jak jego cielę, z ktorym miał problem chociaz staram się nie nękac nikogo swoją ciekawoscią i powstrzymac się od prywatnych pogaduszek.

Przykro mi, ze poczuł się kolega pominięty. Pozwolilam sobie kolegę zablokować. 

I przepraszam za zasmiecanie tego tematu, już skonczyłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a stosuje ktoś preparat mlekozastepczy z firmy Polmas , kiedys stosowałem i było ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moja kolezanka stosowała z Polmassu, ale szybko zrezygnowała na rzecz Josery. Na Polmassie ciagle miala biegunki, po zmianie jak reką odjął, wiec chyba cos w tym jest.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robercik1   
Gość Robercik1
13 minut temu, Paulina1985 napisał:

Moja kolezanka stosowała z Polmassu, ale szybko zrezygnowała na rzecz Josery. Na Polmassie ciagle miala biegunki, po zmianie jak reką odjął, wiec chyba cos w tym jest.

 

Jest kilka rodzajów tych preparatow w polmasie  może dali jej  tanszy  a te tansze to wiadomo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne, być może. Na pewno są tez zadowoleni klienci. Ale jeśli juz brac jakiekolwiek mleko to najlepsze jakosciowo z oferowanych przez producentów.

Ja się zastanawiam nad zmianą preparatu albo koncentracji na stacji odpajania, bo zaczely mi sie zabijac mlekiem przewody 🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robercik1   
Gość Robercik1
2 minuty temu, Paulina1985 napisał:

Jasne, być może. Na pewno są tez zadowoleni klienci. Ale jeśli juz brac jakiekolwiek mleko to najlepsze jakosciowo z oferowanych przez producentów.

Ja się zastanawiam nad zmianą preparatu albo koncentracji na stacji odpajania, bo zaczely mi sie zabijac mlekiem przewody 🤔🤔🤔

może stacja dostała zapalenia hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hehe, no stacja ma już swoje lata, więc najpierw w niej szukam winy :) bede szukac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16913

Agrest napisał:

Fajna popierdółka. Tur 2 sekcyjny jest dużo gorszy od 3 sekcji? Do podpychania  ładowania zboża w magazynie ma znaczenie?

https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-fendt-65ls-CID757-IDyadyx.html

jak masz troche oleju w glowie i sprytne lapki to w mig dorzucisz trzecia sekcje za nieduze pieniadze. wystarczy prosty dzielnik i bedziesz mial pelnowartosciowy ciagnik z ladowaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16913

Rolnik7343 napisał:

2 minuty temu, Agrest napisał:

Fajna popierdółka. Tur 2 sekcyjny jest dużo gorszy od 3 sekcji? Do podpychania  ładowania zboża w magazynie ma znaczenie?

https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-fendt-65ls-CID757-IDyadyx.html

raczej ziarna nie bedziesz podpychał kokodylem, wycinakiem ani chwytakiem :P

krokodyl na ciagniku z dobra widocznoscia jest jak trzecia reka. baaaardzo pomocny. chwytakiem tez mozna wiele zdzialac. nie tylko wozenie beli. wystarczy wrzucic na dol palete i juz masz zwyzke z bezpiecznym koszem do np oglawiania starych wierzb. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

@Paulina1985 tak sobie teraz na szybko policzyłem policzyłem to litr tego mleka wychodzi 1,52zł jakby dawać 200gram proszku... prawie drozsze jak w sklepie w kartoniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po 1. Zalezy za ile masz to mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
A jak z jakością mleka z trouw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie pamietam jaką mamy cenę, ale przy takich ilościach jakie bierzemy to na pewno mniej, musialabym na fakturze sprawdzic. 

Głowna zaletą jak dla mnie tego mleka jest jego wysoka przyswajalność, brak biegunek lub sporadyczne jednodniowe, no i szybki wzrost, blyszczaca sierść, dopoki to się nie zmieni cena bedzie grala rolę drugorzędną. 

A może w polowie okresu odpajania bedę dawala mniejsza koncentrację zeby jeszcze wiecej paszy jadły, nie wiem :) ciagle eksperymentuję żeby miec jak najlepsze efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231

Paulina1985 napisał:

Ja nie pamietam jaką mamy cenę, ale przy takich ilościach jakie bierzemy to na pewno mniej, musialabym na fakturze sprawdzic. 

Głowna zaletą jak dla mnie tego mleka jest jego wysoka przyswajalność, brak biegunek lub sporadyczne jednodniowe, no i szybki wzrost, blyszczaca sierść, dopoki to się nie zmieni cena bedzie grala rolę drugorzędną. 

A może w polowie okresu odpajania bedę dawala mniejsza koncentrację zeby jeszcze wiecej paszy jadły, nie wiem :) ciagle eksperymentuję żeby miec jak najlepsze efekty.

widziałaś może wyniki doświadczenia jakie jest opisanie w najnowsze gazetce Hodowla i Chów bydła. Na temat odchowu cieląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mialam jeszcze probnego w tym mies, a co tam ciekawego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O kurczę, dostałam oczopląsu 🙂 od tych rozmytych literek, jednak dałam radę. 

Ciekawy artykuł, to by się w sumie zgadzało z moim przekonaniem i postępowaniem, jak dostanę po 20-tym papierową wersję to przeczytam jeszcze na spokojnie.

Ja dodam od siebie jeszcze cos z tegorocznej konferencji bujatrycznej we wrocławiu, na ktorej nie bylam, ale dobrzy ludzie wspomogli mnie dokumentacją ;) więc dzielę się z zainteresowanymi. Wszystko podobnie jak w powyzszym artykule, ale badania nowsze.20190112_234906.thumb.jpg.127bd81345a152f704f8a52fbf1745ed.jpg20190112_235052.thumb.jpg.03d23ed54b4a1e54752eec9a9dcf04dd.jpg

20190112_234936.jpg

20190112_234952.jpg

20190112_235017.jpg

20190112_235035.jpg

20190112_235106.jpg

20190112_235120.jpg

Staralam się dodac zdjęcia w kolejnosci jednak się poprzestawiały, przepraszam 😓 mam nadzieję, że do rozszyfrowania co po kolei.

P.S. teraz ciekawe co zrobić z drugim okresem odchowu :) pierwszy artykuł ostrożnie, a drugi wskazuje znowu na mocne przyrosty, tylko do jakiej granicy :) Jak bedę widziala moje jalowki z intensywnego odchowu w wieku 13 miesiecy to dopiero bede mogla się odniesc i stwierdzić czy bylo warto 🤔🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

mi coś te małe cielaki takie do ok 5 tygodni nie chca pic wody. Daje im  we wiaderkach bo cielęta mam pojedyńczo i nie podłaczałem tam poideł. A nawet tam gdzie maja poidła to tez nie chca pic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Być może piją dosłownie łyk wody i to im wystarcza, do czasu odstawienia mleka beda piły wystarczającą ilość, nie martw się. Jeśli nie jedzą zbyt dużo suchej paszy to tez nie beda miały zbyt duzego pragnienia. Ale może ktos ma inne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

No własnie za musli za bardzo sie nie biorą i wody tez nie pija tylko mleko 5litrów na dzien. Siana nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mleko tzn preparat czy pełne? 5 litrów to dosyc mało. A jakie masz musli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

no preparat ten kaliber gold 2/3 i mieszam z 1/3 sano milli , musli z de heusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rusek90
      Cześć mam małe stado bydła opasowego i mam problem bo chciałbym robić sianokiszonki ale nie mam prasy a także nie mam narazie możliwości zakupienia wącham się nad orkanem żeby ściąć trawę czy tam zboża podsuszyć i zapakować w pryzmę zdania co do orkanu są bardzo rozbieżne nie chciałbym wydawać jakieś sporej kwoty na jakieś maszyny bo wiemy jak wygląda nasz rynek w Polsce 
       
      Z góry dziękuję bardzo za pomoc 
      Pozdrawiam 😉
       
       
    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj