kaczorek

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

Polecane posty

kaczorek    5

Ciekawi mnie jakie preparaty mlekozastępcze stosujecie w odchowie cieląt?

 

Ja stosuje FE-Trank z Josery, bardzo dobre "mleko", cielaki z chęcią piją :P


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

hmmm...

 

a które mleko 'zastepcze' cielaki chetnie piją? piją bo muszą... nie ma to jak mleko od krówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

a u mnie jeżeli już się daje preparat mlekozastępczy to ,,Kako" z sano z dodatkiem siemia :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

ja juz kilka probowalem i wg. mnie najlepsze jest kako,a obecnie milsan (nowa nazwa kako i troche zmieniony sklad)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    248

ja jak musze to też daje kako do tego troszke siemia lnianego i jak są troszke większe to dodaje jeszcze do tego troche pażonej śruty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

FE-Trank też jest z siemieniem lnianym

 

hmmm...

 

a które mleko 'zastepcze' cielaki chetnie piją? piją bo muszą... nie ma to jak mleko od krówki.

 

Kiedys gdy mi zabrakło mi mleko zastępczego i nie miałem czasu żeby kupić, to było w żniwa, wiec cielaki poiłem zwykłym mlekiem a one nie chciały pic zwykłego mleka. <_<


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

ja zwykle kako i kurcze czsami ciele ma biegunke ale pozniej ustepuje, jak poje to sam mam ochote sie napic smakowity kokosowy zapach:D


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
ja zwykle kako i kurcze czsami ciele ma biegunke ale pozniej ustepuje, jak poje to sam mam ochote sie napic smakowity kokosowy zapach:D

ten zapach jest kokosowy?? Kurde ja to bym nigdy nie zgadl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
a co sądzicie o cenach w różnych firmach,sano jest chyba najdroższe

Mozliwe,ale najlepsze. Jakis czas stosowalem De Heus i bylo faktycznie tansze,ale duzo wiecej biegunek. I jakby to przeliczyc to i tak sano wyjdzie taniej. A poza tym u dealera jak kupuje wieksze ilosci to mam duze upusty,a gdzie indziej tak nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2
Mozliwe,ale najlepsze. Jakis czas stosowalem De Heus i bylo faktycznie tansze,ale duzo wiecej biegunek. I jakby to przeliczyc to i tak sano wyjdzie taniej. A poza tym u dealera jak kupuje wieksze ilosci to mam duze upusty,a gdzie indziej tak nie bylo.

zgadzam sie z Tobą. Też stosowałem jakiś czas de heus ale cielaki nie chciały tego pić, milsan po wymieszaniu robi sie gęste (zasługa siemienia) a preparat mlekozastępczy z de heus przeciwnie, sama woda. Po Milsan cielaki lepiej wyglądają, przyrastają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszczecin    0
a co sądzicie o cenach w różnych firmach,sano jest chyba najdroższe

z tego co wiem szauman ma najdrozsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur6180    0

moje cielaczki pijo mleko fe-trank z josery tak jak Kaczorek uważam że to bardzo dobre mleko cielaki pijo chętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

U mnie cielaki piją mleko i są wielkie...B) niczym Bogusław Linda w reklamie...!


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ja stosuje preparaty mlekozastępcze NUTRENA, a podstawowa przyczyną biegunek u cieląt jest brak higieny, resztki preparatu pozostawione po odpoju to murowana biegunka, szczególnie u cieląt do 2 tygodnia życia. Co do Sano, stosowałem nie narzekałem, ale po co mam przepłacać, po co mam utrzymywać, dziesiątki (najczęściej niedouczonych przedstawicieli) w nowiutkich golfach, setki gazetek dodawanych do wszystkiego B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanp    1

Witam ja z powodzeniem stosuje preparaty Polmasu i według mnie są one najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

JA daje preparat mleko zastępczy ,,Kako" z sano z dodatkiem siemia. Bardzo dobre i cena nie jest wygórowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszczecin    0
ja stosuje preparaty mlekozastępcze NUTRENA, a podstawowa przyczyną biegunek u cieląt jest brak higieny, resztki preparatu pozostawione po odpoju to murowana biegunka, szczególnie u cieląt do 2 tygodnia życia. Co do Sano, stosowałem nie narzekałem, ale po co mam przepłacać, po co mam utrzymywać, dziesiątki (najczęściej niedouczonych przedstawicieli) w nowiutkich golfach, setki gazetek dodawanych do wszystkiego :lol:

 

Witaj kolego b0gdan

Podobnie rozumowałem z przepłacaniem za SANO. Zacząłem KOMBInować po co przepłacać, kombinowałem kombinowałem i wróciłem do

S(i)ANO, różne firmy przetestowałem, jak cielaki zaczęły chorować-biegunka oczywiście, wróciłem do SiANO, od ponad roku na ponad 100 szt cielaków/ rok upadły mi 3 czy 4 sztuki w większości w wyniku wadliwej obsługi.

Po różnych wynalazkach różnych firm- brak dobrego punktu z preparatami dla bydła w okolicy, dlatego stosowałem wynalazki- cielęta traciły lśniącą sierść były takie nijakie plus ta nieszczęsna biegunka wróciłem do KAKO tzn MILSAN KAKO

Co do biegunki, nie pozostawiałem resztek po pojeniu, higiena taka sama jak zwykle a cielęta mizerniały.

AHA stosowałem preparaty odpowiednie dla wieku zwierząt. Ale Nutreny chyba nie stosowałem, więc sie w tym temacie nie wypowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

od ponad roku stosuję mleko sprayfo- z czystym sumieniem mogę polecić :lol:

 

dodatkowo jak cielak ma biegunkę lub jest przeprowadzany do innej obory/innych cielaków dostaje preparat EMIX(glukoza+elektrolity)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

Ja przerzuciłem się na mleko LEN z Nutreny, tanie i dobre, dobrze się rozpuszcza, cielaki chętnie piją i przede wszystkim są zdrowe :(


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Marcinbrz1985
      Cześć. Mam pewnie głupie pytanie. Mamy jedną "dżersejkę". To nasza pierwsza krowa, więc doświadczenie mamy niewielkie, jedyne to, co kiedyś pomagaliśmy rodzicom. Jest to jałówka, obecnie zacielona 6 miesiąc. Pytanie jest takie, ile jej dawać jeść, bo tu z małżonką mamy mały spór Póki co karmimy ją 3 razy dziennie. Rano i wieczór dostaje po około 5 kg siana, w południe ponad pół wiaderka mieszanki (śruta z owsa, krojone buraki pastewne, marchew, do tego kreda, agrosoda i witaminy). Nie za mało to dla takiej sztuki? Mi się wydaje nieco za chuda, chociaż weterynarz twierdzi, że jest ok. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez Aniaanka23
      Cześć wszystkim
      mam pytanie bo już nie wiem co robić z moimi krowami 
      krowy jedzą tmr, a od pewnego czasu prawie wszystkie w oborze urwaly mleko, jedna po wycieleniu to samo, doje ją 1 dziennie. 
      Nie wiem już co robić.. jest maskara 
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj