kaczorek

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

Polecane posty

Gość   
Gość

Haha,musli z e deheusa nie jedzą i nie beda jaďly niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Dlaczego u mnie jadły. Może dlatego że były już większe i zjadły by chyba wszystko. Miałem tylko kilka worków na probe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

a z sano ?? albo provimi?? bo te mam obok siebie zeby kupic a po inne dalej musze jechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Musli z de heusa popsulo sie juz dawno temu, u mnie do 3tygodnia go nie jadły (!!). Ja mam na przemian z biofeedu albo teraz piekne z Josery Kalberkrost, ktore od 4dnia juz skubią.

15474669315846777403546326966563.jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja odrobaczam pierwszy raz po 3 miesiącach zycia kiedy koncząc odpajanie idą na inne pastwisko w nowa grupę, pozniej już razem ze stadem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U mnie musli z de heus też nie chciały jeść. teraz daję całe ziarno kukurydzy i pasza granulowana z ekoplon 

Podobno teraz z de heus mają suszony tmr z lucerny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jo mają z de heusa :) stosowałam :) i z łuską z owsa. Był fajny ten tmr dopoki nie zaczela kazda partia inna przychodzić i podziekowalam za wspolpracę :( i znalazlam coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

cielaki miesieczne po mleku 1/3 sano milli i 2/3 kaliber gold wczoraj sie posikały dostaja to mleko od tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To zmień im juz na samego kalibra. Ile proszku na litr wody dajesz? Ja bym je przestawila na kalibra i ewenrualnie dodała jakiegoś pectolitu. U mnie czasem tez się obsra, ale nie dlugoterminowo.

Jeśli to jeden luzny kał to poczekaj na nastepny odpój. Mozesz jeden odpoj zrobić elektrolitem czy innym zamiennikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

na 4 cielaki 10 litrów wody kilogram kaliber gold i 450gram milli. wiecej jak jeden kał...  dałem im zastrzyki amoxy+c  wczoraj i dzis  a jak nie pomoze to enroxil bede musiał dac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A zrobiłeś jakieś testy terenowe, ze tak w nie strzelasz antybiotykami?

No ale to Twoje cielaczki, umiesz ocenić czy to kupa po przezarciu czy bakterie itp. Tylko ja juz bym doradzała zmianę na jedno mleko, taka zmiana powinna trwać tylko kilka odpojów, a nie tydzień. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

po przezarciu to nie bo one praktycznie tylko to mleko pija... jakie testy terenowe?? to strzelanie to mi weterynarz doradza. Mam jesce troche tego milli to che to zużyc a nie zeby stało w kącie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Testy terenowe z kału, ktore mozesz wykonac w kilka minut na wirusy i bakterie, wtedy można kierunkowo zadziałać, chyba firma VetExpert to robi, ja takich uzywam.

Ja myslę, ze to dlugie mieszanie preparatow na nie dobrze nie podziałało, bo u miesiecznego cielaka ostra biegunka rzadko sie zdarza. Nie masz zadnego Pectolitu ani nic z pektynami, lub siemię, czy elektrolity zeby jeden dwa odpoje im zrobić i zobaczyc czy bedzie zmiana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten Vetamectin to tylko iwermektyna. Maximec ma chyba troche szersze spektrum działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuchaj    5

dawno nie czytałem tego tematu i teraz zobaczyłem, że o mnie wspominałaś Paulino. Tak odstawilem wtedy to sianko i dosłownie po 3 dniach znikał ponad kilogram paszy albo i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekzetor    19
Dnia 14.01.2019 o 12:49, Sokol2 napisał:

a z sano ?? albo provimi?? bo te mam obok siebie zeby kupic a po inne dalej musze jechac

Musli  z  sano  bardzo   dobre  stosuje od lat  i  nie narzekam 

Dnia 16.01.2019 o 09:35, Sokol2 napisał:

cielaki miesieczne po mleku 1/3 sano milli i 2/3 kaliber gold wczoraj sie posikały dostaja to mleko od tygodnia

Poco  mieszasz  dwa preparaty.

Stosuj  samo  milli  i  masz  spokuj  a jak się biegunka  trafi  to  pectospeed   albo  pectopro    

Bardzo dobry  jest  także  hydrogel vet  strzykawka 100ml    dajesz  po 20-25ml  dziennie do pyska  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4404

Co do musli z sano-jak dla mnie to jest aby marka,cenowo drogie  a tak bez rewelacji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja się zakochałam w musli z Josery :) ale to już mówilam 😛

@Tomekzetor kolega mieszał preparaty, bo przechodził na KaliberGold, a że podejrzewam przeciagnął to za długo to dostały biegunki. Zresztą do tej pory nie wiemy, bo nic nie pisze 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj