pawlus224

Pomoc w zakupie C-360 i pochodnych

Polecane posty

volvo    47

Zapal ciągnik i spróbuj ,a wcześniej działały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Jak bieg nie wchodzi trzeba sprzęgłem operować na pół,ma ruszyć wał skrzyni,dzięki czemu tryby się odkkeszczają,dostają luzu, wtedy biegi wchodzą lekko.Czasami warto nawet wrzucić bieg po przeciwnej stronie

Napewno zablokowałeś biegi.Brać kogoś kto zna temat.

Edytowano przez Alamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123mamut    1

Znalazłem filmik na yt jak odkleszczać biegi i udało mi się z powodzeniem to naprawić jednak dosyć często mi się kleszą i zastanawiam się czy to mój brak doświadczenia czy też trzeba jakieś trypki w skrzyni wymienić bo się zużyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Najlepiej daj pojeździć dla kogoś kto ten ciągnik ma,ta osoba oceni w jakim stanie są biegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Potrzebuje opinie nt. Ciągnika  https://www.otomoto.pl/oferta/ursus-c-360-sprzedam-ursus-c-360-po-kapitalnym-remoncie-nowe-opony-przednie-ID6ApjVm.html#gallery-grid-full 

Silnik robiony na częściach czeskich i Waryńskiego a poza tym to jeszcze skrzynia robiona (tryby) i hamulce. Posiada paragony na części i stare części do wgladu.10mtg ma od remontu i tu pytanko czy warto za taką cenę i czy te czeskie części są dobrej jakości. 

Ps: dokładnie co było robione napiszę wieczorem bo w pracy jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
50 minut temu, PaweLisowicz napisał:

Potrzebuje opinie nt. Ciągnika  https://www.otomoto.pl/oferta/ursus-c-360-sprzedam-ursus-c-360-po-kapitalnym-remoncie-nowe-opony-przednie-ID6ApjVm.html#gallery-grid-full 

Silnik robiony na częściach czeskich i Waryńskiego a poza tym to jeszcze skrzynia robiona (tryby) i hamulce. Posiada paragony na części i stare części do wgladu.10mtg ma od remontu i tu pytanko czy warto za taką cenę i czy te czeskie części są dobrej jakości. 

Ps: dokładnie co było robione napiszę wieczorem bo w pracy jestem :)

Nie warto bo tam zadnego "kapitalnego" remontu nie było. 

Naprawdę myślisz że ktoś wsadził w niego ~ 8 tyś zl tylko po to aby go następnie sprzedać za 14 tyś ? Pewnie coś podpicowane żeby jako tako chodziło bo już była padaka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

I z 60tki to pewnie tylko papiery ma, bo koła przednie 18tki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Ponad 5 tysi włożył. Zarzeka się że robiony była dla siebie , bo coś tam bla bla bla i sprzedaje. Pojadę może że znajomym starym mechanikiem od ciągników i ogladniemy, próba nie strzelba. Jak coś to i tak jest miesiąc na wady ukryte a zaraz jak cos to z ciekawości ściągniemy misę olejowa...

 https://zapodaj.net/73ede7f10195c.png.html - jego wiadomość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
1 godzinę temu, PaweLisowicz napisał:

Ponad 5 tysi włożył. Zarzeka się że robiony była dla siebie , bo coś tam bla bla bla i sprzedaje. Pojadę może że znajomym starym mechanikiem od ciągników i ogladniemy, próba nie strzelba. Jak coś to i tak jest miesiąc na wady ukryte a zaraz jak cos to z ciekawości ściągniemy misę olejowa...

 https://zapodaj.net/73ede7f10195c.png.html - jego wiadomość

Nie wierz w bajki. Remont silnika to 5 tyś zł na dobrych częściach nie mówiąc o nowym wale. Jak gość Ci pisze że głowice po remoncie a zawory dotarte to śmiechu warte.

Może remont i jakiś był ale na pewno na sztukę po najniższej linii oporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Najlepiej to kupiłbym sobie do remontu, tylko żeby most i skrzynia była dobra bo silnik to zawiuzlbym do zakładu w Tarnowie i wszystko by mi zrobili na cacy... A co do tej aukcji to nw zobaczę czy bd miał czas. Znajomy ma niby za 16500 na sprzedaż z silnikiem od 55 ale sprzęgło do roboty bo cieknie a mi się wydaje że to trochę za dużo (z ceny nie zejdzie)

Edytowano przez PaweLisowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Na Twoim miejscu szukał bym ciągnika z silnikiem do remontu.Silnika bym nie remontował,za podobne pieniądze kupisz gotowy silnik 4 perkinsa,gdzie moc i kultura pracy jest nieporównywalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
20 godzin temu, Teddy napisał:

I z 60tki to pewnie tylko papiery ma, bo koła przednie 18tki

uwielbiam takich znafców, zobaczy koła czy obciążniki i już twierdzi że co innego

 

21 godzin temu, PaweLisowicz napisał:

Potrzebuje opinie nt. Ciągnika  https://www.otomoto.pl/oferta/ursus-c-360-sprzedam-ursus-c-360-po-kapitalnym-remoncie-nowe-opony-przednie-ID6ApjVm.html#gallery-grid-full 

Silnik robiony na częściach czeskich i Waryńskiego a poza tym to jeszcze skrzynia robiona (tryby) i hamulce. Posiada paragony na części i stare części do wgladu.10mtg ma od remontu i tu pytanko czy warto za taką cenę i czy te czeskie części są dobrej jakości. 

Ps: dokładnie co było robione napiszę wieczorem bo w pracy jestem :)

chcesz wydać tyle $$ na 360 to już lepiej popatrz na 362, która będzie dużo lepiej wykonana niż krajowe ulepy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Byłem oglądnąć ten ciągnik i niby jest ok ale ciśnienie oleju na ciepłym ma ok. 2.5 bara na wolnych obrotach a na zimnym ma ok 4 bary i tak dziwnie latała mi wskazówka na manometrze. Typek niby mówi że to może na rozrządzie przepuszczać. Aha jeszcze pod siedzeniem leje się olej z tego sitka co jest w podnośniku oraz lekko z dwóch pokryw zaworów w silniku .Nowy wał włożony jakiś za 650zł a pompa oleju za 170 (Waryński chyba). Tak to ogólnie bez zarzutu chodzi, jeździ a reszta wyjdzie w praniu. Do kupienia tylko opony i z ceny nie zejdą... Więc za opony trzeba dać 2000zł i wyjdzie 17tyś, a w tamtym wyjdzie mi na to samo jak zrobię sprzęgło a przynajmniej ciśnienie ma dobre bo na ciełym poniżej 3,5 nie ma. Kurcze mętlik w głowie...

Edytowano przez PaweLisowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilFreeZe    1

Mam taki dylemat bo chce zamienić ursusa c360 na c360 3p a w swojej c360 mam tura i mam zamiar sprzedać go bez niego a potem przełożyć go do 3p i zastanawiam się czy będzie pasować bo w sumie to 3p ma 3 gary a zwykła 60 ma 4 i czy są w tym samym miejscu są otwory do mocowania tura i drugie pytanie czy opłaca się powiem tak nie zależy mi na Mocy tylko na spalaniu a ta moc musi być minimum 40km do 60km i czy macie jakieś inne traktory oprucz 3p z moimi wymaganiami czekam na odpowiedź z góry dziękuję za odpowiedź 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Tur będzie pasował bo 3 p ma wkładki i jest ta sama długość co 360 , a co do spalania to żebyś się nie zdziwił że ten 3 p ci tak mało spali a i 360 nie katowany tylko używany normalnie też nie jest jakimś smokiem na paliwo.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

zamieni stryjek siekierkę na kijek.Zostaw se te 60 lepiej,3p w zakupie jest sporo droższy od zwykłej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś tu za dużo na słońcu przebywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jak masz ten ciągnik tylko do pomocy to daruj sobie wymianę, 3p cenią przynajmniej 5tys. więcej, więc jak chcesz już angielski silnik to wsadzaj 4
c-360 3p -> c-360 4p - Strona 9 - Modyfikacje - Agrofoto.pl Forum Rolnicze  i Galeria Rolnicza


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilFreeZe    1

Jaki koszt takiego silnika i czy zmniejsza spalanie 

20 minut temu, izydor6280 napisał:

jak masz ten ciągnik tylko do pomocy to daruj sobie wymianę, 3p cenią przynajmniej 5tys. więcej, więc jak chcesz już angielski silnik to wsadzaj 4

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

To nie ważne że droższy w zakupie , droższy w naprawie ale ważne bo spali 100g paliwa na mtg mniej .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Tur będzie pasował na bank, jedynie, może być potrzeba przespawania/przesunięcia mocowań od siłowników o te kilka centymetrów. A zamiana ciągnika to indywidualna sprawa..Autor tematu nic nie napisał o tym czy to ciągnik pomocniczy, główny..czy jedyny...w czym pracuje i ile mth rocznie...3p zawsze spali Mniej ale czy koszt zakupu {dokładka monet} zwruci się i kiedy po ilu latach patrząc na zaoszczędzonym paliwie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

nie wiem jak to dziś cenią, myślę że przy odrobinie szczęścia silnik wyrwiesz już za 3tys. do tego drobiazg 1.5-2tys.
spalanie w ciężkiej pracy z pewnością nie będzie większe, a moc i moment obrotowy zupełnie inne, więc praca też przyjemniejsza
popatrz w temacie o takiej przeróbce, tak kilka osób się wypowiadało o tym przeszczepie

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj