Challenger

Odmiany pszenicy ozimej

Polecane posty

Gość   
Gość
6 godzin temu, Andpol napisał:

Wykosiłeś jaki plon dała?

Chciałem ją kupić C1 ale 4000zł+dostawa. W magazynie mam po tonie Venecji i SDpirelli kupione po 2700+dostawa

Zamówiony Foxx 600kg i Fenomen 300kg a co zabraknie to swoja Euclide która jeszcze nie skoszona.

Siana 3listopada krzewiła się w lutym,ale brakło wody wiosną,plon 6,1t/ha.W zeszłym roku 8t/ha.Też mam zamówione 100kg na odnowienie po 3800.I Euforia z MHR po 3479zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Która z pszenic Euforia czy Hondia lepiej znosi lżejsze ziemie? Tzn. IVa?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

IV to nie taka kiepska ziemia przynajmniej na Podlasiu .

Hondia jak dla mnie kiepska odmiana w 2019 wyglądała pięknie a plon 6 z hakiem gdzie arkadia na gorszej działce i późnym siewie dala 7.5t.

Ze znajomych też juz nikt nie sieje.

Euforia miałem w 2020 -8.8t i 2021-7.6t artist w obu latach sypał lepiej też na gorszych działkach w tym roku już jej nie posialem.

Materiał wszystkich odmian  z centrali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Ja bardzo lubiałem hondię, nigdy nie zawiodła, ale niestety długo już ją miałem i się wyrodziła, ale sąsiad w ubiegłym roku zaczął gospodarzyć i ode mnie nasiona brał to był bardzo zadowolony. Ja to nazywałem "niezawodna hondia" i parametr trzyma mimo deszczu. Teraz postawiłem na metronoma i opokę, w tym roku miałem na próbę po pół ha i zostają na następny rok. Ale nie wykluczam że kiedyś wrócę do hondii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

U mnie hondia 10t/ha w tym roku a euforia niecałe 8t/ha. Siane w ten sam dzień i na działkach obok siebie 

 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

A u mnie Hondia znowu nigdy nie wycisnęła z siebie więcej jak 5,5t... Fakt faktem, plonowała stabilnie ale 5t to jednak nie to. Stara Bamberka dużo lepiej u mnie wychodziła. Teraz miałem w monokulturze Patrasa, Bilanz i Opokę to każda koło 6t się zakręciła. Opoka fajna, była dość rzadka, podczas koszenia trafiały się stojące kłosy ale jednak najgorzej nie wyszła przy 140kg N i jednym zabiegu fungicydowym. I teraz mam dylemat którą siać bo na pewno 3 odmian znowu siać nie będę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
20 godzin temu, Setik napisał:

A u mnie Hondia znowu nigdy nie wycisnęła z siebie więcej jak 5,5t... Fakt faktem, plonowała stabilnie ale 5t to jednak nie to. Stara Bamberka dużo lepiej u mnie wychodziła. Teraz miałem w monokulturze Patrasa, Bilanz i Opokę to każda koło 6t się zakręciła. Opoka fajna, była dość rzadka, podczas koszenia trafiały się stojące kłosy ale jednak najgorzej nie wyszła przy 140kg N i jednym zabiegu fungicydowym. I teraz mam dylemat którą siać bo na pewno 3 odmian znowu siać nie będę...

Co masz na myśli pisząc mono ?

Siałes kiedyś 3 razy po sobie pszenicę ?

Bo mam taki zamiar a nigdy tego nie robiłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

U mnie hondia bywała 3razy pod rząd nie było spadków plonu. Kręci się zawsze w granicach 7-8 klasa 3b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

Więcej niż 2 razy pszenicy po sobie nie siałem, ciągnę od kilku lat owies-pszenica-pszenica, dopiero od tego roku zasialem sporo soi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    157
Dnia 19.08.2022 o 14:32, michal1993 napisał:

U mnie hondia 10t/ha

 

Chyba z 2 ha 🙃🙃🙃

U mnie w tym roku 7,5t/ha nie poszło T3 z braku czasu i poskutkowało.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dobrać odmianę na kawałek 4 klasy. Ph 80% pola 5.0 a 20% pola 3.8. Glina. Trzyma wilgoć. Wcześniejsze lata jak byla tam pszenica zawsze około 6 ton... Ostrogę tam wewalić czy Metronom czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461
10 godzin temu, KULAWA_KOZA napisał:

Chyba z 2 ha 🙃🙃🙃

U mnie w tym roku 7,5t/ha nie poszło T3 z braku czasu i poskutkowało.........

Miałem 0,8ha i sprzedałem 3t i została cała moja przyczepa na którą zawsze wchodzilo ok.5t ale skoro wiesz lepiej... Ani mi nie zabierzesz ani mi nie dołożysz

Edytowano przez michal1993

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    212
galan99 napisał:

C1 - 345 zł za 100 kg  .

Jak 1 tona to C1 3100 zł .

200 zł można .

Ja ogłosiłem po 200 i już sprzedana, odmiana euforia

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

Ja ogłosiłem Opoke po 180 i każdy narzekał, "strasznie droga taka prosto po kombajnie"... Proszę jechać do centrali i zapłacić 400zl skoro u mnie drogo...

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Wiecie co ja nie wiem ludzie tak się napalaja na sianie wapna, nawóz co oni to nie robią i jak dużo na kosili a szkoda na kupienie porządnego materiału siewnego bo to drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2150

Ja ludzi rozumiem, jak ziemia nie jest jeszcze w najlepszej kulturze to zdecydowanie lepiej wydać pieniądze na wapno i nawóz niż na zakup kwalifikatu

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1385

Dokładnie, kwalifikat nie zagwarantuje dobrych plonów, a krzywią się bo jest drogi, a z drugiej ręki to tak naprawdę nie wiadomo do końca co się kupuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
39 minut temu, greg91 napisał:

Wiecie co ja nie wiem ludzie tak się napalaja na sianie wapna, nawóz co oni to nie robią i jak dużo na kosili a szkoda na kupienie porządnego materiału siewnego bo to drogo.

To dopiero poznałeś rolnicza brać ? Najpierw płacz ze nawozy drogie, dawki ścięte a mimo to plony 8-9 t malutkim nakładem . Powinna kasa wypadać z kieszeni , ale nie teraz jest dziadowanie jak kupić jakiegoś badziewia jak najtaniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

U mnie w okolicy szał wapna po 1000 łódka i nie przetłumaczysz że to nie możliwe że to jakiś szajs z oczyszczalni i gdy popada na to robi się masło że nie idzie tego rozwieść (chyba że rozrzutnikiem) ale 1000 zł to najważniejsze no i jest białe a każdy gdy widzi że białe to musi być wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Czy mógłby ktoś polecić jakąś ościstą odmianę do walki ze zwierzyną na klasy III, IV ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    959

fox spirella fenomen euclide 4 odmiany ościste w tym sezonie sial będę i venecja zwykła

fenomena i euclide miałem a reszte odmian pierwszy raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj