wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danielhaker    6915
Dnia 28.07.2023 o 12:52, Leszek34 napisał:

Witam.

Co by nie zakładać nowego tematu mam pytanie do doświadczonych użytkowników w kwestii wapnowania. Zastanawiam się nad rozsypaniem wapna w granulkach na tegorocznne owsisko i po pszenżycie pod tzw "podorywkę"  by na jesieni na owsisku zasiać pszenżyto. Czy to jest dobry pomysł? czy  może nie powinno się tak robić. Przepraszam za być może zbyt oczywiste pytanie ale dopiero zaczynam . Dodam że ziemia nie widziałą może z 30 lat żadnego wapna. Klasa ziemi IV, V. Pozdrawiam.

Generalnie wapno luzem wychodzi o wiele taniej niż granula, ale które byś nie wybrał, to lepiej nie przyorywać, a wymieszać talerzówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
Dnia 19.07.2023 o 21:06, bialy2005 napisał:

powinno być ok

Radkowit premium masz 1 tira dostępnego w razie w?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wozimy cały czas według kolejki i zależnie od dostępności


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

pisalem smsa 😀


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

czy do dofinansowania do wapna może być kopia badań gleby i zalecana dawka wapna? Bo OSCHR wysłał mi wyniki i zalecana dawkę na meila i nie wiem czy drukować i im to dać? Czy pisać żeby oryginały wysłali poczta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858

Doradźcie jak zrobić. Biorę nowe pole gdzie pH leży, wyników jeszcze nie znam ale widzę co jest na polu. Planuję dać 2 t magnezowego i 2 t węglanowego i czy dać razem czy jedno przed orką a drugie po orce, na polu planuję siać żyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goofy    51

Na podstawie badań przeprowadzonych przez IUNiG można powiedzieć że niedobory magnezu wynikają często z braku prawidłowego pH gleby a ich efektywne uzupełnienie zależy od specyfiki samej gleby . Innymi słowy najpierw należy odkwasić glebę aby zwiększyć dostępność form magnezu już w niej zawartych , a dopiero na prawidłowym odczynie gleby przeprowadzić badanie na zawartość magnezu. Z tego wynika że w przypadku zwiększonego zakwaszenia gleby skuteczniejsze jest stosowanie nawozów pozbawionych domieszki magnezu. Tak to powinno być teoretycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15
11 godzin temu, bialy2005 napisał:

pisalem smsa 😀

O prosze 😅 jak narazie dałeś najlepszą cenę. Muszę się dowiedzieć w oschr czy dostanę dofinansowanie na nową dzierżawę. Jak tak to może będziemy dogadywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    89

Stosował ktoś wapno węglanowe posodowe 09 z Janikosody?

Na papierze ma zawartość CaO min 20%, ale sprzedawca zapewnia, że ma bardziej 28-30% CaO...

Edytowano przez lobudek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
Dnia 29.07.2023 o 17:55, paprykarz123456789 napisał:

Pany taka sytuacja ze mam na mapie jedna działkę a w rzeczywistości jest rozdzielona na 5 jak to podzielić do probek glebowyh

Jeżeli nie przekraczają 4ha to wystarczy jedna .

Przynajmniej ja tak robiłem w pierwszym roku programu i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Potrzebuje jakieś dobre granulowane wapno na podtrzymanie pH. Chce na te działki gdzie będę rzucał obornik. przedsiewnie rzucić. Polecacie coś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Jak to jest z dostępnością radkowitu premium? Serio jakieś problemy na kopalni, bo co chwilę dostaję wiadomość że transport się opóźni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    89

Kupiłem na próbę wannę posodowego z Janikosody i jedną wannę węglanowego kujawit 04. Jestem pozytywnie zaskoczony, kujawit bardzo drobno zmielony i bardzo suchy. Musiałem od razu nakryć, bo rozdmuchiwało. Kierowca mówił, że mają nową maszynę do mielenia skały dlatego takie sypkie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
17 godzin temu, thor1984 napisał:

Wie ktoś jak przeliczyć ph w h2o na kcl?

pH w KCL wychodzi o ok 0,8 - 1 jednostkę niżej niż w wodzie. Czyli jak w wodzie wychodzi np. pH 6,0 to można zakładać, że w rzeczywistości taka gleba ma pH ok 5,2

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ja draminskim badam woda destylowana i wychodzi mi max do 0.2 różnicy w porównaniu ze stacją.

Zanawial ktoś ostatnio węglan z Podlasia ?

145 za Morawice to dobra cena na bwm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj