wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

rafal116    0

koledzy może ktoś się orientuje gdzie można kupić jakieś dobre wapno węglanowe w woj. łódzkim okolice łowicz , skierniewice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

mam pytanie czy mogę dać wapno z początkiem marca pod roślinę strączkową którą będę siał pod koniec kwietnia.na jesieni był dany obornik.czy wapno nie zaszkodzi bo nigdy tak nie robiłem prosze o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Ksiązkowo nie można siać wapna po oborniku przez przynajmniej 6 tygodni. Chodzi tu tylki i wyłącznie o blokowanie przyswajania azotu z obornika do gleby [azot w formie amonowej czyli szybko działającej]. Poza tym nie ma najmniejszych przeciwskazań, jedyna wada to że wapno nie wpłynie na zmianę pH az tak znacząco jak miało by to miejsce jesienia, ale roślina następsza juz na tym skorzysta zwłaszcza jak przedplonem jest dodatkowo roślina stączkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

a co to za roślina strączkowa? bo nie wszystkie lubią świeże wapnowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

panowie a czy kizeryt pomoze cos teraz na wiosne przy ph gleby powyzej 6? Robilem badania i niestety tylko ph mam dobre. ile tego kizerytu pod pszenice i pszenzyto zeby troche ten magnez podniesc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

panowie sąsiad wysiał 2 tony wapna tlenkowego na 2 hektary czy dobrze zrobił ?? bo ja myślę ze nie za dużą dał dawkę co wy o tym sądzicie ??????

 

będzie siał owies a na jesień pszenicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Taka dawka nie jest za duża, wapno tlenkowe zawiera około 60% MgO. Jedynym warunkiem stosowania jest bardziej żyzna gleba z większą ilością próchnicy. W innym wypadku może dojść do przewapnowania i zamierzony efekt będzie odwrotny czyli wapń zablokuje przyswajanie przez rośliny makroskładników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

To wapno co on stosował to miało ponad 80% MgO . A pole jest bardzo ciężkie gliniaste 4 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25623

60- 80 % MgO??? :blink: Z byka żeście pospadali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

ta... wapno tlenkowe to mogło mieć magnezu tyle co ...saletrzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturmen    3

Agronom_kujawy, podaj swojego maila, proszę. Mam do Ciebie kilka pytań a skrzynkę masz zapełnioną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

Przepraszam wkradła się pomyłka miało być takie wapno :)Nawóz wapniowy węglanowy "OXYFERTIL Ca 80 G1" pow. 80% CaO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agronom_kujawy, podaj swojego maila, proszę. Mam do Ciebie kilka pytań a skrzynkę masz zapełnioną.

witam kolego

Jak masz pytania to pytaj tutaj , może komuś przydadzą się informacje które tu odczyta. :)

Poza tym publicznie to zawsze można się z tym co ja napisze nie zgodzić .

Co do skrzynki to nie mam zapełnionej ale coś ostatnio mnie blokują i sam też nie mogę odpisywać. :ph34r:


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Jaka cena wapna z Inowrocławia?

jaki kosz transportu bo mieszkam niedaleko ok 90km moze byc na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stojanow    1

to daj znać jak to wygląda i jak to będzie z rozsiewem takiego pyłu

dzis zaczalem siac krede warunki calkiem sprzyjajace zero wiatru ale i tak pyl na pol wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Mam mały problem jutro jadę z saletrą na jęczmień, a z różnych powodów nie udało mi się rozsiać kredy ile odczekać po saletrze z tą kredą czy zostawić ją na po żniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj