Polecane posty

margoo78    533

To nie możliwe aby uzyskac 63 kM z silnika 3 cylindrowego, albo ma 4 cylindry, albo facet kit ciśnie (z wyglądu fajny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

wypicowany wychwalany-kup a jak coś rypnie to siadaj i płacz bo jak zajdziesz do sklepu i poprosisz o jakąś część do niego(pewnie sam nie będziesz w stanie wymienić jego nazwy)-sprzedawca zada tylko jedno pytanie:WTF? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

No właśnie dlatego mam obawy części myślałem że to może jest na licencji mf i części będą pasować ale w sumie niech zostanie stary poczciwy mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
;p Edytowano przez Eduardo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

@noris2000 miałem przyjemność jeździć takim ciągniczkiem i powiem szczerze super, wszystko pod ręką zwinny,oszczędny tylko jedna wada-trochę lekki i mały jak na tą moc!

@akowicz111 to żaden wynalazek produkowany na bazie fergusona jest to ciągniczek jak najbardziej firmowy-jego producent jest doskonale znany wśród użytkowników ciągników ogrodniczych za granicą

@margoo78 jeżeli nie wiesz o czym piszesz to najlepiej nie pisz o tym!!!! Jeżeli twierdzisz,że 63KM nie wyciągnie się z trzech cylindrów to co mi powiesz o tym- http://konedata.net/.../ford2600.htm�� mam forda 4600 ma on 3 gary i jest o wiele wiele mocniejszy od c-360

 

a tu jeśli byłby ktoś zainteresowany-naprawdę warto

 

http://allegro.pl/sh...item=2492789776

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transporter    164

Fendt na 3 cylindrach teraz wyciąga 110km.A c-360 gdyby chcieli i pobawili się z innymi pompami wtryskowymi,nawet rotacyjnymi,to też by miała moc,wystrarczyło chcieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

@sołtys48 Spokojnie :) ja ni złego nie napisałem wyraziłem tylko opinię... a tym bardziej nie napisałem, że z trzech cyl. nie da się wyciągnąć 63KM... nic takiego w moim poście nie napisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Przepraszam @andrzeju207 to o tych 3 cylindrach nie miało być do Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Hmm Piękny egzemplarz cudo !

Mam pytanie co on ma tam pod błotnikiem jakiś czujnik od czego to jest ?

Ale musi pachnieć taka nówka sztuka :) ajj :)


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Na 101% malowany. Nowe nie wychodziły w takim połysku. Przez 20 lat farba wypłowieje, chocbyś nie wiem co robił . Poza tym filtr oleju. Przecież kiedys filtry wyglądały nieco inaczej. chodzi o nadruk i farbę. Jeszcze jedna isitota rzecz: opony, niech zrobi zdjęcie daty produkcji opony. Facet przegiał pałę :)

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Przewody tylnych świateł oryginalnie idą w profilach błotników :) włożył koleś masę pracy, szacun . Może znajdzie naiwnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A ten znaczek na kierownicy to mi też na orginał jakoś nie pasuje chyba że tę najmłodsze tak miały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

@Marcincc360 o co dokladnie Ci chodzi, ja nic nadzwyczajnego tam nie widze

@andrejus olej moglbyc wymieniany, nawet pewnie przed wystawieniem aukcji, opony wygladaja na stare, na zdjeciu widac made in poland, olsztyn, tak byly bite w 90 latach

farbe mogl jakos odswiezyc, jakims woskiem czy podobnym cudem

@pawel885 a ja widze, ze sa w profilu

oczywiscie na zdjeciach troche inaczej wszystko wyglada i nie bede sie upieral przy swoim, gdybym widzial na zywo to co innego

takie ciagniki nie znajduja nowych wlascicieli, po co komus taka M-ka jak moze miec taki sam ciagnik za 15-20 tys.

 

jeszcze jedno, czy gniazda od hydrauliki byly mocowane na boku blotnika?

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/24/95/98/41/2495984146_6

Na tym zdjęciu widać że opony są wcale nie zjechane są pozostałości na bieżniku po tych jak by wąsach.

Gniazda hydrauliki w nowszych C-330M były montowane na boku błotnika jak w tym przypadku. U mnie w okolicy jest parę C-330 M z takim mocowaniem gniazd hydrauliki.


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hen123    0

@izydor6280 co do opon to ja mam w 30 i 60 kilkuletnie opony też Made in Poland Olsztyn więc nie mów że te opony były produkowane w latach 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Wydaje mi się że opony przez 21 lat powinny popękać , a te wyglądają jak nówki , druga sprawa akumulatory :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

Chyba nie możliwe aby akumulatory wytrzymały 21 lat nawet mało używane więc mogą być wymieniane.


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

taaaak, i pewnie ma za soba podróż na księżyc.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
;p Edytowano przez Eduardo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj