Polecane posty

czesio200    3400

kolego zarówno wśród handlarzy jak i gospodarzy trafiają sie "asy" i "cwaniaczki" ja od handlarzy nie kupuje z takiego powodu że mają za drogo a przeważnie to co mnie interesuje a nie kupie togo to za dwa dni ma handlarz tyle że pare tyś więcej więc po co przepłacać jak można poszukać dalej.. ja kupując mtz oglądałem kilka i kupiłem dużo nowszego w nowszej wersji za pieniądze takie jak wołali za mtz z 96r 'po przejściach" więc lepiej poszukać dobrze a nie "napalić sie"


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Chodzi o cenę?

To tylko taka sztuczka allegro żeby pojazd był często oglądany, bo np. kiedy ustawimy listę ofert wg ceny od największej do najmniejszej to takie ogłoszenie szybko wpadnie w oko, a nikt tego nie kupi na zasadach allegro bo straci, wtedy dzwonimy do kolesia co to wystawia i wiesz co, jak, gdzie i za ilę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

nie zgodze sie za nichttp://konedata.net/Traktorit/caseih956.htm

Co do 1056 no fakt.Nie znam się na tych ciągnikach a za mało poszukałem.Wydawało mi się że one są starsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Zenek dokładnie tak grzałke wpinamy w wąż na dole. Ja mam tak przy wozku widłowym na silniku perkinsa i jak nie mozna bylo zapalic to tak pali nieraz trzeba mu jeszcze "papierosa" do wlotu powietrza i pali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

żadnego vat-u sie nie płaci, płaci sie owszem ale w skarbówce podatek w wysokości 2% sumy na umowie od ciągników i przyczep.. nawet widziałem jak facet od prasy płacił ale z maszynami które nie są rejestrowane to nie ma co iść i sie chwalić w skarbówce bo po co..? NIE WIEM JAK JEST Z ROLNIKAMI TZW VATOWCAMI


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

A ile % tego podatku trzeba zapłacić? Słyszałem coś o opłacie skarbowej może mi ktoś powiedziec co to jest i kiedy to sie płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

2% od całej sumy (wartosci ciągnika/przyczepy) dlatego przy pisaniu umowy ludzie zaniżają cenę - zeby podatek był mniejszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

To znaczy, że jak kupie uzywany 10 letni traktor za 80 tys. to zapłace tylko 2% to jest 81600 zł. i poza tym żadnych opłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

to znaczy, ze płacisz np. 1600zł, ale to chyba nie ważne czy zaniżysz, bo skarbówka ma jakieś tam kryteria i według nich liczą ile mogłeś naprawdę zapłacić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak pani która nie ma bladego pojęcia o sprzęcie wpisuje model maszyny do allegro i wybiera najwyższą cenę. Przynajmniej u mnie tak to wyglądało, właściwie nie liczy się to ile za niego zapłaciłeś tylko to ile maszyna jest warta. A wartość maszyny ocenią już oni sami i nie ma co liczyć że będzie to kwota po naszej myśli.

 

Dlatego nie ma sensu na umowie zaniżać ceny bo nic to nie da, trzeba zwrócić uwagę na rocznik maszyny jaki jest wbity w papierach, ponieważ często zdarza się że jest wbity rocznik 95, w przypadku gdy maszyna była produkowana do roku 89. A to już zawyża kwotę podatku, co prawda niewiele, ale zawsze to parę złotych zostaje w kieszeni.

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

A jak chce go zarejestrowac to musze jakis podatek od tego traktora zapłacić? Jeżeli kupie traktor za granicą to musze zapłacic Vat taki jak jest za granica np. w Niemcach jest 19% czy tylko w polsce to 2%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Nie żadne allegro, oni mają swoje katalogi wycen(tak jak i firmy ubezpieczeniowe), mają w nich wartości konkretnych modeli, roczników itd, a jeśli przy mniejszej cenie w umowie niż oni maja w katalogu nie daje nic nawet tłumaczenie ze wymagał naprawy itd bo wówczas żądają faktur za części/mechanika, no chyba że w umowie się zaznaczyło że wymaga naprawy to w tych katalogach mają o ile należy obniżyć wartość w przypadku awarii podstawowych elementów. Wiem bo to przerabiałem... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj