Polecane posty

izydor6280    1154

jakis skladak lub przerobka, podobne do d35 czy d45

wystarczy zobaczyc na kolyske, widac ze ruchomy jest tylko silownik


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam prasy rolującej do ciągnika C360 3P (moc 47km), do pracy w terenie górzystym, ze zmienną komorą, w możliwie bdb stanie. Ten gość oferuje sporo pras- ma ktoś z nim doświadczenia? http://agrochlopecki.pl/

Ewentualnie co możecie polecić sprawdzonego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Witam

 

Szukam prasy rolującej do ciągnika C360 3P (moc 47km), do pracy w terenie górzystym, ze zmienną komorą, w możliwie bdb stanie. Ten gość oferuje sporo pras- ma ktoś z nim doświadczenia? http://agrochlopecki.pl/

Ewentualnie co możecie polecić sprawdzonego?

Nie jestem ekspertem od pras i nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd ale taki mały ciągnik to tylko nieduża prasa pasowa.

Proponuję pasową zmiennokomorową. Byłem kiedyś w tej firmie to ceny wydają się dosyć wysokie, ale nic więcej nie podpowiem bo to może byc tylko subiektywne odczucie


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Opis oferty wskazuje na radialkę choć fotki ukazują brak charakterystycznej literki R w numeracji opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Raczej za jedną sztukę, nigdzie nie pisze że za dwie.

 

 

Nie napisałem,że to cena za 2 sztuki, tylko że za 1500zł kupi się 2 szt. diagonalnych, więc musi to być radialna jak jest w tej cenie :P




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

ehh wracaja wspomnienia zwiazane z tym zabytkiem ^^ Swietna maszyna jak na tamte czasy, miala kilka wad ale mozna je bylo w miare tanimi sposobami przerobic.


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

do c-360 3p to łańcuchowe, po pierwsze lżejsze od tych dużych zmiennokomorowych pasowych. No i bym raczej był za stało komorową bo u mnie jak zapinałem c-360 do prasy to spoko po każdej górze wyszła a u nas górki dość duże ( jak się jedzie po drogach z obciążeniem 3,4t to niekiedy 2,3 to max)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

kolego do stałej komory 3p jest za słaby, bele będą jak flaki. tylko mała pasówka, np hesston 5650. zmienna komora, prasowanie do max 130 cm średnicy, lekka. na swoje potrzeby Ci wystarczy. cenowo ok 10k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Buszmen11 masz rację... ogólnie 3p do każdej jednej prasy bedzie za słaby ... u nas sąsiad mfem 255 z sipmą śmigał i miał co robić ... a belki tak czy siak kapcie wychodziły ... U mnie z pasową JD 550 Zetor 7211 miał co robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

do c-360 3p to łańcuchowe, po pierwsze lżejsze od tych dużych zmiennokomorowych pasowych. No i bym raczej był za stało komorową bo u mnie jak zapinałem c-360 do prasy to spoko po każdej górze wyszła a u nas górki dość duże ( jak się jedzie po drogach z obciążeniem 3,4t to niekiedy 2,3 to max)


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Ja bym radził krone, carraro, morra bo to samo. Stała komora jest lepsza bo mniejsza masa, po drugie więcej w zmiennokomorowej rzeczy się kręci. Ogólnie dodatkowo bym wziął siatkę, może ci się wydaje to zbytkiem ale zanim owiniesz taką 3p gdzie nie ma 1000obr to można usnąć (wiem po sobie) no bo gazował 2000 nie będziesz a parę razy ten bal musi się obrócić, no schodzi długo 1/4 bala to owijanie w moim przypadku a w słomie to 1/3 czasu. Jakbyś trafił to przydało by się żeby miał odrzutnik bel, no albo szeroki podbierak bo wtedy to luksus. Parę razy robiłem test no i robiłem węziej zgrabiony wał i jechałem np. 1,2 no to bele takie sobie a jak zgrabiłem prawie na całą szerokość podbieraka ( 2 wąskie wałki obok siebie) to spoko balowałem 3,4 i wolniej ale szybciej to w ogóle szło. Lepiej nie oszczędzać na podbieraku bo potem się żałuje. Tak to wolniej sobie jedziesz ale na zakrętac nie musisz nic się martwić ani nie musisz jechać slalomem , oczywiście jak dobrze zgrabisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Marcin a Ty miałeś kiedys pasówkę ?? Co się więcej kręci?? No przy tej pogodzie humor mi się poprawił :D Jasne i oczywiste że pasówka znacznie lżej chodzi od jakiej kolwiek walcowej czy łańcuchowej :D ... Jakbym miał szukać jakieś prasy do 3p to chyba zdecydowałbym się na JD 545 ... kurcze pracowałem 7211 na 540 i jakoś nie zasypialem :D ... No i jeszcze szeroki podbierak może jeszcze rotor i noże i zabijemy tą 3p :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Jakoś dziwne że w mojej okolicy jest może z 20-30 pras ( no w wokół mnie z 15km) no i 2/3 są to łańcuchówki a 1/3 to walcowe ale to one są głównie w dużych gospodarstwach przy dużych ciągnikach. A po prostym to żaden problem ciągnąć te paręset kilo w tą czy w tą, ale w górach to jest różnica. Np. u nas no nie spotkasz większej platformy na bele niż np. d47 no a chodzą ciągniki od 70KM 4X4 bo inaczej to strach. A z tym szerokim podbierakiem to jest tak że zabiera może z 1,2KM no bo normalny podbierak ma z 130 a szeroki to z 50cm szerzej to tylko parę palców więcej i tyle. Człowiek z równin nie zrozumie człowieka który mieszka nawet tak jak u mnie w lekkich górach bo zakopane to nie jest. Taka prawda :) Np. u was królują maszyny dwu osiowe a u nas zawsze 1 oś, tak samo u nas nie ma bizonów tylko mf i claasy mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

skoro u Ciebie nie ma pras pasowych, to nie znaczy że są one gorsze. mały silnik (tym bardziej 3 tłokowy) stała komora wykończy w jeden sezon. wbrew pozorom hesstonka 5650 nie jest aż taka ciężka. a ciągnik ma dużo lżej. szeroki podbieracz i siatka to już się robią koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19712

Sam użytkuję JD 545 i powiem jedno i chodzi lekko sąsiad prasował nią mf 255 tak ok 50 bel i wychodziły ładne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj