Skocz do zawartości
johny11901

Rozliczenie się z premi dla młodego rolnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

the1mati1    45

Muszę dostarczyć zaświadczenie o długości podlegania ubezpieczeniu w KRUS. Lepiej dostarczyć osobiście czy lepiej wysłać pocztą? Muszę pisać jakieś pismo przewodnie, czy tylko wrzucić to zaświadczenie w koperte i wysłać  poleconym do OR?

pawlus224    1475

ja właśnie wypełniłem ankietę monitorującą esu miało się zwiekszyć o 10 % , a zwiększyło się o 140 % !! tylko jedno mnie martwi rubryka struktura produkcji... jak to z tym jest ? z tego co wcześniej wyczytałem mają jakieś "grupy" upraw bo ogólnie jęczmień jary zmniejszył się o 1,5 ha , pszężyto zlikwidowałem czyli -4 ha , tak samo ziemniaki likwidacja - 3 ha , ale za to pszenice zwiększyłem o 26 ha i cebule o 13 ha i buraki o 5 ha... do wtorku muszę złożyć ostatnią ankietę ( po 5 latach od wpłaty kasy ) aneksują strukturę upraw ? haruje jak wół , rozwijam się jeśli przez strukture upraw zawale to będzie tragedia :( proszę o pomoc..

Poszukaj w necie , jest tam dostępny wzór jak policzyć %zmiany struktury produkcji .

Sam się martwilem ze mam za dużo zmian (np zamiast 1,65ha koniczyny było 80ar przy całkowitej powierzchni gospodarstwa 10ha ) , ale jak policzylem wg wzoru to wyszło ze mam duży zapas .

A zacząłem liczyć dopiero jak zadzwonili z agencji ze do dopłat w 2015 podalem co innego a w ankiecie co innego , pracownik armir był na tyle miły ze dal mi ściągnąć z kartki jaka miał z dopłat .

Kilka dni po tym dostałem polecony list ze zostało rozliczone 72 tys zl i do rozliczenia zostało 00,00zl .

tumek19    5

Muszę dostarczyć zaświadczenie o długości podlegania ubezpieczeniu w KRUS. Lepiej dostarczyć osobiście czy lepiej wysłać pocztą? Muszę pisać jakieś pismo przewodnie, czy tylko wrzucić to zaświadczenie w koperte i wysłać  poleconym do OR?

Możesz wysłać samo zaświadczenie bezpośrednio do OR.

Wiadomość z agroFakt.pl

pawlus224    1475

Juz nie pamiętam czy to "ankieta monitorujaca" czy "sprawozdanie z realizacji biznesplanu"

MR 2011 .

tomekkomar    11
Napisano (edytowany)

A jeżeli chodzi o kontrolę to ja miałem zaraz po wpłynięciu środków z MR na konto. Jak rozliczałem środki dałem tylko dowód, fakturę i potw. przelewu na ciągnik, a po jakimś czasie dostałem pismo, że środki zostały rozliczone.

A z KRUSem było tak, że wysłałem informację, że podlegam ubezpieczeniu nadal przed upływem 1 roku, a oni chcieli po upływie 1 roku, pani zadzwoniła i powiedziała, że nie dostarczyłem im takiego pisma, a więc powiedziałem, że dostarczyłem przed upłynięciem roku, odszukała, tak było faktycznie- potwierdziła, i kazała wysłać nowe zaświadczenie z Krus, a że opłacam do tej pory to nie było z tym problemu. Na razie nie dostałem żadnej sankcji z tego tytułu, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, a rolnik to specyficzny zawód i oni o tym wiedzą, trzeba tylko umieć z nimi rozmawiać. Nie dość, że musisz zrobić robotę w polu, to jeszcze ganiaj z papierami :)

Edytowano przez tomekkomar

tomekkomar    11

Przepraszam za post pod postem.

ESU można wyliczyć na podstawie faktur ze sprzedaży płodów, ilość, cena wartość, areał.

freetaxi    170

ESU wyliczasz na podstawie areału konkretnych upraw i ilości zwierząt. 

tomekkomar    11

Prowadzę tylko produkcję roślinną, niektóre produkty nie są wyszczególnione w tabeli, dlatego muszę obliczyć nadwyżkę bezpośrednią danego asortymentu (może być właśnie na podst. przychodów i kosztów) dla wyliczenia ESU, o tak będzie dobrze :) Za szybko napisałem ;)

kmx125    0

Mam pytanie w tym roku 2016 złożyłem wniosek na młodego rolnika i ciekawi mnie czy jak podałem datę realizacji na 2017r to jak bym w tym roku 2016 dostał przelew mógłbym kupić maszyny?

darkoe    10

Witam. Mam takie pytanie odnośnie MR. Czy prawdą jest że jeżeli w biznes planie podałem że będe chodował jałówki mleczne a ich roczny stan będzie wynosił 10 szt to nie mogę chodować więcej niż 30%. Tzn że nie mogę mieć wiecej niż 13szt? Czy to jest prawdą?
Nie wiem czy zrozumiale napisałem ale myślę że wiadomo o co chodzi

krzysztofz14    14

Czy kupił ktoś używaną maszynę z dotacji mr.Czy nie było problemów z rozliczeniem jeśli starsza niż 5lat.Planuje zakup używanego ciągnika ,oczywiście chodzi o stary prow.

Edytowano przez krzysztofz14

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez kissmy...
      od 5 czerwca można składać wnioski o przyznanie pomocy
      w ramach działania 311 „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”

tutaj pojawia się moje pytanie czy w ramach tego działania możliwa jest budowa budynku mieszkalnego przeznaczonego wyłącznie do działalności agroturystycznej (5 pokoi na wynajem)? ja będę w najbliższym czasie ogarniał rozporządzenie oraz opinie doradców z CDR, lecz jeśli ktoś już się nad tym zastanawiał to bardzo proszę o pomoc