zorzyk2

Agregat prądotwórczy.

Polecane posty

Manieeek    0

Witam!

Nie chcąc zakładać nowego tematu podepnę się po ten.

 

Planuje zakupić agregat prądotworczy do gospodarstwa. Chcę go używać w czasie przerw w dostawie prądu (burze itd). Zajmuję sie produkcją mleka i agregat byłby używany głownie do obsługi dojarki (moc silnika ok 2,5-3KW) i zbiornika na mleko (ok 1KW). Oba 400V. Na co zwrócić uwagę przy zakupie agregatu? Nie chcę wydać więcej niż 3tyś zł.

Czy takie urzadzenie bedzie wporządku i uciągnie ten sprzęt?

Możecie coś polecić na moje potrzeby?

 

 

http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-diesel-3-fazy-8-5kw-230-400v-i4654546288.html

http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-kraftwele-ohv8800b-400v-8-8kw-i4641144131.html

 

Dzięki

 

Sprawdziłem jeszcze raz i moc silnika dojarki to 0.55KW, schładzalnika chyba 1,5KW no do tego trzeba doliczyć jeszcze silnik od mieszadła ale to malutki. Może mi ktoś coś polecić co kupić żeby to ruszyło? Tylko dokładnie chciałbym bliższej pomocy(a nie kup coś 18KW z wojska) jakiś link do agregatu lub polecenie dobrego sprzedawcy.

 

Chciałem kupić ten agregat http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-kraft-wele-9-8kw-400v-i4767570195.html , lecz poczytałem trochę w necie i strasznie ludzie narzekają na tą firmę. Podobno to jakieś chińczyki - wcale nie niemieckie. Moc i silnika i prądnicy jest podobno strasznie pozażywana, duże problemy z trwałością i jakością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ty liczysz, że za 3-4 k PLN kupisz agregat o mocy powyżej 7 KW? Gdzie Ty żyjesz? Dobry agregat tej mocy kosztuje 7-8k PLN. Wszystko z all... jest zrobione z ryżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek102    0

  Manieeek ,niestety dwa lata temu też sie skusiłem na ten agregat KRAFT'a no i niestety uzwojenie i elektronika stabilizacji napiecia jest tak jak KOLEDZY piszą Made in China. Agregatu używałem sporadycznie i przy niewielkim obciążeniu i po  ok 1,5 roku [ 12 m-cy gwarancji] całkowicie odmłówił współpracy.I teraz muszę tez coś kupic.Pozdrawiam. :D :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Zgadzam  się   z  przedmówcami  sam  połaszczyłem się  na  podobne  dziadostwo ,  siadło po  godzinie  ,    kupiłem  agregat  16  kv przy  braku napięcia

podczepiam  t -25 mam  elektrykę   w  domu  garażu  oborze i  jeszcze   zostaje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponowie, a czy moze mi ktoś z was powiedzieć, czy taki jak ten agregator prądotwórczy http://www.motointegrator.pl/produkty/1221071-agregat-pradotworczy-z-silnikiem-benzynowym-dragon-winch-wg1000im da radę udźwignąć kilka żarówek oświetleniowych? Chodzi o oświetlenie niektórych pomieszczeń w których często bywa tak, że jest problem z podlączeniem do energii elektrycznej z gospodarstwa domowego. W sensie jest to trochę karkołomna sprawa. Jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czemu miałby nie dać rady? Akurat ten z linku to ryżowiec jakich wiele, w dodatku opis pisał siedmiolatek przy pomocy tłumacza google, ale do zasilania żarówek spokojnie wystarczy na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To nie jest normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co może być zepsute?

Wszystko. Nie podałeś żadnych danych, czy to nowy agregat i działał tak od początku, czy stało się to po jakimś czasie, jaka jest jego moc, jaka jest wartość obciążenia kiedy występuje zjawisko, czy jest podłączony do sieci, czy pracuje samodzielnie, jaki jest układ sieci, jakie są zabezpieczenia. Tak więc nie oczekuj, że ktoś Ci powie co może być zepsute.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Aha.\

Agregat nowy agrowolt

moc 22 kW

Działa tak od początku bo jest nowy

Obciążony 10 żarówek 100 w plus tv plus 2 lodówki plus schładzalnik od mleka w stanie czuwania.

Podłączony do instalacji w gospodarstwie.

Pracuje samodzielnie.

Układ sieci ?? 3 fazy przydział mocy socjalistyczne 10 kW.

Zabezpieczenia  urządzenie ma w sobie bezpieczniki,

 

 

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Coś mi tu pachnie ryżową podróbą. Wg mnie nie ma tam układu regulacji napięcia, tylko wirnik zasilany jest przez kondensator. Ale nie ma sensu dalej pisać, bo skoro jest nowy to ma gwarancję, więc niech się martwi serwis. Tylko, że prawdopodobnie i tak tego nie naprawią, bo on po prostu tak ma. Najlepiej jakbyś go oddał żeby odzyskać pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Ok dzięki. Albo brak tej regulacji albo taka mało stabilna. Musze go kiedyś sprawdzić pod obciążeniem śrutowni 10kW i wtedy zobaczymy jak będą świecić żarówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aha i nie podłączaj go więcej pod urządzenia RTV i AGD, bo sobie narobisz problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusto    1

Potrzebowałbym agregatora o mocy do 5kW, jednofazowego. Polecicie mi coś w tym temacie?


happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

Witam potrzebuje agregatu o mocy ok 150kw na allegro jest z silnikiem wola henschel turbo za 26,5 tys bez przebiegu czy ktoś coś może mi powiedzieć jak wygląda użytkowanie takiego agregatu jak silnik w zimie zapala co z awaryjnością jak prądnica czy wytwarza odpowiedni prąd do napędzania silnika ok 80-90 kw żeby go nie palić jakie spalanie i ogólnie czy brać pod uwagę coś takiego czy myśleć nad czymś z zachodu używanym z silnikiem deutza albo perkinsa proszę o pomoc 

agregat bedzie pracować ok 200 może 300 godzin rocznie w sezonie zimowym nie stać mnie na nowy za 100k czy nawet droższy a potrzebuje go na przyszłą zimę ze względu na ograniczoną moc przydzieloną z elektrowni będzie służył do napędzania systemu sztucznego naśnieżania pompa 80-90 kw i armatki ok. 50kw z elektrowni mam przydział 80kw ale dopiero na styczeń 2017 a to i tak za mało żeby cały system uruchomić bo potrzeba mi ok 200kw a teraz przydział jest 40 kw więc agregat taki by mi rozwiązał problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bierz obojętnie jaki. Tak czy inaczej będziesz miał za niego zapłacone, a jak się rozleci to kupisz następny. A jak nie masz pieniędzy na nowy, to bierz kredyt. Turyści go bez problemu spłacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

wiem że spłacą tylko nie chce nowego bo i tak zrobienie systemu naśnieżania to są ogromne koszty a agregat będzie pracował do póki nie zbuduje i podłącze stację transformatorową pytanie czy taki agregat nie będzie mi palił silników 3 fazowych bo nie wiem dokładnie jak to jest ale jakoś te przebiegi prądu muszą być odpowiednie bo inaczej się silnik może spalić a pompa ok 100k kosztuje a armatka jedna ok 60k i nie chce sobie tych maszyn popsuć i jeszcze ile na godzinę taki agregat będzie palił przy obciążeniu ok 140kw czyli ponad 90% mocy maksymalnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy tej mocy zużycie paliwa wyniesie około 40l/h, zależy od stanu silnika. Poza tym 150kW może być za mało uwzględniając prąd rozruchowy silników. Należałoby wstawić agregat o mocy 200kW. A silnika żadnego Ci nie spali, ponieważ jest on najlepszym obciążeniem dla agregatu. O to się nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

no to dzięki a nie chce argegatu 200 kw bo to silniki v12 to mnie to przeraża jakoś rzędowa 6 do mnie bardziej przemawia a pompe uruchamia się falownikiem to chyba nie jest taki straszny strzał dla prądnicy a dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja kupiłem agrowolt o mocy 16 kw jest idelany dla całego gospodarstwa i domu spokojnie można drugie małe gospodasrwto nim obsłużyć jeszcze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czemu bez użycia ciągnika? Jak nie chcesz przeznaczyć dużych kwot, to prądnica na WOM pewniejsza. Ciągnik zawsze zapali, a z tym jak będzie stało pół roku nieużywane to nie masz 100% pewności.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Jaki agregat prądotwórczy byście polecili tak do 3000zł? Wymagania niezbyt duże - zwykła dojarka dwukonwiowa, do tego zbiornik do mleka, ewentualnie piec


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj