c308

Nowy traktor na 20 ha(Arbos)

Polecane posty

c308    4

Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.

  • Haha 1

c330ic330m na 8 ha starczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c308    4

Lubie nowy sprzęt

  • Haha 1

c330ic330m na 8 ha starczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c308    4

A z używek co,może darowac sobie zakup traktora mam krafta(mf 255) da rade to obrobić po robocie i może przerzucić pieniądze na mały kombajn nie wiem sam

  • Haha 1

c330ic330m na 8 ha starczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, c308 napisał:

Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.

coś używanego ale bardziej popularnej marki z 4x4 znajdziesz na pewno. pytanie jakim budżetem dysponujesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    408
32 minuty temu, c308 napisał:

chiałbym kupić nowy porządny traktor

Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem

Te dwa zdania się wykluczają. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c308    4

mam 80 tys reszta na raty


c330ic330m na 8 ha starczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1774
42 minuty temu, c308 napisał:

,Jakims lovolem oraz Arbosem

to jeden hvj 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661
9 godzin temu, ZetorMisio napisał:

Te dwa zdania się wykluczają. 

A widziałeś co turki z nimi robią? 😅

9 godzin temu, c308 napisał:

A z używek co,może darowac sobie zakup traktora mam krafta(mf 255) da rade to obrobić po robocie i może przerzucić pieniądze na mały kombajn nie wiem sam

 

9 godzin temu, c308 napisał:

mam 80 tys reszta na raty

To ja bym proponował jakąś używkę +/- 80km. Choć tu jeszcze ważne jakie ziemię masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

80 tys to nawet na mx nie wystarczy, na nh tm w średnim stanie może wystarczy , jest teraz kolejne rozdanie kredytów plynnosciowych więc może warto się tym podeprzeć


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GranoDorato    21
10 godzin temu, c308 napisał:

A z używek co,może darowac sobie zakup traktora mam krafta(mf 255) da rade to obrobić po robocie i może przerzucić pieniądze na mały kombajn nie wiem sam

Jakiś duży rozrzut pomysłów masz - najpierw koniecznie nowy ciągnik, potem może używany plus mały kombajn.  Z tego co piszesz to ciągnik ma chodzić m. in. z prasą i pługiem 4 skibowym. Jak ma mieć 70 - 110 koni (tu wręcz ogromny rozrzut)  i ciągnąć 4 skiby to mi wychodzi że ziemia niezbyt ciężka i uprawiasz zboża.  Pytanie czy Ci się to wszystko zepnie finansowo. Wybacz że komentuję takie sprawy ale to jest pierwsza myśl jaka się nasuwa. Ile czasu będzie Ci te 18ha spłacało takie zakupy ? Czy na 18 ha warto kupować kombajn ?  Jeżeli piszesz, że ogarniasz to po pracy to czy będziesz miał czas leżeć pod kombajnem jak się coś zepsuje ?

Jeśli mimo wszystko kasa to nie problem to ja i tak wolałbym coś porządnego, używanego i sprawdzonego niż tego tureckiego MFa z nowymi blachami. Nie mam nic do Fergusona - bardzo dobre sprzęty, ale wolałbym właśnie używany oryginał. Jak patrzyłem na opis 398-ki to jest 40-letni MF z nowszym silnikiem. Nawet EHRu nie ma normalnego. Przy tej masie nie widzę go z pługiem 4-skibowym.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj