zorzyk2

Agregat prądotwórczy.

Polecane posty

Andrzej24871    12

@michasko jak dasz 1300 obrotów na wom-ie to pompe hydrauliczną szlak trafi .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Do "sadek" pewnie trzeba będzie rozkręcić skrzynkę w agregacie.A co zrobić z przewodami PE oraz N. Zero z przewodu czterożyłowego podłączyć pod N agregatu i zmostkować z PN czy raczej wogóle ni podłanczać PN agregatu. Myśle zrobić przedłużacz -do agregatu wtyka 5 zdrugiej strony wtyka 4 gdzie N bedzie zmostkowane z PN to wpiąć do gniazda w oborze i od tego gniazda kabel czterożyłowy do przełącznika SIEĆ -AGREGAT.No i oczywiście zmostkowanie różnicówki. Czy to będzie działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

witam

 

mam taki problem z agregatem.to jest sprzet spalinowy firmy einhell 5,5 kw i jak podlcze go na obore to wszystko dziala dojarka schladzalnik swiatło. ale jak przelacze na zwykle 230 i podlacze bezposrednio pod agregat np.piec co tzn sterownik to pompka wody dziala ale dmuchawa juz nie tak cyka jakby chciala ruszyc ale nie moze.podlaczalem tez pompe w studni to wolno chodzi a np. wiertarka dziala dobrze.uziemienie niby jest.co moze byc nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakie jest napięcie na poszczególnych fazach jak podłączysz obciążenie jednofazowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Proszę o usunięcie postu

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

U mnie gazowy piec chodzi na agregacie ale musi być dobrze wtyczka wsadzona. Jak się odwrotnie wsadzi to nie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a jak sprawdzic to napiecie?

Woltomierzem. Prawdę mówiąc to czekałem aż zadasz takie pytanie, ale miałem nadzieję, że jednak nie padnie. Skoro jednak zostało zadane, to Twój zasób wiedzy jest delikatnie mówiąc niewystarczający żeby to opanować.

@tompil każdy, absolutnie każdy agregat "daje" pełną sinusoidę. Prądnica wytwarza napięcie o takim kształcie, wynika to z jej zasady działania. Jak autor poda napięcia na poszczególnych fazach (mierzone we wtyczce "siłowej") to będzie można coś poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

jezeli chodzi o prad to przyznam ze jestem kompletnie bez mapy takze musze zaprosic jakiegos elektryka;) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linux16    5

Witam, chciałbym kupić do gospodarstwa mojego ojca agregat prądotwórczy , po to aby obsłużył dojarkę , zbiornik , w grę wchodzi , agregat trójfazowy , oraz raczej agregat bez potrzeby użycia ciągnika .

Jakie marki polecacie , jakie mocy silnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Wszystko zależy ile Ty potrzebujesz u siebie prądu i jaką kasę chcesz przeznaczyć. Ja osobiście kupiłem prądnicę wojskową i zrobiłem ją na wom do ciągnika i jestem zadowolony i taki bym polecał 9równie dobrze możesz kupić z silnikiem lub dołożyć silnik), nie ma co porównywać z tymi kolorowymi agregatami z marketów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My ostatnio kupiliśmy do formy budowlanej Hondy 16 KM, 10kVA dla trzech i 3,4 kWdla jednej. Nic bardzo nie moge pow. o niej bo ma dopiero 1 budowę za sobą . Ale mamy też jednofazowy też z Hondy to on już służy parę lat i jest nie do zajechania .Także mogę polecić tą firmę śmiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

A oświetlenia ojcu będziesz żałował? :D

To nie jest takie proste, jakby się wydawało.

Co do marki proponowałbym Toyotę lub Hondę a o mocy silnika nie będziemy mówić, bo w grę wchodzi tylko moc agregatu.

Po pierwsze:

Musisz zsumować moce poszczególnych silników z tabliczki znamionowej. W chłodziarce będziesz miał zapewne dwa silniki plus dojarka.

(Moc podawana jest w jednostce mocy czynnej kW). Moc agregatu powinna przewyższać łączne zapotrzebowanie mocy odbiorników.

Po drugie:

Moc agregatu podawana jest zazwyczaj kVA i trzeba ją przeliczyć na kW.

wg wzoru:

 

P = S * cos φ

 

P - moc czynna

S - moc pozorna

cos φ - zazwyczaj 0,8

czyli dla agregatu 3 kVA moc jaką maksymalnie można go obciążyć wynosi tylko 2,4 kW.

 

Podsumowując:

Zakładając, że twoje silniki są o mocach 1kW, 1,5kW i 0,5kW to razem mają:

1 + 1,5 + 0,5 = 3 kW

zgrubsza mówiąc dla obciążeń indukcyjnych (silniki) mnożymy przez 3

czyli 3kW * 3 = 9 kW

 

Agregat prądotwórczy nie może mieć mniej jak 9 kW

w przeliczeniu na kVA wychodzi 11,25kVA.

 

Jest to wynik, gdyby wszystkie trzy silniki były uruchamiane jednocześnie, co raczej w praktyce nie wystąpi.

Osobiście zakładałbym, że wystarczy ci agregat o mocy 6-7kW, przy założeniach, że silniki mają taką moc, jaką podałem.

Są jeszcze inne uwarunkowania i możnaby pisać elaboraty na ten temat :D :D :D

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

AlaCapone dobrze pisze ,polać Mu.Ja mam 16kVA na WOM , jestem zadowolony i Tobie taki polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linux16    5

Dziękuje , za wyczerpującą odpowiedz kolego AlaCapone .

Samex69 masz agregat 16 kVA , jak duże masz gospodarstwo . ?

Słyszałem też że warto poszukać agregatów wojskowych , co o tym sądzicie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Po pierwsze dlatego, że kupisz "za grosze" :D (jak się uda), po drugie będziesz miał zapas mocy :D a po trzecie pewny i niezawodny sprzęt na lata :D


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manieeek    0

Witam!

Nie chcąc zakładać nowego tematu podepnę się po ten.

 

Planuje zakupić agregat prądotworczy do gospodarstwa. Chcę go używać w czasie przerw w dostawie prądu (burze itd). Zajmuję sie produkcją mleka i agregat byłby używany głownie do obsługi dojarki (moc silnika ok 2,5-3KW) i zbiornika na mleko (ok 1KW). Oba 400V. Na co zwrócić uwagę przy zakupie agregatu? Nie chcę wydać więcej niż 3tyś zł.

Czy takie urzadzenie bedzie wporządku i uciągnie ten sprzęt?

Możecie coś polecić na moje potrzeby?

 

 

http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-diesel-3-fazy-8-5kw-230-400v-i4654546288.html

http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-kraftwele-ohv8800b-400v-8-8kw-i4641144131.html

 

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobry agregat o tej mocy kosztuje minimum 7000 zł, także nie warto zawracać sobie nimi głowy. Za połowę proponowanej przez Ciebie ceny możesz mieć prądnicę wojskową z przekładnią i zrobić sobie sprzęt na WOM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manieeek    0

Ale czy ten agregat musi być tak dobry? Ja bedę go używał bardzo rzadko. 4-5 razy w roku po kilka godzin. Serio myślisz, ze z tymi które wymieniłem w linach lepiej dać sobie spokj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego, a wiesz na 100%, że nie mają one np. aluminiowych uzwojeń? Niby prądnice włoskie, ale prawdopodobnie to wszystko są ryżowce. Kolega kupił agregat Honda za 4000 zł, 7,5 kVA, który okazał się kompletną podróbą Hondy. Nie działał od początku, a wyjaśniło się dopiero po rozebraniu prądnicy. I teraz jest 4k PLN w plecy. A z zewnątrz były nie do rozróżnienia. A z wojska jak jest napisane 8 kW, to jest 8 kW, 10kW też z niej pociągniesz i zmieścisz się w 2k PLN. Tym bardziej, że tak jak piszesz sprzęt będzie używany kilka razy w roku. A wojskowe agregaty albo są w ogóle nie używane, albo bardzo mało. Ostatnio robiłem sąsiadowi taki na WOM i udało mi się kupić prądnicę, która miała przepracowane 2,5 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagmarka    24

Kupiliśmy rok temu agregat (nawet ponad) i jeszcze nie był używany ;) .Dojarka,śrutownik,chłodziarka na nim ma chodzić,daliśmy dużo,chyba z 11 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I to jest właśnie ewidentny przykład dlaczego nie należy inwestować dużych pieniędzy w taki sprzęt. Jeżeli przerwy w dostawie energii zdarzają się często i trwają kilka dni, to wtedy potrzebny jest konkretny sprzęt. Ale w większości przypadków taki generator używany jest przez kilka godzin w ciągu roku, więc używany sprzęt na WOM w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj