ŻakowskiSławomir

pompka do paliwa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam, pragnę poruszyć dosyć ciekawy temat, rozmawiałem z paroma osobami i mają coś w ten deseń zastosowane, W beczce lub zbiorniku 1000l mają wodę  bo paliwa nie można😉 i zastosowane mają tzw pompki 12, zatapialne, jedna osoba dopasowała nawet pistolet do węża i bezpośrednio ciągnie do zbiornika. interesuje mnie czy dało by radę zrobić coś w tym stylu tylko z pompką niezatapialną, tak by ciągła przez wąż bezpośrednio, wiem że można kupić gotowca za 500-700. ale że nie lubię iść na skróty to myślę że i do 250 by poszło coś złożyć. ma ktoś coś podobnego? jak to się sprawdza? można podsyłać do dyskusji bo pomysł dość ciekawy, szczególnie jak ktoś przywozi duże ilości w beczkach lub baniakach, oczywiście wody bo do paliwa trzeba mieć specjalne pojemniki 😉 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie że można i tak, ale nie każdy ma miejsce, ale ustawić 2 zbiorniki po 1000 l i za 300 zł pompować to trochę lepsza opcja niż wydać 9 tysięcy na zbiornik ten profesjonalny, przynajmniej chwilowo :/ 

Edytowano przez ŻakowskiSławomir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

Chodzi o tę wodę😜 do napędu diesla, kiedyś jakiś facet miał to w Mercedesie beczce, ropniaku😝

Ja do pompowania wody😜 do baku z baniaków, bo bak jest wysoko nad silnikiem zrobiłem pompkę do wody😜 z pompy wspomagania od Peugeota 306, lub podobnych napędzana wiertarką

Edytowano przez witejus
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a no faktycznie coś widziałem z tym napędem na wiertarkę, też fajna sugestia, jak to się sprawdza kolego? mi nie zależy na jakiejś powalającej wydajności bo to nie cpn, po prostu luźny pomysł 😛 

https://allegro.pl/oferta/pompa-pompka-spuszczania-paliwa-ropy-oleju-12v-60w-7946433688?fromVariant=5877942856 myślałem nad czymś takim tylko większa średnica węży i pistolet, pompy basenowe też by dawały radę, tylko to juz koszt z 350+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1777

@ŻakowskiSławomir to już lepiej dołożyć te drugie tyle do czegoś takiego POMPKA-POMPA-DO-PALIWA-ROPY-OLEJU-12V-CP 

w tamtej mały silniczek jak od wkrętarki i długo leci bo węże cienkie a tu przelot konkret 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tamto to był tylko przykład, podesłałbyś linkacza do takiego zestawu? podobno coś takiego chodzi nawet z pistoletem, choć zabawnie to musi wyglądać, pistolet jak na cpn a wydajność 6 l / min😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tu jest też konkret https://allegro.pl/oferta/pompka-pompa-do-paliwa-ropy-oleju-12v-cpn-11917068934?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_narzedzia_pla_pmax&ev_campaign_id=17996380314&gclid=CjwKCAjwlJimBhAsEiwA1hrp5jDzt_SrXl4KV5yklkzJiPSvJ6F1NOSlvWfrtHAgJRF7THJe968CIRoCHCcQAvD_BwE   na 1 cal wyjście widzę, generalnie ta ma 55l na minutę rzekomo, mi by na upartego starczyło nawet 30 bo wiadomo że zbiorniki w ciągnikach od 50 do 200l także wydajność aż nadto, ale zgadza się, do tego jakaś fajna końcówka i można tankować,bynajmniej w teorii ;p 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Nie wiem czy w tych pieniądzach kupisz choć wąż i nalewak / "pistolet" .Parę lat temu ze złomu  kupiłem pompę gdzieś za stówke i pompuje wodę 😜  do dziś tylko że silnik 3 fazowy tam mam 🙂 fota w galerii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 godzinę temu, ŻakowskiSławomir napisał:

jak to się sprawdza kolego?

Jak dla mnie wystarczająco, 30l pompuje ok 3 min.Nie jest to powalająca wydajność ale przy moim zużyciu  to tankuję 2 razy w roku, na wiosnę i na jesieni a kosztowała mnie zero zł bo miałem uszkodzoną z wymiany , miałem kupić taką na wiertarkę z alegro ale ludzie pisali że to szajs nie warty złotówki to zrobiłem taką na szybko i na próbę. I już kilka lat działa.

40 minut temu, ŻakowskiSławomir napisał:

tamto to był tylko przykład

Poczytaj komentarze pod tym, zwłaszcza te z jedną gwiazdką🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1777
30 minut temu, Pigmei napisał:

Nie wiem czy w tych pieniądzach kupisz choć wąż i nalewak / "pistolet"

3x tyle jak sama pompka co wrzucił link

 https://allegro.pl/oferta/dystrybutor-cpn-pompa-paliwa-oleju-pompka-12v-13875561315

30 minut temu, Pigmei napisał:

kupiłem pompę gdzieś za stówke

a dozbrojenie w dobry szlauf i gnata oraz filtr ? pewnie zamknąłeś się w kwocie co za gotowy chiński zestaw 

@ŻakowskiSławomir 

te wszystkie pompki to na jedno kopyto wychodzi czyli jakościowo zbliżone więc po co przepłacać za droższe, te same części z jednej do drugiej pasują i dla niepoznaki inne kolory /kształty obudów czy nalepki 

IMG_20230730_233430.jpg

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1777
54 minuty temu, witejus napisał:

Poczytaj komentarze pod tym, zwłaszcza te z jedną gwiazdką🤣

tumany gówno kupują i robią problemy , to do gęstego się nie nadaje ,ściągałem tym transol z rotacyjnej i dałem spokój jak staneła 

ktoś mądry ciepły rzadki olej ściągał tym fajansem i do tego się jeszcze nadaje , czasem w banki 5l z baku lub dużych kanistrów H2O  ściągam jak trzeba

a dużych nie serwisuję , parę szt kupiłem na złomie by z jedną na chodzie złożyć 

 

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1777

te duże co podlinkowałem to mogą w sprzyjających warunkach sporo wytrzymać bo są dość konkretnie wykonane , łopatki można dokupić , uszczelniacz solidiejszy założyć i na ile szczotki starczą można pompowac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
6 godzin temu, konteno napisał:

 

a dozbrojenie w dobry szlauf i gnata oraz filtr ? pewnie zamknąłeś się w kwocie co za gotowy chiński zestaw 

Pompa koło 100,  porządne dedykowane  węże  i nalewak  ponad 500 i do tego licznik ponad 500.  .  Zero problemów z wytrzymałością, zasysaniem, przeciekami  czy innymi problemami typowymi dla chińczyków.

Teraz wyszło by zdecydowanie drożej a i trafić na  kilkuletnią pompę ze stacji benzynowej nie jest łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
10 godzin temu, witejus napisał:

Jak dla mnie wystarczająco, 30l pompuje ok 3 min.Nie jest to powalająca wydajność ale przy moim zużyciu  to tankuję 2 razy w roku, na wiosnę i na jesieni a kosztowała mnie zero zł bo miałem uszkodzoną z wymiany , miałem kupić taką na wiertarkę z alegro ale ludzie pisali że to szajs nie warty złotówki to zrobiłem taką na szybko i na próbę. I już kilka lat działa.

Poczytaj komentarze pod tym, zwłaszcza te z jedną gwiazdką🤣

Jak masz ogródek to po co Ci pompka , takie ilości nalejesz z karnistra, bo mauzer to na 15 lat masz

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1004

Mając używaną pompę podnośnika od c330 i silnik od pralki można zrobić pompę do paliwa która bije te wszystkie chinole

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
21 godzin temu, witejus napisał:

Masz rację, 12ha ogródka

Napisałeś że tankujesz dwa razy w roku po 30 litrów, pięcioma litrami obrabiasz hektar, super 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
38 minut temu, miwigos napisał:

Napisałeś że tankujesz dwa razy w roku po 30 litrów, pięcioma litrami obrabiasz hektar,

🔨🤦‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1777
Dnia 31.07.2023 o 09:32, miwigos napisał:

takie ilości nalejesz z karnistra

ale plecy zaczynają boleć od kanistrów 30-35l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj