MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

androproteam    23

Jutro planuje pryskac buraki od samosiewow rzepaku etos 0,2l +safari 20g czy moge dodac do tego cos od robaka np cyperkill max?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszno    0

Świętokrzyskie. Kolego ja pryskałem proteusem i powiem szczerze efekt był mizerny dodam ze oprysk wykonywany był w nocy a dawka była 2l ha także myślę ze nie mała w tym roku chodzę co dzień na plantacje i obserwuje jak tam straty poza tym co dzień pryskam rożnymi wynalazkami bo za bardzo nie chce przesiewać plantacji 2 rok z rzędu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    580
1 godzinę temu, androproteam napisał:

Jutro planuje pryskac buraki od samosiewow rzepaku etos 0,2l +safari 20g czy moge dodac do tego cos od robaka np cyperkill max?

Aż 20 g safari, chcesz mieć lotnisko na polu. daj 10 i za tydzień drugie 10 plus olej. Tydzień temu pryskałem  kemifarmem w  dawce 0,4 i gramicydem 0,5 na owsik i rzepak poległ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

rzepak Ci poległ po kemifamie??? jak mam perz na polu to spryskać już czy czekać aż buraki będą miały 10-15cm? dość trochę tego jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258
11 godzin temu, monix napisał:

jaki region

powiat hrubieszowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    580

Wczoraj byłem jest spalony, ale jeszcze dodałem 0,08 kemironu, nie wszystki ale jutro poprawka, 0,6 kemifarmu, 6g  safarii 0,2 venzar, 0,5 gramicyd.

Burak dopiera z 40% powschodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dajesz 1 l belvedere 1 l goltixu  i 10 g safari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

ja pryskalem w czwartek kemifam 0,7 kemiron 0,15 i lebiode pali ale byla duza i boje sie ze odbije a przytulia sobie nadal rosnie, jutro jade pyramin turbo 1,5l i o,2 kemironu powinno dobic lebiode i wyczyscic przytulie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858

Mam pytanie do tych co są w KSC czy odesłali już wam umowy z cukrowni czy tylko u nas taki syf że nic na czas nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Ja do tej pory pryskałem według zaleceń inspektora betenal max pro/goltix/kosynier wszystkich po litrze, i nie zawsze było czysto najczęściej szarłat wychodził. Do tego zdażyło się już dwukrotnie lekko przypalić buraki drugim zabiegiem. Pierwszy gdy pokaże się zielsko drugi po ok 2tyg. od pierwszego. I teraz pytanie czy macie jakąś skuteczniejszą miksturę? Może samo dodanie 0,2 asahi pomoże.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57

Szarek komośnik u nas w zeszłym roku dziesiątkował plantacje nie które były przesiewane ,doszliśmy do wniosku że skutek jest po zastosowaniu dursbanu z cyperkilem leżało go padłego od groma a naloty były nowych, do tego stopnia że na jednym metrze kwadratowym można było zebrać 20-50 szt. opryskiem jechaliśmy bez reguły czy rano w południe czy w nocy w tym roku zaczęło sie już od nowa zobaczymy jakie nasilenie co do proteusa to beznadzieja. Oprysk co tydzień zdychać zaczynają dopiero po 48 godz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka_86   
Gość margolka_86

Camry a w jakiej proporcji ten dursban z cyperkillem? My tez walczymy - okolice hrubieszowa 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    472
ja dziś leciałem 2 zabieg Betanal MaxxPro 1.25L + Goltix 1.30L + Safari 20g. rzepak wali sie niemiłosiernie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142
20 godzin temu, monix napisał:

dajesz 1 l belvedere 1 l goltixu  i 10 g safari

jeśli to pytanie i do mnie, to tak. Tak mi doradził instruktor i tu na forum. W tym roku pierwszy raz będę stosował Safari. Na forum mi doradzono dodac też 0.2l Asahi co zabezpieczy buraki. W tamty roku jechałem Betanal + Goltix w dawkach większych niż zalecane i burakom nic nie było :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57
56 minut temu, margolka_86 napisał:

Camry a w jakiej proporcji ten dursban z cyperkillem? My tez walczymy - okolice hrubieszowa 😏

Dawka 1litr dursbanu i setka cyperkilu max pryskałem w czwartek dziś pryskam na chwasty i schodzę na 0.6 dursbanu i piędziesiątka cyperkilu ,znalazłem dwa duże osobniki zdechłe i jednego mniejszego przedszkolaka ale żywego natomiast jest pchełka która podgryza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134
Panowie mam problem, dziś mija 2 tyg od kiedy buraki były zasiane, wzeszlo może 10 procent, dodam że po siewie przyszła burza i ładnie spadalo. Czekać jeszcze czy przesiewac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak zaklepało i zaschło  to raczej przesiewać a jak pada deszcz to wzejdą myślę

1 godzinę temu, kuba24051 napisał:

ja dziś leciałem 2 zabieg Betanal MaxxPro 1.25L + Goltix 1.30L + Safari 20g. rzepak wali sie niemiłosiernie

i nic się nie dzeje z burakami po safari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
18 godzin temu, Skoczek1994 napisał:

Ja do tej pory pryskałem według zaleceń inspektora betenal max pro/goltix/kosynier wszystkich po litrze, i nie zawsze było czysto najczęściej szarłat wychodził. Do tego zdażyło się już dwukrotnie lekko przypalić buraki drugim zabiegiem. Pierwszy gdy pokaże się zielsko drugi po ok 2tyg. od pierwszego. I teraz pytanie czy macie jakąś skuteczniejszą miksturę? Może samo dodanie 0,2 asahi pomoże.

Mieszanka bdb, tylko odstępy między zabiegami za duże. Pierwszy zabieg 7-10 dni po siewie kiedy chwasty są w fazie liścienia (faza buraka nie ma znaczenia), drugi zabieg 7-10 dni po pierwszym (wg kalendarza), trzeci zabieg 7-10 dni po drugim- chociaż ja go często opóźniam i patrzę czy wschodzą chwasty. Ja pryskam jeszcze mniejszymi dawkami (3x Belvedere 0,6,  0,7,  0,8l/ha, Goltix 3x0,7l/ha, 3x Kosynier 0,9,  1,  1,1l/ha) i na polu nie mam ani jednego chwasta. Zrób odstępy między zabiegami takie jak mówiłem i będzie czysto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134
Niby wczoraj i dziś trochę popadalo, czy jest szansa że te buraki wzejda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

u mnie tez ze 40% nie powschodzilo, leza w ziemi chocby w pudelku, potrzeba deszczu to zakielkuja, ale ciezko to widze, te co wyszly to juz maja 4 liscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    472

monix napisał:

jak zaklepało i zaschło  to raczej przesiewać a jak pada deszcz to wzejdą myślę

1 godzinę temu, kuba24051 napisał:

ja dziś leciałem 2 zabieg Betanal MaxxPro 1.25L + Goltix 1.30L + Safari 20g. rzepak wali sie niemiłosiernie

i nic się nie dzeje z burakami po safari

a nie wiem bo dopiero dzis dodalem safari na 2 dawke, na 1 nie dawalem ;) ale co roku dodaje i nic nie jest burakom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszno    0
14 godzin temu, Camry napisał:

Szarek komośnik u nas w zeszłym roku dziesiątkował plantacje nie które były przesiewane ,doszliśmy do wniosku że skutek jest po zastosowaniu dursbanu z cyperkilem leżało go padłego od groma a naloty były nowych, do tego stopnia że na jednym metrze kwadratowym można było zebrać 20-50 szt. opryskiem jechaliśmy bez reguły czy rano w południe czy w nocy w tym roku zaczęło sie już od nowa zobaczymy jakie nasilenie co do proteusa to beznadzieja. Oprysk co tydzień zdychać zaczynają dopiero po 48 godz. 

Kolego to ja stosuje na niego dursban z decisem w dawce 1litr dursbanu i  250 mililitrów decisu a kolejny oprysk robię dursban z cyperkilem w takiej dawce jaka ty stosusujesz to nic innego jak nurella tylko ja u siebie po nurelli nie widziałem efektu  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj