MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Buraki cukrowe do posiania

galeria
Buraki
ansu    392

Dane nie wyciekają od tak. Ktoś w wewnątrz musiał się do tego przyczynić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Podejrzewam że każdy kto używa komputera nie koniecznie tylko do gier dałbym radę im te dane wykrasc, bo delikatnie mówiąc ich systemy zabezpieczeń są bardzo przestarzałe więc to była tylko kwestia czasu.... inną kwestią jest właśnie jak kolega pisał po co to komuś było, bo z taką listą info na temat mikroprzedsiębiorstw można naprawdę wiele zrobić.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No jak dobrze pamiętam to koło 7000 plantatorów jest P&L Polska. Ale atak był zaplanowany dość przemyślanie, że do zabawy ani przypadkiem nikt tego nie zrobił. Zrobiono to w weekend w nocy. Zaczeło się od wag a skończyło na centrali sprzedaży w Poznaniu. że zabezpieczenia byle jakie to swoją drogą. Co niektórzy nadal nie wiedzą co z ich burakami. A w tamtym roku się śmiali z tych co przy odbiorze numery rejestracyjne samochodów pisali. Ja też się poświęciłem i zdjęcie każdego auta ładowanego robiłem a w tym roku to jeszcze zastanawiam się nad listą i niech mi każdy kierowca odbior kwituje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Kto się śmiał? Operator myszy pisał kwitki z numerami rejestracyjnymi aut


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W KSC po zakończeniu odbioru dostaję wydruk z myszy godzina który pojazd załadowany nr rejestracyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Przecież kierownicy na wadze dostają dwa kwity jeden jest dla nich drugi dla ciebie na rzadanie, więc żadnej łaski ci nie robią tylko muszą dać kwit, tam masz datę godziny wagę brutto, netto i tare, wszystko czarno na białym.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3534

Ale numery warto pisać bo wydruk daja na końcu,jak ktos ma kika samochodow to się nie pomyli ,jak kilkadziesiąt ,to róznie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

przy zakonczeniu dostawy nasz ilosc samochodów i patrzysz z wydrukiem z doczyszczarki jak jest ok to dobrze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No właśnie o to chodzi że się wysypało wszystko bo wszystko jest połączone. Żadnych kwitów z wagi nic. Aw cukrowni wage włączali i wyłączali bo myśleli że się zepsuła a mieli już alarm zrobić i zacząć działać. A w tym czasie się posrało wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

No u nas też coś chyba się posrało bo żadnych wydruków z myszy niby awaria systemu  str  e plantator samochód mniej,może do rana będzie ok jak nie to dzwonie jutro wyjaśniać operator myszy potwierdził 27 aut 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
22 godziny temu, adamgaleon napisał:

kolego zwykłym rozrzutnikiem też rozwożę i daję jedną wannę na 2 ha i tak jak kolega wyżej pisał po 2 takich dawkach jest różnica w ph ziemi

 

ba no przy takeij dawce np 14 ton na ha to musi to pomoc , jak normalnie samochod zwyklego wapna sie daje zazwyczaj na 6 7 8 ha 

u nas z myszy mamy kwity tylko ale wagi i numery rejestracyjne mam bo na tym z myszy było i tylko tyle kwitow mam , i jeszcze sie zalogowalem ze zdarzylem spojrzec ile burakow bylo jakie zanieczyszczenia i polaryzacja i ton ile ale nie spisywalem tego nigdzie , tylko teraz ciekawe keidy oni wyplaca za buraki kase bo niby 30 dni termin od dostawy jest ale czy sie wyrobia bo kasa ja kwszedzie potrzeban jest w obrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Witam. Proszę o poradę w sprawie nawożenia pod buraki. Z analizy wyszlo

pH 6.1-6.4

Fosfor 5.8-6.5 

Potas 10.4-12.3

Magnez 4.0-5.0

Poszedl obornik w dużej ilości, koło 50t/ha, niecała tona węglanu wapnia. Teraz rośnie poplon z gorczyca i faceli. Jest kiepski i nie chce rosnąć. Gorczyca jeszcze jakaś jest a Facelia marna. Poplon na przyoranie. Mam do dyspozycji ultra8 na tą chwilę. Celuje w plon 70t w zwyż. Jakie nawożenie tu doradzicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839

70t wzwyż przy takich zawartościach? Na jakim świecie Ty żyjesz.. 50-60to będzie sukces.. masz podpowiedź że skoro facelia niechce rosnąć, a burak jest jedną z najbardziej wymagających roślin..

Najlepiej to by chyba dać teraz pod pług z 200-300kg polidapu, a później ze 300kg npk dać pod korzeń w rządkach..

Nie mam doświadczenia na takich słabych glebach ale osobiście nie łudzilbym się i posiał coś innego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

No niestety musi iść tam burak. Będzie to 3 rok dzierżawy. 7.3t pszenicy sprzatlem słomę pociolem. Co roku anliza i jest powoli powoli lepiej. Rozleje teraz gnojowke ale nie wiem w jakiej ilości wyjdzie bo ciężko oszacowac ile jej się uzbieralo. Potalerzuje poplon no i bym chciał sypnoc jakieś pk przed orka. Na wiosnę znowu pójdzie gnojowka. Azot z polifapu nie będzie zbędny? Może lepiej Macrospeeda albo Holist pod pług? 

Edytowano przez piotrols

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25
8 godzin temu, piotrols napisał:

Witam. Proszę o poradę w sprawie nawożenia pod buraki. Z analizy wyszlo

pH 6.1-6.4

Fosfor 5.8-6.5 

Potas 10.4-12.3

Magnez 4.0-5.0

Poszedl obornik w dużej ilości, koło 50t/ha, niecała tona węglanu wapnia. Teraz rośnie poplon z gorczyca i faceli. Jest kiepski i nie chce rosnąć. Gorczyca jeszcze jakaś jest a Facelia marna. Poplon na przyoranie. Mam do dyspozycji ultra8 na tą chwilę. Celuje w plon 70t w zwyż. Jakie nawożenie tu doradzicie? 

Jeżeli to co podałeś jet w czystym składniku tzn P i K,a nie P2O5 czy K2O to wcale nie jest tak źle.Łapie się między średni a wysoko.Z drugiej strony zależy od rodzaju gleby bo to co podałem ma się do klasy 3 czyli średniej.Dl klasy ciężkiej (gliny) to już przynajmniej jeżeli chodzi o potas będzie przedział niska-średnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Pewnie najlepiej było by rzucić teraz pod pług potas i fosfor żeby składniki mogły się że tak powiem przyswoić


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Przy takich zawartościach składników ja bym sobie darował buraki. Nawóz nie zadziała aż tak by od razu  wzrosła zasobność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Ja powiem że nawet bym się nie zastanawiał i siał tam buraki. Daj PK na jesień i popraw B. Wczesna wiosna nawet w lutym. Zawartości powinny być wyższe, ale ph nie jest złe, jak będą warunki burak sobie poradzi. Osobiście zasiałem buraki jednego roku na dzierżawie, próbki przyszły późno i nie było wyjścia trzeba było siać na tym polu, pH było uwaga 5,1- 5,3, zawartości PK wyzsze. Gleba mozaika od 3b-5 klasy, trafił się rok z dużymi opadami i plon 89t/ha. Nawożenie PK poszło dość wysokie do tego sprzyjały opady i było ok. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znajomy zadowolony bo waga auta prawie zawsze ta sama i cukier i zabrudzenie pisali z oka wszystkim średnio 16 cukier i zabrudzenie 8  to mówi że lepiej jak by wszystko działało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a słuchajcie jak buraki sa oddawane na wczesny odbior to wiadomo plon maja mniejszy a jakby były oddane na pozny odbior to zazwyczaj duzy mniej wiecej jest przyros plonu? tzn plon mniej wiecej o ile moze sie zwiekszyc jak jest na pozny termin i dłuzej sobie porosna ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
15 godzin temu, zkordalski napisał:

Znajomy zadowolony bo waga auta prawie zawsze ta sama i cukier i zabrudzenie pisali z oka wszystkim średnio 16 cukier i zabrudzenie 8  to mówi że lepiej jak by wszystko działało

Kiedy miał odbierane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
14 godzin temu, ansu napisał:

Zależy od pogody około 10t/ miesiąc

czyli jakby dawali wieksze limity to by sie oplacilo na pozniejsze kopac , a ze daja niskie limity to trzeba na wczesny odbior odstawiac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj