MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

warchest    253

rozliczenie ok a kasa ponoc po 30 dniach od dostawy ma byc , ale to pewnie nie cala wyplata jeszcze tylko jakis 90 % kwoty co nie bo reszta pozniej ? 

a za wyslodki kiedy cukrownie zazwyczaj wyplacaja jak wyslotki zostaly ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Burak zabrany plon ok ale polaryzacja mnie rozpier  kolejny rok wynik to 16 nie rozumiem już dlaczego 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Plon ok to znaczy?  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

KSC Krasnystaw " 8" prawie tydzień do przodu. Czyżby przed świętami mieli skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Werbkowice są ponoć  10 dni do przodu. Moje buraki zabrali tydzień przed terminem


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
41 minut temu, king12 napisał:

Burak zabrany plon ok ale polaryzacja mnie rozpier  kolejny rok wynik to 16 nie rozumiem już dlaczego 

 

a w jaka polaryzacje celowales ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Werbkowice skaczą gdzie wykopane tak to jest jak planowane po 80t , a plony 50-70t max. Dlatego są do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Czyli jednak atak hakerski na PiL, ciekawe czy to konkurencja czy pralki będą nas kupować


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cóż, mam nadzieję, że skończy się to wielomilionową karą dla P&L za rażące naruszenia. To i tak długo wytrzymało, skoro najprawdopodobniej  nawet byli doradcy mieli  wgląd w poufne dane plantatorów i wiedzieli czy np. "przypadkiem" nie odezwać się do byłego podopiecznego w sprawie pomocy w sprzedaży wysłodków. Czas, żeby ktoś się zabrał za tę stajnię Augiasza.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Cukrownia Ropczyce wykopane 8-go oddane 10-tego plon 70 t/ha i polaryzacja bardzo rozbieżna próby od 15,50 do 17,20 średnio 16% .Wysłodki w cenie za auto 2-gie netto 30 ton od 1800 do 2000 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

takie macie mokre w Nakle z 25 ton robi sie ponad 50 do 55 ton

Bartek co masz na myśli za co kara

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Przesada jak w werbowicach z 25t robią 70T na aucie bo prezes musi sprzedać czyjeś wyslodki na Podlasie to jest przesada. W tym roku burak do d*py zobaczą prezesi jaki im na  sieją na następny rok.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Zenonim z ciekawości co będziesz siał zamiast buraków co da Ci lepszy zysk i w miarę pewny zbyt? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Nie to że coś, ale nie można zadzwonić do instruktora i się zapytać jak z harmonogramem? A potem pretensje, ze ten mówił, ze jest 3 tygodnie do przodu, a burak leży 4 tydzień na pryzmie i będą odbierać o czasie   :D

Jak jest z wapnem defekacyjnym w KSC? Cena poszła w górę za resztą środków wapnujacych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

A z cukrowni mozna dostac fakture za to wapno? Bo przewaznie dawali kwitek z wagi a potem odliczali kase od buraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj