MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Alio    116

skrzyp polny w burakach? starane daje rade , ale w burakach stosował ktoś? 

Skrzyp w burakach to jedynie gracyl zwalcza. Jedyny plus że skrzyp nie przeszkadza przy zbiorze bo zwykle wtedy już usycha...


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witam kolegów

mam prośbę mógł by mi ktoś z was doradzić co wziąć na drugi zabieg w buraku głównym chwastem który dominuje to rzodkiew świrzepa, na pierwszy zabieg poszedł Betanal ale przez te niekorzystne warunki coś słabo te chwasty usychają chciał bym w dniu jutrzejszym pojechać drugi raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

skrzyp polny w burakach? starane daje rade , ale w burakach stosował ktoś?

Niby oprysk saletra wapniowa w dużej dawce trochę hamuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

ten skrzyp to nawet randap słabo bierze a w burakach chyba niema środka na to ja pryskając buraki różnymi środkami nie zauważyłem aby coś go brało jedynie lekko przychamuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekMFLD    0

Safari przychamujesz skrzyp i saletra wapniowa w opryskiwacz jeżeli jest tego dużo kreda na place bym próbował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1
Napisano (edytowany)

Doczytałem już w instrukcji dołączonej do wniosku, że płatność ta przysługuje do całej powierzchni uprawy buraków cukrowych objętej umową. Zapewne różnica w stosunku do ubiegłego roku jest taka że w 2016 buraki kontraktowane pozakwotowe nie kwalifikowały się do płatności a w tym roku już tak. Ale jak to się ma do tego (cytat ze strony: http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Zmiany-w-systemie-wsparcia-bezposredniego-od-2017-r  ):

 

Od 2017 r. wsparcie w sektorze buraków cukrowych będzie przyznawane do powierzchni upraw wszystkich buraków cukrowych, a nie tylko buraków kwotowych. Zmiana ta wynika z konieczności dostosowania instrumentu wsparcia do zmienionych unijnych uwarunkowań prawnych – zniesienie kwotowania produkcji cukru.

 

Powyżej nic o umowie nie jest napisane.

Poza tym w tym roku kontraktować pozakwotowe raczej nie było sensu - odbiór na koniec września a powierzchnia uprawy buraków liczona przy wydajności 60t/ha. W moim rejonie raczej niewielu może pochwalić się większą wydajnością i to przy odbiorze co najmniej na koniec października - gleby około czwartoklasowe. Do tego doszła jeszcze ta pogoda...

60 ton przy 18 czy 16 procent polarki ?

Edytowano przez szymoluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

My na drugi zabieg pojedziemy belvederem +kosynier+safari a na pierwsze poszedł betanal z kosynierem goltix ciężko dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

przypalilem buraki, chwasty "uciekly" dalem kemifam 0,65 + kemiron 0.13 do tego adiuwant i za 3 dni taka sama dawka, 3 dni po 2  dawce byl przymrozek -1, niektore buraki przyklejone do ziemi i brazowe (chyba nic z nich nie bedzie) a reszta pozawijane liscie, co polecacie? myslalem zeby je opryskac asahi tylko pytanie teraz czy jak troche odzyja?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

Kiedy koledzy lecicie z saletra ja planuje teraz na dniach pierwsza dawke i druga na samym poczatku czerwca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

A ile sypiesz ,że dzielisz na dwie dawki ? Ja daje 250kg saletry amonowej w 3 parze liści , przedsiewnie poszło 200kg saletrzaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

ja dawalem 200 kg saletry przedsiewnie, tydzien temu dalem 270 kg i jak beda blisko zaciagania rzadkow to jeszcze 200 pojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Dałem 400kg saletrzaku przedsiewnie i ma wystarczyć do września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja w tym roku planuje dac ok 100kg/ha saletry. Przedsiewnie azot nie szedł jako tako(na jesieni obornik i na wiosne wieloskładnik YaraMila). Nigdy nie dawałem saletry po głównie, ale w tym roku pod koniec maja sypne, żeby wzmocnic buraki po opryskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

jakie dawki stosujecie nawozow, bo tu widze ze po 100 kg N to ile macie z hektara, 50 ton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

dy
dużo tego azotu walicie to ile go potrzeba na te 75 ton? ile bierzecie pod uwagę azotu pozostałego w glebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

No ile z 50 kg w glebie no może na drugą dawkę z ciut mniej z 250 jak na pszenicę walą 200N to na buraki chyba nie tak dużo jednak burak ma co karmic i przez jaki okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Panowie co powiecie na taki zabieg przy dużym zachwaszczeniu przytulią i miejscami ostrożniem i żerującą pchełką i mszycą. Przytulia przyduszona, ale nie do końca po łącznej dawce 0,45 l kemironu.

0,5 l kemifam

0,2 kemiron

0,15-0,2 l lontrel

0,1 decis mega (tylko ten oprysk łapie chyba pchełke i mszyce)

Faza 2-4 liści właściwych, gdzieniegdzie przebija 3 para. Dodalibyście do tego jakiś adiuwant typu asystent, bądz dodatkowo np safari? Spotkałem się gdzieś w opracowaniach że do 2-3 zabiegu dodawano do takich mieszanek safari, ale zapowiadają upały, a nie chce przytrzymać za bardzo buraków.

Na ostatni raz zostanie mi taka mieszanka:

1l kemifamu

0,2 kemironu

10 gr safari

1,5 l pyraminu

 


A co do azotu, to moim zdaniem 160 n max i to po kukurydzy. Po pszenicy  wystarczy 140 n i plon będzie bardzo dobry. Jak kiedyś pisałem na zeszłoroczny plon 90t/ha wystarczyło mi w czystym składniku 165 n. Nie ma więc co przesadzać z azotem tylko dlatego, że inni tak sypią. Przy takiej cenie buraka nie ma co sobie tworzyć kosztów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

jakie dawki stosujecie nawozow, bo tu widze ze po 100 kg N to ile macie z hektara, 50 ton?

nigdy nie dawałem saletry pogłównie i było ok 60 t/ha. Na jesieni idzie obornik, na wiosne wieloskładnik i tam też jest troche azotu. Do tego idzie saletra wapniowa + bor, czasami jakieś inne odżywki. W tym roku sypne troche saletry i sie przekonam. Ja nie wierze w walenie dużo azotu w buraki, bo polaryzacja spada. Gadałem ze znajomym i on miał faktycznie sporo t/ha, ale przez azot polaryzacja spadła i od tamtej pory już nie daje tyle azotu i plon może minimalnie mniejszy, ale polaryzacja lepsza. Ale każdy pewnie ma inne przekonanie :) Może gdybym nie dawał obornika, to bym rzucił więcej azotu, ale jednak obornik swoje robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie dwa pytania. Czy można mieszać Belwedere Forte z Agilem? Strasznie wyłazi chwaścica i drugie pytanie. Czy mozna stosować Agil jak nie wszystkie buraki wykształcili parę liści właściwych? bo mocno mi ich zabiło po siewie i niektóre dopiero wyłażą z ziemi. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja mieszałem ale nie z pełną dawką. Od kilku lat stosuję u mnie sprawdzajacą się metodę. Do pierwszego zabiegu 0,3l agilu na ha, do drugiego 0.4 i do 3 0,5. Niby na oprysku żadna oszczędnośc ale jeden zabieg mniej do wykonana dzięki temu. W tym roku akurat drugi i trzeci zabieg poszedł belvedere z agilem i safari. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj