Gero

Jaki pług do ciągnika 60-70km

Polecane posty

Wacek21    35

Tak jak koledzy pisza, Lemken Opal 90 byłby najodpowiedniejszym plugiem. Szukaj jednak werski z obrotem na 2 weze :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

do takiego ciągnika 65 KM i bez przodu to zapomnij o 3 obracanych chyba że masz piachy. Co do tej lekkość to sam już porównałem i szału nie ma, tak czy tak tą ziemię musi odciąć i odwrócić. Idą trochę lżej ale nie na tyle aby można było jeden korpus założyć.

Moja rada! Jakim teraz robisz? Już mniej więcej wiesz na co możesz sobie pozwolić. Po drugie może masz możliwość pożyczyć i spróbować coś podobnego co chcesz kupić to taka opcja najlepsza. A co do marki pługów to patrz na ceny i dostępność części zamiennych bo czasami można się zdziwić. Mam kvernelanda zagonowy 3x40 i pracuje z MF 590 (ok 80KM) bez napędu i w tym roku już orałem na 2 w rędzinie buraczysko. Może by i 3 ciągną ale musiałbym ciągle na blokadzie i płytko a ja wolę mniej ale dokładniej i wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Witam.

Koledzy posiadam Zetora 6011 tylko na tulejach 102 i z pompa od zetora 7211. Do dnia dzisiejszego pracował z pługiem 3 skibowym akpila, Jestem bardzo nie zadowolony z tego pługa (ogromne problemy z ustawieniem). Proszę o pomoc w wyborze pługa. Chciałbym porządny zagonowy pług ewentualnie myślę przyszłościowo i mógłby być obrotowy 3 skibowy. Co prawda zetor miał by ciężko ale myślę że można by było zdjąć górne skiby a kiedy pojawi się mocniejszy ciągnik je założyć. Będę wdzięczny jak ktoś by mi polecił co można by było kupić. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

3 skibowym akpila,

to pewnie miał skibę poniżej 30 cm

kup sobie grudziądzki 3 skiby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Co masz na myśli że miał skibę poniżej 30 ??. Powiem Ci że ustawienie tego pługa jest chyba nie możliwe albo nikt u mnie na wsi nie umie ustawiać pługa. Wiesz jednak myślę bardziej o zagranicznej firmie i coraz bardziej przekonuje się by to był pług obrotowy no ale czekam na podpowiedzi kolegów. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie umiesz zwykłego pługu ustawić a za obrotówki sie bierzesz? Pług nie da się ustawić gdy jest krzywy lub w inny sposób uszkodzony. Jeśli maszyny są ok to raczej wina ustawiającego jest ewentualnie pole tak zapuszczone, że z orki nic nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

 

Możliwe że jest krzywy ale nie zaóważyłem tego jestem jego drugim właścicielem. Pola nie mam zapuszczonego z resztą dobrym pługiem nawet ugur łanie zaorasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zabawny jesteś. Jak się bedzie skbina odkładała, jak zrośnięta trawą ziemia się rozsypie? Fakt ładnie to pojęcie względne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Witam ma taki problem myślę o zmianie pługa i myślę o obrotowym tyle że bym chciał żeby zabierał mi równo za traktorem tak samo jak stary myślałem o jakimś lemkenie 3+1 ponieważ jak kupię większy ciągniki to nie będę zmieniał pługa tyle że najwyżej odkręcę czwartą skibę i w trzech będzie śmigał albo sam trzy skibowy może coś z nowych ale w miare przystępnej cenie z góry dzięki za odpowiedzi

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paki    7

Witam.

Pytanie skierowane jest do posiadaczy zetora model 7245,5340,6340.

Jakie pługi współpracują z nimi i jak je oceniacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Ja ma staltecha 170 ładnie kryję ale elemęty robocze szybko się zużyły dlatego będę go zmnieniał

I mam takie pytanie który lepszy czy Obrotowy 3x40 Sukowa czy zagonowy 4x35 oweruma proszę was o opinię z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin135   
Gość Marcin135

Raczej obrotowy będzie lepszy, zaczynasz pole z jednego końca, bez składów i rozorów, przyjemniejsza praca tylko trochę nudna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

@Zetek5340 tez bym skłaniał się ku obrotówce, różnica między 4x35 a 3x40 to tylko 15 cm, a praca obrotówka ma wiele korzyści :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Nie jestem zbytnio przekonany do obrotówki nie mama od kogo wypożyczyć i zobaczyć jak się nią pracuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

jesli masz do wyboru zagon i obrotowke to nie ma co sie zastanawiac. Pługami zagonowymi to sie orało 15 lat temu... i czasy mijaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Orało się 15 lat temu ale i orze nadal. Zależy nie masz kawałki. Po za tym obrotowy w dobrym stanie jest droższy w zakupie i koszty wymiany elementów roboczych mnożysz x2. Tak wiec jak nie masz dużo do orania to sobie odpowiedz sam czy opłaca się tyle kasy inwestować w plug.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

Jednak czas do następnej wymiany tychże elementów jest 2 razy dłuższy i ciężar pługa pomaga przy zagłębieniu na twardych ziemiach w czasie suszy ^^ Pracowałem zagonowym i obrotowym więc mam porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj