bartus16

żyto ozime Jak uprawiać

Polecane posty

Cihu    151

u mnie (co prawda nie w życie ale w pszenicy) żółte robią się jedynie poprzeczniaki (pasy o szerokości do 2 metrów oddalone od miedzy na około 1-2 metry bo przy samej miedzy jest pas zielony) Wyglada to jakby gleba byla za bardzo zbita w miejscach ugniatania tylnymi kołami. Jeszcze takiego czegoś nie widziałem. Rozumiem, gdy żółte robią się miejsca gdzie nakłada się siewnik ale teraz to jest całkiem inne. Szkoda, że fotek nie zrobiłem. Ktoś ma jakieś inne pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

nie, nie ma takiej opcji nawet. Pierwszy raz takie coś występuje. Pewnie za mokro, ziemia zbita i taki efekt.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsar    2

Tak odchwaszczane, zrobiłem najgorszemu kawałkowi fotki, oprysk na nim prawie nie podziałał. Pas około 10m na 2m , na reszczie pola jest rzadziej. Ale mi chodizło bardziej o to żółkniecie lisci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Robiłeś te badania gleby (makro + pH: 13zł)? Zrób je, bo wydaje mi się, że na całym polu żytu czegoś brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsar    2

W tamtym roku na wiosnę były robione. Z głowy kojarzę ph 5.8 resztę w weekend podeśle

 

Edit: dogrzebałem sie do posta !

 

"P 6.3mg/100g gleby, analogicznie K 6.0 i Mg 9.2,"

Edytowano przez Atsar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

według mnie to choroby te żyto jedzą, fakt dosyć gęsto jest ale chyba nie jakoś przesadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Szału nie ma, ale tragedii także (za to spzenicy na tym polu wcale nie wiedzę). A pH? Chociaz poniżej 5 raczej nie będzie, żyto jeszcze toleruje (licho rośnie a nie umiera :) ) odczyn o w okolicach 4-4,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Koledzy, czy możliwe jest, że żyto ruszyło z wegetacją. Byłem na polu i żyto wygląda, że odżywa, inne typu pszenżyto czy jęczmień nie bardzo ale żyto widocznie się różni. Temp. w nocy ok. 2-4*C a w dzień 7-8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oczywiście że tak, już przy temp +1 jest w stanie normalnie prowadzić wegetacje, wolno (niewidocznie dla oka) ale w stanie jest.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsar    2

według mnie to choroby te żyto jedzą, fakt dosyć gęsto jest ale chyba nie jakoś przesadnie

 

 

Dzieki za odpowiedz, sprecyzujesz jakie to choroby? i jak można na wiosnę z tym powalczyć?

 

Szału nie ma, ale tragedii także (za to spzenicy na tym polu wcale nie wiedzę). A pH? Chociaz poniżej 5 raczej nie będzie, żyto jeszcze toleruje (licho rośnie a nie umiera :) ) odczyn o w okolicach 4-4,5.

 

Dwa posty wyżej jakoś pisałem ze ph 5.8 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

słabe foto ale wydaje mi się że to po lewej stronie to przytulia, a po prawej rumian - nie pryskałeś na jesieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Nie pryskałem na wiosnę się załatwi. aro lepiej pomóż dobrać śor na te chwasty bo ich jest najwięcej, a nie tylko krytykujesz. A tak wogóle to wszystkiego najlepszego w nowym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To jest przytulia czy coś innego http://www.agrofoto....ge/473493-zyto/

A tutaj jest z lewej strony od miedzy swoje stare żyto a dalej odmiana amber z cn jak narazie nie ma żadnej różnicy http://www.agrofoto....490-zyto-amber/

Po lewej ciężko mi ocenić, nie wygląda mi na przytulię. Po prawej maruna bezwonna.

Amber jesienią od innego żyta niczym szczególnym się nie wyróżnia. Powiem wręcz że jesienią wygląda słabo, wiosna w fazie strzelania w źdźbło wygląda dobrze.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Tam jest 6 klasa i piach więc glean się nie nadaje, pryskałem nim inne zboża.

Milan co na wiosnę na te chwasty proponujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak tak przyglądam na te zdjęcie to miotła jest, przytulia też może być. Powiem Ci tak jak tam miotły jest mało to nawet maksymalna dawka linturu wszystko załatwi (180g). Lintur ma sulfonylomocznik w składzie i w wyższej dawce niewielkie ilości miotły powinien zwalczyć, więc może być tak że 1 zabiegiem nie drogim załatwisz wszystko. Chyba że tej miotły jest dużo to może dodać jeszcze apyrosu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja też dałem ciała z chwastami w życie nie opryskałem na jesieni a taka wiosenna zima sprzyja rozwojowi chwastów i aż sie boje pomysleć co to będzie sie dziać na polu jak trzasnie sie azot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbi1996    16

Panowie jaki tani środek zastosować wiosną przeciw grzybom? Można takie środki mieszać z antywylegaczami np. Moddusem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez patryk170
      Witam, mój pierwszy siew żyta jak coś
      Chciałem opryskać żyto hybrydowe na chwasty 2 tygodnie temu, a zamówiony oprysk przyjechał dopiero dzisiaj bo mieli jakieś problemy na magazynie. Niestety było kilka ciepłych dni i żyto na ten moment ma 40-50 cm wysokości a na polu nie mam ścieżek. Na jesień nie pryskałem i teraz na polu jest bardzo dużo wielkich chwastów. I stąd kilka pytań:
      1.Czy jest jeszcze sens pryskać te chwasty gdy są już tak duże i nie wiadomo czy środek zadziała i gnieść to żyto bo raczej już się nie podniesie po kołach, czy już za późno i zostawić nie pryskane a żyto je przerośnie i jakoś sobie poradzi.
      2. Jak co roku mam na polu pasy od nakładek nawozu (siałem 200 kg/ha saletrzaku) i tam gdzie poleciała podwójna dawka jest ładne i ciemne zielone a tam gdzie pojedyncza jest blade i słabsze. Czy jak bym opryskał je mocznikiem + jakieś nawóz dolistny to jest jeszcze szansa żeby nadgoniło w tych słabych pasach czy już za późno.
      3. Ile żyto hybrydowe musiało by dostać azotu w czystym składniku na ha żeby się położyło z nadmiaru.
      4. Czy w życie jest miotła zbożowa czy nie bo ostatnio gadałem z wujkiem i o ten twierdził że w życie nigdy nie ma miotły zbożowej.
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj