Zaloguj się, aby obserwować  
marcin z małopolski

Silnik

Polecane posty

Nie jestem specjalnie mechanikiem i chce sie dowiedzieć co może byc przyczyna dymienia silnika na siwo. Czy da sie to jakos poprawić bez remontu silnika.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a w jakim traktoze ci dymi ??? i czy zawsze ???


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Po pierwsze końcówki skontrolować !!!

po drugie czy oleju w silniku nie ubywa ???


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

ja mam samoróbka to też mi dymi na siwo,ale jak jest zimny,niewiem czy to normalne ale chodzi narazie dobrze to to piepsza,ale wydaje mi się ze w tym roku jakoś lepiej chodzi niż w tamtym,kopołech już przy rozpylaczy no ale niby wszystko ok,myslałem nawet czy nie leje,albo czy niedostawa za małej lub za duzej dawki paliwa,pod jakim cisnieniem dostaje paliwo,ale trzeba by się było do mechanika przejechać zeby zmierzył,no ale teraz się to już jakoś ustabilizowało :P tylko czasami trochę cięzko pali jak jest trochę zimniej,z tego co pamiętam to lepiej chytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Po pierwsze końcówki skontrolować !!!

po drugie czy oleju w silniku nie ubywa ???

a Jak pali zimny?? Rzecza drugorzedna moze byc niewyregulowana pompa paliwowa. Chociaz watpliwa sytuajca :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
a Jak pali zimny?? Rzecza drugorzedna moze byc niewyregulowana pompa paliwowa. Chociaz watpliwa sytuajca :P

Jakby to była pompa albo wtryski to by walił na czarno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Jakby to była pompa albo wtryski to by walił na czarno...

hmm... jednak pomylka wiec co moze byc przyczyna??

Olej bierze?? moze pierscienie do mymiany :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Dymi przy dodawaniu gazu czy schodzeniu z obrotów? Był może przegrzany? Nie ubywa płynu chłodniczego? Co sie dzieje ze stanem oleju, przybywa, ubywa czy może nic sie nie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Ja bym ustawił zawory i sprawdził początek wtrysku pompy. Jak końcówki leją to na zimnym mocniej dymi. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Mój tata się na tym zna i mi powiedział że końcówki wtryskiwaczy mogą przepuszczać paliwo....mój tata naprawiał już wiele ciągników i samochodów i wie co jak... :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
Dymi przy dodawaniu gazu czy schodzeniu z obrotów? Był może przegrzany? Nie ubywa płynu chłodniczego? Co sie dzieje ze stanem oleju, przybywa, ubywa czy może nic sie nie dzieje?

Taaa!Napewno przybywa oleju!Tylko ciekawe skąd?Dobre he he :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

oleju przybywa jak się dostaje do niego płyn z chłodnicy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
Taaa!Napewno przybywa oleju!Tylko ciekawe skąd?Dobre he he :P
He he mnie w zeszłym roku poszedł hydrauliczny do silnika przez pompę od orbitrola :P , ale poza tym też potrafi przybywać - widać że nie masz doświadczenia :P

 

oleju przybywa jak się dostaje do niego płyn z chłodnicy.
Jak leją końcówki, to na zimnym silniku idzie też paliwo do oleju !!!

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Taaa!Napewno przybywa oleju!Tylko ciekawe skąd?Dobre he he :P

Taaa, sam jesteś dobry... A co sie dzieje jak płyn chłodniczy lub paliwo dostaje sie do oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

To w końcu mówimy o tym czy przybywa oleju czy płynu chłodniczego?Dobra niech będzie,ale czy jest to woda w oleju to można to łatwo sprawdzić.Co do paliwa w oleju to prędzej by się ono spaliło niż przedostało do ołeju. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Oleju może przybywać poniewarz mógł sie do niego dostać płyn chłodniczy, dlatego poziom oleju będzie sie podnosić. Jeśli leją końcówki to wszystkie paliwo sie nie spala i równierz może przedostawać sie do oleju z takim samym skutkiem. Więc zanim kogoś wyśmiejesz zastanów sie troche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

mnie w moim samoróbku w tamtym roku też raz przybyło oleju,ale ciekawe skąd,jest chłodzony powietrzem :P ,ale teraz juz nic mi nieprzybywa ani nie ubywa chodzi ok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to był lejąca końcówka wtryskiwacza tak ze jeden tłok prawie nie działał i oleju przybyło że szok. Teraz wymienione wszystkie końcówki i chodzi jak należy.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wedłóg mnie trzeba chyba wyregulowac wtrysk albo cos w tym stylu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
Taaa!Napewno przybywa oleju!Tylko ciekawe skąd?Dobre he he :P

co sie głupio śmiejesz, przybywać też może bo ja taką sytuacje miałem w mf255 ze pompka paliwa sie spieprzyła i dużo paliwa lało się do śroka czyli mieszało sie z olejem no i jak sprawdzałem stan to skapłem sie ze coś jest nie tak i w końcu wymieniłem pompkę paliwa i jest dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj