Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marcin z małopolski

Silnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Silnik

Wiadomość z agroFakt.pl

wojt    23

ja mam samoróbka to też mi dymi na siwo,ale jak jest zimny,niewiem czy to normalne ale chodzi narazie dobrze to to piepsza,ale wydaje mi się ze w tym roku jakoś lepiej chodzi niż w tamtym,kopołech już przy rozpylaczy no ale niby wszystko ok,myslałem nawet czy nie leje,albo czy niedostawa za małej lub za duzej dawki paliwa,pod jakim cisnieniem dostaje paliwo,ale trzeba by się było do mechanika przejechać zeby zmierzył,no ale teraz się to już jakoś ustabilizowało :P tylko czasami trochę cięzko pali jak jest trochę zimniej,z tego co pamiętam to lepiej chytał.

marcin974    25
Po pierwsze końcówki skontrolować !!!

po drugie czy oleju w silniku nie ubywa ???

a Jak pali zimny?? Rzecza drugorzedna moze byc niewyregulowana pompa paliwowa. Chociaz watpliwa sytuajca :P

mirasek    7
a Jak pali zimny?? Rzecza drugorzedna moze byc niewyregulowana pompa paliwowa. Chociaz watpliwa sytuajca :P

Jakby to była pompa albo wtryski to by walił na czarno...

marcin974    25
Jakby to była pompa albo wtryski to by walił na czarno...

hmm... jednak pomylka wiec co moze byc przyczyna??

Olej bierze?? moze pierscienie do mymiany :P

mirasek    7

Dymi przy dodawaniu gazu czy schodzeniu z obrotów? Był może przegrzany? Nie ubywa płynu chłodniczego? Co sie dzieje ze stanem oleju, przybywa, ubywa czy może nic sie nie dzieje?

zts    1

Ja bym ustawił zawory i sprawdził początek wtrysku pompy. Jak końcówki leją to na zimnym mocniej dymi. :P

MarcinPykuS    62

Mój tata się na tym zna i mi powiedział że końcówki wtryskiwaczy mogą przepuszczać paliwo....mój tata naprawiał już wiele ciągników i samochodów i wie co jak... :P :P

wojtus    1
Dymi przy dodawaniu gazu czy schodzeniu z obrotów? Był może przegrzany? Nie ubywa płynu chłodniczego? Co sie dzieje ze stanem oleju, przybywa, ubywa czy może nic sie nie dzieje?

Taaa!Napewno przybywa oleju!Tylko ciekawe skąd?Dobre he he :P

kserkses    2
He he mnie w zeszłym roku poszedł hydrauliczny do silnika przez pompę od orbitrola :P , ale poza tym też potrafi przybywać - widać że nie masz doświadczenia :P

oleju przybywa jak się dostaje do niego płyn z chłodnicy.
Jak leją końcówki, to na zimnym silniku idzie też paliwo do oleju !!!

mirasek    7

Taaa, sam jesteś dobry... A co sie dzieje jak płyn chłodniczy lub paliwo dostaje sie do oleju?

wojtus    1

To w końcu mówimy o tym czy przybywa oleju czy płynu chłodniczego?Dobra niech będzie,ale czy jest to woda w oleju to można to łatwo sprawdzić.Co do paliwa w oleju to prędzej by się ono spaliło niż przedostało do ołeju. :P

mirasek    7

Oleju może przybywać poniewarz mógł sie do niego dostać płyn chłodniczy, dlatego poziom oleju będzie sie podnosić. Jeśli leją końcówki to wszystkie paliwo sie nie spala i równierz może przedostawać sie do oleju z takim samym skutkiem. Więc zanim kogoś wyśmiejesz zastanów sie troche...

coolman111    54

Mój C 4011 zawsze jak odpalam zimny to dymi na siwo przez kilka minut. A najmocniej to zimą daje czadu na siwo :P. Ale potem jak już się trochę rozgrzeje to jest ok :P. W końcu ma 40 lat :P.

wojt    23

mnie w moim samoróbku w tamtym roku też raz przybyło oleju,ale ciekawe skąd,jest chłodzony powietrzem :P ,ale teraz juz nic mi nieprzybywa ani nie ubywa chodzi ok :P

Tomasz1515    1

co sie głupio śmiejesz, przybywać też może bo ja taką sytuacje miałem w mf255 ze pompka paliwa sie spieprzyła i dużo paliwa lało się do śroka czyli mieszało sie z olejem no i jak sprawdzałem stan to skapłem sie ze coś jest nie tak i w końcu wymieniłem pompkę paliwa i jest dobrze ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html