Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    347
1 godzinę temu, redbull napisał:

mieliście taki przypadek że wystawiliscie dwie faktury o tym samym numerze? jak z tego wybrnąć?

dopisujesz literę do nr i tyle, mi się zdarza dość często

redbull    8
2 minuty temu, soltys48 napisał:

dopisujesz literę do nr i tyle, mi się zdarza dość często

tak jak napisała koleżanka ZosiaSamosia tak to ma wyglądać?

Wiadomość z agroFakt.pl

redbull    8
Przed chwilą, miwigos napisał:

A nie możesz zmienić faktury na poprawną

no właśnie nie wiem co mam z tym zrobić, musze się jeszcze skontaktować z gościem któremu ją wystawiłem

soltys48    347

mi księgowy tak doradził jak faktura była już zapłacona i podczas kontroli nikt nic nie mówił

miwigos    85

Jak masz blisko do niego to dojedż ,albo zadzwoń,jak najszybciej bo może faktury już rozliczyć

Sadek    449

Nie wiem jak z numerem fv ale zapisy na fv można skorygować notą korygującą.

ZosiaSamosia    146

Dziewczyny z biura które prowadzi moją rachunkowość zawsze w takiej sytuacji proszą aby załatwić to między sobą poprawić fakturę bez wystawiania faktury korygującej. Takie błędy się zdarzają, trudno. Można wystawić korektę, tylko co jak zapomnisz sie i pokręcisz numery w fakturach korygujących? Bo korekty nie można korygować tylko fakturę pierwotną. Tak mi się coś kojarzy, ale pewna nie jestem.

michal12301    7

wiadomo, najlepiej przeprowadzić to jak najprościej. Ja powiedziałem tylko jak jest według przepisów

soltys48    347
2 godziny temu, mefiu000 napisał:

Jaki jest koszt uslug ksiegowych?

200-250na kwartał

marulekk    63

lepiej żonę wprowadzić w kięgowość to bedzie za free :9_innocent:

Sadek    449

160 zl/3h wprowadzenie ok 35 fv to godzina pracy wychodzi ok. 50 zł, jeżeli żona ma bardziej dochododowe zajęcie to dziwię się że ty się rolnictwem zajmujesz.

kr9292    71

3 godziny pracy w miesiacu to może być trochę mało

soltys48    347
1 godzinę temu, Sadek napisał:

160 zl/3h wprowadzenie ok 35 fv to godzina pracy wychodzi ok. 50 zł, jeżeli żona ma bardziej dochododowe zajęcie to dziwię się że ty się rolnictwem zajmujesz.

zapewniam Cię ,ze dobrze zarabia i dlatego między innymi mogę bawić się w rolnictwo:D

Sadek    449
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, kr9292 napisał:

3 godziny pracy w miesiącu to może być trochę mało

Raz więcej drugi raz mniej średnio 3 godziny, nieraz trafi się czeski błąd i czasu zmarnuje.

Najdłużej się schodzi jak na FV jest kilka stawek vat-u.

Do księgowej dokumenty też trzeba przejrzeć i zawieźć a to też jest czas.

Edytowano przez Sadek
Powód edycji

gigix    1
Dnia 31.10.2017 o 22:29, danielhaker napisał:

Ja składałem sam i kupiłem podzespoły. Wziąłem też fakturę na zasilacz, który się spalił. Ale tych faktur jeszcze nikt nie kontrolował, więc nie powiem czy przeszło czy nie. Te rzeczy są mi niezbędne do prowadzenia produkcji, więc myślę, że to bez różnicy czy kupujesz zestaw, czy "klocki" do złożenia

Ponawiam pytanie jak z zakupem komputera? Można faktury na poszczególne elementy w kilku sklepach  i samodzielny montaż czy wymagana 1 faktura na zestaw komputerowy?

ZosiaSamosia    146
A co to za różnica, czy zestaw czy podzespoły? Piszesz uzasadnienie że potrzebne były do złożenia i już.

gigix    1

W wykazie środków trwałych jest definicja czym jest komputer aczkolwiek ja celuje w zestaw za około 3tys netto to chyba nie musze wciągać pod trwałe

ZosiaSamosia    146

Ja też odliczalam, ale laptop. Na fakturze napisałam że potrzebny jest do korzystania z bankowości elektronicznej. Nie jest ŚT bo nie przekraczał tej kwoty. ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?