karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Sadek    1123

Do końca października nawet dziś czytałem, mi to w sumie lotto.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Jakie znowu 8%? Skoro jest watovcem to VAT został zniesiony i na razie do końca października jest 0%

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24
1 godzinę temu, Lukas210 napisał:

Jakie znowu 8%? Skoro jest watovcem to VAT został zniesiony i na razie do końca października jest 0%

No wlasnie tez tak mi sie wydaje ze to tylko na zboza paszowe 0% jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
Dnia 7.02.2021 o 15:05, ravoj napisał:

Spróbuję zainstalować TaxMachine i na tym pracować.  Nie mam dużo faktur, sprzedaż u mnie jest 4 razy w roku, więc więcej zakupów będzie.  Tylko czy pomożecie to garnąć w razie czego? bo nie ukrywam, mogę mieć sporo pytań a nie chcę później czytać jak ktoś mnie równa z ziemią bo czegoś nie wiem. 

I pytanie, czy  VAT z zakupu cementu i pachu na wylanie posadzki pod wiatą i blachy na elewację mogę odliczyć czy nie? 

i jak Ci idzie?

Dnia 30.07.2020 o 07:38, poosa21 napisał:

Podobno vat na nasiona jest teraz 8% a był 5.

Polecam taxmachine wpisujesz dane z faktury sam wszystko wylicza i wstawia w odpowiednie miejsca w deklaracji. Za czerwiec 20min roboty i 100 w kieszeni. 

a konfiguracja programu?
Pracujesz na nim obecnie?

Dnia 1.12.2021 o 19:06, terminator1000 napisał:

Robię wszystko w taxmachine, po wpisaniu danych z faktur wysyłam deklaracje i pobieram upo, dopiero wtedy drukuje deklaracje żeby był już nadany numer ewidencyjny (dla własnej potrzeby). Zapisuję też na dysku ewidencję z programu ale ich nie drukuje bo nie ma takiej potrzeby. 

dalej na tym robisz?

 

 

Widzę że kilka osób obiło się o ten program.
Da się samemu go ogarnąć?
Bo wg propozycji księgowej na przyszły rok to za kwartał bo rozliczam się kwartalnie to wyjdzie mi z 450 netto i to już jest troche sporo stąd rozważania czy nie zacząć robić tego samemu.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

@Nikita_Bennet@Nikita_Bennet pierwszy rok jest za darmo, ściągnij sobie ten program i zobacz jak łatwo go się obsługuje. Za wrzesień robiłem wczoraj 12 faktur czas roboty około 30min. (wpisanie wszystkiego odebranie upo i wydruk deklaracji).

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Też działam na  tax machine. Program fajny chociaż rolnik i tak używa bardzo małej części dostępnych funkcji. Są filmy instruktażowe na ich stronie jak zacząć poruszac sie po tym programie. Ja uzywam go już chyba z  7-8 lat. Roczna aktualizacja bodajże 140zł. Nie miałem styczności z mikrofirma, wiec nie mam porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Też pewnie już z 5 lat na TaxMachine, jeżeli zrobi się pierwszą konfigurację to później wprowadzenie FV to do pół godziny na spokojnie zależy kto ile ma ale 30 sztuk to bez problemu jeżeli to są stali kontrahenci.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
9 godzin temu, Sadek napisał:

Też pewnie już z 5 lat na TaxMachine, jeżeli zrobi się pierwszą konfigurację to później wprowadzenie FV to do pół godziny na spokojnie zależy kto ile ma ale 30 sztuk to bez problemu jeżeli to są stali kontrahenci.

rozliczam się kwartalnie. Sprzedaż co miesiąc jedna a w okresie żniwnym dodatkowe 15-18 faktur (ostatnie lata sprzedaż mieściła się zawsze w 20 fakturach).
Zakupowe są co miesiąc i jest ich z 10 max 15sztuk miesięcznie z czego jedna jest zawsze z odliczeniem 50% (leasing auta).

Program zainstalowany ale forma działaności? Imiona rodziców? Kontakt i email, email co celów jpk, organ rejestrowy???
Tam jest tyle opcji że naprawdę ciężko przez niego przebrnąć a jednak bym chciał bo to jak mówisz raz ustawisz i kilka lat z głowy tym bardziej że jest tutaj kilku użytkowników co zawsze podpowiedzą ;)

Deklaracja podpisujecie profilem czy podpisem kwalifikowanym?

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja dochodem z poprzedniego roku, zawsze mam jakiś z umowy o dzieło, nie masz dochodu to 0,00?

Organ rejestrowy to odpowiedni US, email to ten który używasz.

Edytowano przez Sadek
Edycja
  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

nazwa organu rejestrowego
nazwa rejestru
data rejestracji
numer w rejestrze
podstawowy rodzaj działalności

to chyba albo nie wypełniam albo regon? 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Spojrzę wieczorem co mam u siebie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

Ja jak na razie faktury piszę 'odręcznie' a do ewidencji wrzucam jako inny wpis sprzedaży. Zwroty vat normalnie wpływają na konto, czyli jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Po zalogowaniu do e mikrofirmy nie zezwoliłem na aktualizacje i normalnie po staremu wystawiłem fakturę.  To chyba obowiązek e faktur będzie od stycznia 2024.

Jaka stawka vat na kwiaty cięte? Internety piszą 8%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie musi widnieć w CEIDG .

Jeżeli konto ma konto VAT to musisz iść do US i złożyć wniosek, w moim przypadku podczas zgłaszania konta zaznaczyłem nie tą kratkę co potrzeba po złożeniu korekty konto pojawiło się na białej liście.

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20

Cześć, miesiąc temu przeszedłem na VAT i księgowa w tym miesiącu powiedziała że muszę sprzedać 100 kg pszenicy na skup , nigdy nie wystawiałem faktury jeszcze jak to zrobić na skupie mam mieć ze sobą papierowe czy jakoś inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj