karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Bogdan_ja    2995

Ja tam przynajmniej nie zmyślam i nie opowiadam jak coś to niby kupowałem... 😜😁

Wiem że boli jak się obnaży jak vacik zmysla i dorabia beczki... Realnie jest inna rozmowa i nie ma szału i tyle... 

Tu nieliczni umieją liczyć i tyle..

A ci co twierdzą że napewno się opłaca jak jeden pacjent wyżej i podają towary do odliczenia gdzie jest stawka obniżona  i pisza że jest praktycznie 23% zwrotu to mają śieczkę w głowie a nie rozum 😜

Dnia 4.04.2022 o 20:45, micgal39533 napisał:

na pewno więcej zyskasz niż stracisz, same paliwo części, maszyny masz praktycznie 23%zwrotu, jesteśmy od 10lat i nawet nie myślimy o tym żeby rezygnować 

Normalny człowiek to napisze że policz sobie jakie inwestycje i wydatki masz i porównaj vat względem rr... A filozof daje takie rady że napewno choć sam jest pewnie dojony i traci.. 

Bo nie umie tego policzyć i nigdy nie liczył i tyle 

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
56 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Normalny człowiek to napisze że policz sobie jakie inwestycje i wydatki masz i porównaj vat względem rr... A filozof daje takie rady że napewno choć sam jest pewnie dojony i traci.. 

Bo nie umie tego policzyć i nigdy nie liczył i tyle

To wreszcie zepnij się i oświeć wszystkich jak to liczyć a nie pitolisz nabijając próżno głupawe posty. No byku dajesz!

  • Like 1

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terminator1000    171

Wczoraj zauważyłem że panuje tu zacięta dyskusja o vat na zasadach ogólnych dla rolnika, więc postanowiłem ile mnie to kosztowało od 2010roku i wychodzi mi że zyskałem 190tys niż bym był na ryczałcie i miał 7% więcej przy sprzedaży towarów. Więc żaden parapet nie będzie twierdził że zawsze się nie opłaca. Jakoś nie zbankrutowałem jak to twierdzi jedna osoba. Pozatym ludzie którzy likwidują gospodarstwa są RR. 

Bogdan to prawda że twój syn jest na vat a ty na RR i tak jedziesz na vatowców. Bo jeżeli to prawda to naprawdę powinnenes się leczyć na głowę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8691    26

ja po pięciu latach na vat  też jestem niby na plus tylko że ten zysk jest wirtualny bo jak teraz chce przejść na RR to gsięgowa mówi że od środków trwałych muszę vat rozliczyć i i ten niby zysk zniknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Zmień księgową. Jak po 5 latach od kupna przechodzisz to nic nie musisz. 

Edytowano przez poosa21
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foxe    9
2 minuty temu, poosa21 napisał:

Zmień księgową. Jak po 5 latach od kupna przechodzisz to nic nie musisz. 

doprecyzuje. po 5 latach od zakupu środka trwałego albo 10 lat jeśli wydatki były związane z budową.

do tego mogą doczepić się do nawozów i ŚOR ale raczej nie powinni.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
2 godziny temu, poosa21 napisał:

Zmień księgową. Jak po 5 latach od kupna przechodzisz to nic nie musisz. 

To jak wyjawisz nam nowa bajeczkę czemu niczego nie odliczyłeś w 2008 r... za ten traktorek... 😁😁😁😁😁

Tyle właśnie są tu warte opowiastki wirtualnych zysków których nie ma.... 😜

Każdy tu może napisać ile to on nie zyskał itp...Tyko co warte są słowa przykładowo  takiego kłamcy jak  ty który niczego nie odliczył.... 🤔

3 godziny temu, terminator1000 napisał:

Wczoraj zauważyłem że panuje tu zacięta dyskusja o vat na zasadach ogólnych dla rolnika, więc postanowiłem ile mnie to kosztowało od 2010roku i wychodzi mi że zyskałem 190tys niż bym był na ryczałcie i miał 7% więcej przy sprzedaży towarów. Więc żaden parapet nie będzie twierdził że zawsze się nie opłaca. Jakoś nie zbankrutowałem jak to twierdzi jedna osoba. Pozatym ludzie którzy likwidują gospodarstwa są RR. 

Bogdan to prawda że twój syn jest na vat a ty na RR i tak jedziesz na vatowców. Bo jeżeli to prawda to naprawdę powinnenes się leczyć na głowę. 

A mi nic nie wychodzi z tych wyliczeń co podałeś... 😁😁😁😁😁

Napisz ze jetes 300 tys do przodu przecia i tak tego nikt nie policzy... 😜

3 godziny temu, agromatik napisał:

To wreszcie zepnij się i oświeć wszystkich jak to liczyć a nie pitolisz nabijając próżno głupawe posty. No byku dajesz!

Na ten temat wyliczeń to już się wypowiadałem i tyle. 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
43 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

Na ten temat wyliczeń to już się wypowiadałem i tyle. 

No pokaż że masz bycze a nie królicze jaja, dawaj z wyliczeniem.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Posłucham się was i nie będę pajacowi odpisywał bo szkoda czasu tracić na takiego parapeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

No co to napisz prawde ze nic nie odliczyłeś w 2008 r... 😁

Nie potrafisz prawdy napisać bo tylko na bajać potrafisz🤔.... Ja to widzę że jacus wystawił ci prawidłowa diagnozę... 😜

Tyle warta se tu podawane zyski wyrwane z sufitu i tyle... 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
8 godzin temu, Bogdan_ja napisał:

Chłopie nalgales i czego tu zazdrościć... Tego nędznego obrotu.. Ty musisz kłamać no bo jak 😁😁😁

To ile tego vatu dostałeś w 2008 r... 😁nie potrawisz już dorobić następnej wersji bajeczek ? 

Kredyty są dla ludzi i tu nikt tego nie neguje i tyle.. Każdy vacik siedzi po uszy w kredycie i liczy wirtualne zyski których nie ma i tyle... Bank musi kogoś doić no bo jak... 

Nie każdy znam kiku co są na vacie i nie mają kredytu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Widzę że nie rozumiesz co to jest idealny układ rr przeplatany vatem 🤔😁

1 godzinę temu, miwigos napisał:

Nie każdy znam kiku co są na vacie i nie mają kredytu

Nie neguje tego... Tyz takich znam i mam za miedzą... Ale to bogale już są... 

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Bogdan_ja napisał:

Widzę że nie rozumiesz co to jest idealny układ

idealnie, to jest wtedy, jak tobie się wydaje ze masz racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

A tak zapytam co tobie się wydaje ?że coś wiesz na temat... 

Może podsune ci obliczenia które tu zrobił jeden kolega i je skomentujesz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Człowiek wchodzi w temat, bo dużo postów nowych, może jakieś zmiany przepisow, etc. Ale nie cały czas to samo, niejaki Bogdan w kółko mieli jedno i to samo. Człowieku, żyj szczęśliwy że jesteś taki bogaty i dalej się bogacisz, a vatowcy są dojeni i tracą. Ich sprawa jak tracą to co Ciebie to interesuje, nawet lepiej bo konkurencja dla Ciebie jest słabsza bo zadłużona. 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Bogdan_ja napisał:

A tak zapytam co tobie się wydaje ?że coś wiesz na temat... 

Może podsune ci obliczenia które tu zrobił jeden kolega i je skomentujesz ? 

jasne ze skomentuję. ale pojutrze. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Ale jak ktoś kłamie i zmysla to trzeba temu się przeciwstawić.... Bo przecie wprowadza to w błąd.. 😜

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ogarek, Ty tak zawsze , na wszelki wypadek każdego atakujesz? czegoTy sie boisz? ja jedynie z ciekawości. nie dla kłótni.

o kórwa. werbinarium....

dobranoc.

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

To ja jestem tu atakowany bo mam inne zdanie i tyle... 😁

Wmawiaja mi że bym miał lepiej na vat.... A ja wiem że bym był dojony... 😜

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
mateo105 napisał:

Ten wasz caly Bogdan to jakis kretyn j**any jest

to chory człowiek wybacz mu 🤪😁🙊

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj