karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

PATr    409

A co to za księgowa? U mnie biorą 180 zł miesięcznie i żadnej łaski nie robią, jest kilka biur rachunkowych i w każdym podobne zasady, dostarczam im po 30-40 faktur miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Ooo niektórzy to robia biznes, u mnie stowka niezależnie ile faktur


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

niektórzy narzekają na ilość faktur to może warto by było brać na WZ a na koniec miesiąca niech przysyłają fakturę zbiorczą.

 

Rzepka agencja w przypadku większości programów operuje kwotami netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Tylko młody rolnik tam naprawdę liczony jest w brutto, cała reszta to kwoty netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

Nemezis dotarles właśnie do sedna "kreatywność" tutaj też jest pole do popisu, oczywiście w granicach zdrowego rozsadku

Nikita a przy współwłasności czy umowie użyczenia nie wzrośnie składka oc?

OC nie rośnie w przypadku użyczenia. Przy współwłasności masz chyba zniżki tej osoby która ma ich więcej.

Od marca jestem VAT'owcem , dużo już forum na temat vatu czytałem ale dalej nie wiem czy mogę odliczać sobie części do samochodu , oleje itp . Jedni piszą że tak drudzy że nie bo musi być jakiś specjalny z kratą. Ale przecież do prowadzenia działalności rolniczej potrzebny samochód chociażby by podjechać do banku ;) Może ktoś raz a konkretnie to wytłumaczyć?

na moim przykładzie.

1. dacia logan pickup z jednym rzędem siedzeń i otwartą paką (homologacja ciężarowa mimo że autko do 3,5tony na kategorię B) - 100% od wszystkiego co idzie do auta.

2. osobówka PB+LPG - 50% od wszystkiego.

 

No i parę stron wcześniej ktoś tę kwestię wyjaśniał.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Czy US ma wgląd na nasze konto w banku? Czy jeśli założę sobie drugie prywatne to mnie znajdą? Chce zająć się handelkiem


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

US nie ma wglądu do kont bankowych, jedynie bank czasami zgłasza transakcję na większe sumy, lub obowiazkowo powyżej 15 tyś euro musi zgłosić do Generalnego Inspektoratu Informacji Finansowej, czasami bank zgłasza to gdy zobaczy kilkanaście przelewów od jednej osoby nawet jak nieprzekraczy 15 tyś euro.

Ogólnie US może mieć wgląd dopiero jak zacznie postępowanie kontrolne, wtedy występuje do wszystkich banków z pismem aby podali wszystkie rachunki bankowe jakie masz zarejestrowane na swój pesel i wtedy mogą cię udupczyć za to więc lepiej pisz to na kogoś z rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Właśnie przy kontroli wszystko wyciągną. Na kogoś z rodziny he różnie to bywa z rodziną... Ok powiedzmy osoba prywatna, nie pracuje, u znajomego dzienny obrót wychodzi 15-35tys czy może ktoś się tym zainteresować?
Najlepsza była by gotówka, ale przy takich sumach przewoźnicy nie chcą sie bawić w papier.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Zależy od banku i osoby która to sprawdza, różnie moze z tym być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie przy kontroli wszystko wyciągną. Na kogoś z rodziny he różnie to bywa z rodziną... Ok powiedzmy osoba prywatna, nie pracuje, u znajomego dzienny obrót wychodzi 15-35tys czy może ktoś się tym zainteresować?

Najlepsza była by gotówka, ale przy takich sumach przewoźnicy nie chcą sie bawić w papier.

 

Zarejestruj działalność i po kłopocie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli miałby taki dzienny obrót to nie powinien się zastanawiać tylko rejestrować działalność, na początek to dzień zamienić na miesiąc.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Wiadomo nie jest tak, ze codziennie ma taki obrót. Czasami jest zastój, a czasami tygodniowo 140tys mu się przewali przez konto. Podatki kontrole i chyba 2x krus trzeba płacić? To ja dziękuję za taki biznes ;) jeszcze kontrole księgowa. Jedyne bezpieczne wyjście gotówka, ale nie da się.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Wiadomo nie jest tak, ze codziennie ma taki obrót. Czasami jest zastój, a czasami tygodniowo 140tys mu się przewali przez konto. Podatki kontrole i chyba 2x krus trzeba płacić? To ja dziękuję za taki biznes ;) jeszcze kontrole księgowa. Jedyne bezpieczne wyjście gotówka, ale nie da się.

Już niedługo ma wejść w życie ustawa że US będzie miał swobodny i niczym nieograniczony dostęp do kont bankowych. To po pierwsze.

 

Po drugie - jak się dopatrzy US że prowadzisz niezarejestrowaną działalność na , nie ukrywajmy dosyć dużą skalę to gwarantuję ci że albo skończysz w pierdlu albo zbrakne ci hektarów żeby kary zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Ja to wszystko wiem, nawet powiedział bym więcej przy takiej kasie przewalanej nie wiadomo skąd, nie wiadomo gdzie i za co CBŚ czy inny diabeł może się tym zainteresować nie tylko US. on kryje się tylko przed ludźmi, o sprawach formalnych nie myśli, na razie rok tak się bawi i bez echa. Trochę strach, ale jest łatwy biznes. Zostaje tylko gotówka do ręki, poza tym jakbym zaczął wszystko fakturować to nie jeden chłop by mi nie sprzedał ludzie boją się papieru


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

tytoń ? ;) Jak tak to powiem ci że to "krótki" biznes. Znam chłopaków co zarobili na tym bardzo duże pieniądze ,powiem nawet że olbrzymie. No ale niestety nie jest im dane się nimi cieszyć bo teraz siedzą za kratami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Nie, nic z tych rzeczy zboże słoma siano sianokiszonka. Ja nie myślę o takim obrocie, te 1.5-2tys tygodniowo na czysto do ręki by mnie zadowoliło


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Napiszę tak i rób jak uważasz, jak masz możliwości to zaczynaj bez rejestracji działalności jeżeli będą takie zyski jak zakładasz to nie widzę problemu się zarejestrować po miesiącu czy dwóch, bo podatki będzie z czego opłacić.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Nie mam czasu żeby ogarniać tak jak on, bo wtedy już trzeba dużo jeździć i non stop internet wertować. A trzeba poświęcić na to sporo czasu bo teraz już spod poznania kupuje. Nie wierzyłem tak jak z resztą pewnie i wy, że aż tak mu to idzie, ale jak zobaczyłem historię operacji na koncie kopara opada.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

pedro2 obrót o niczym nie świadczy liczy się zysk - możesz przewalać miliony przez konto i nic nie zarobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

a ja mam takie pytanie w jakim czasie uzyskuje się zwrotu vat od ciągnika ??  ile to dni ??

 

Wiem jedno że jak jesteś pierwszy rok na Vat to nie dostaniesz w 25 dni.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to nie. Ja kupiłem nową maszynę o dostałem w 25 dni zwrot. Coś się zmieniło? Wyatarczy mieć sprzedaż i zapłacone wszystkie faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj