przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Przeemko    13
17 godzin temu, krilan06 napisał:

296 zł? 😱

Podobno Trebiano jakaś rewelacja na słabsze stanowiska za to cena taka. Ceny brutto więc chyba nie takie tragiczne w tym Agroloku porównując z innymi. A ogólnie ceny duże bo podobno żyto się "udało" w tym roku więc za to. Ponadto czasem wolę zamówić z Agroloku bo zawsze mam na czas na podwórku to co chce, kupując w tamtym roku w Ampol-Merol nasiona jechałem 2 razy po nie ,po 15 kilometrów bo nie miał kto przywieźć a jedna z odmian dojechała w "ostatniej chwili" jak już reszta była w ziemi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15

Doradzcie Panowie, czy KWS DOLARO to dobry wybór ? 

Spózniłem się nieco z zamawianiem zboża, zostało mi do wyboru VINETTO, BINNTTO i DOLARO.

Na lepsze gleby - 3 i 4 klasy miało iść Vinetto, na słabsze Serafino - tak jak w poprzednim roku, ale na siłę zachwalają mi to dolaro nawet na słabsze gleby. Macie z nim jakieś doświadczenia ?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19672

Miałem w tym roku ale na dość dobrej ziemi spisało się nieźle 

6 godzin temu, abc1922 napisał:

Panowie prawda to że żyto hybrydowe lepiej nadaje się na kiszonke dla bydła?

Pic na wodę, każdą jest takie samo co więcej populacja zazwyczaj jest wyższa  

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945
OFRK napisał:

Doradzcie Panowie, czy KWS DOLARO to dobry wybór ? 

Spózniłem się nieco z zamawianiem zboża, zostało mi do wyboru VINETTO, BINNTTO i DOLARO.

Na lepsze gleby - 3 i 4 klasy miało iść Vinetto, na słabsze Serafino - tak jak w poprzednim roku, ale na siłę zachwalają mi to dolaro nawet na słabsze gleby. Macie z nim jakieś doświadczenia ?

Pozdrawiam

binntto i dolaro są git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
12 godzin temu, OFRK napisał:

Doradzcie Panowie, czy KWS DOLARO to dobry wybór ? 

Spózniłem się nieco z zamawianiem zboża, zostało mi do wyboru VINETTO, BINNTTO i DOLARO.

Na lepsze gleby - 3 i 4 klasy miało iść Vinetto, na słabsze Serafino - tak jak w poprzednim roku, ale na siłę zachwalają mi to dolaro nawet na słabsze gleby. Macie z nim jakieś doświadczenia ?

Pozdrawiam

Ponieważ odmiana Dolaro jest faktycznie dobrym żytem, patrząc na badania Coboru. Obecnie to już jest odmiana od Danko. Jego wada jest dość podobna do żyta Binntto (tylko może u Dolaro występuje w mniejszym stopniu), jak Dolaro znacznie się trochę odmładzać na obrzeżu pola, gdzie na miedzy rosną trawy i nie ma bliskiego sąsiedztwa innych upraw to na pasie o szerokości 0.5-0.7 m, nie dalej, pojawia się często sporysz. 

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15

Dziękuję za odpowiedzi, rzucam zatem DOLARO na III i IV klasy. Na mozaiki typu 4/5/6 nada się TUR ? Polecacie może któreś na słabsze stanowiska na bazie waszych doświadczeń, a nie ulotek ? 

Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

Na podstawie tego roku mogę stwierdzić że Hybryda da 4 tony, populacja nawet połowie tego nie odda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59

Przyjechało serafino po 226zł brutto z lokalnej hurtowni, do Agroloku to ja nawet więcej dzwonić o cenę nie będę.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

To posiejcie populację i hybryde na jednym polu w tej samej agrotechnice i sprawdźcie jaka różnica. przedstawiciel kws mi kiedyś mówił żeby nie pchać się z hybrydą na 5, 6 klasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

U mnie około 6 - 6,5 tony z ha. Klasa 4 a i 4 b. Odmiana jak dobrze pamiętam Binnto. Zwykłego nie widzę sensu siać. Nawet hybryda odsiana drugi rok w podwojonej dawce na 5 i 6 klasie dała około 3 ton.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2495

Hybryda na słabe gleby  nie nadaje sie i lepiej siac populacje. Siał ktoś z was odmianę żyto  Antonińskie na słabe gleby? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
Dnia 23.08.2019 o 08:06, 90210grzesiu napisał:

To gdzie to sens siać przy plonie 4 t jak za materiał oddajesz tonę? 

Sieję F2 i zawsze jakiś kawałek f1 na swoje ziarno przez ostatnie dwa lata suszy nie miałem różnicy w plonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak zapytam , no i może kto wyjaśni . Widzę że po życie hybrydowym plonu teoretycznie wyższe . Czy wobec tego pole trzeba jakoś inaczej przygotować ? Czy jedynie robić jak pod zwykłe , a kupić hybrydowe i cieszyć się z dużych zbiorów ?>

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25488

Nie siałem ale z tego co śledzę ten temat to najważniejszy jest siew na odpowiednią głębokość. To żyto nie wybacza pod tym względem błędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

jak zwykle zyto zasiałes, opryskałes na chwasty i tylko czekałes do żniw, to tak, hybryde trzeba traktowac inaczej.

JUZ na jesien trzeba posypac przyzwoitą dawką NPK przed siewem (z 250km polifoski 6 to absolutne minimum), odchwaścic.

Z wiosny 2 razy azot 2 razy skracanie i przynajmniej jeden, ale dobry zabieg na grzyba (w koncówce krzewienia i poczatku strzelania w zdzbło)

Wówczas mozesz myslec o plonach 7t (pod warunkiem, ze ziemia nie bedzie takim juz totalnym piachorem)

 

edit

i co do siewu- kolega wyzej ma racje. Ziarna nie wolno utopić za głeboko.

2-3 cm to max. Bo sie meczy, odchorowuje, nie krzewi sie, a niektore nawet nie wyjda na wierzch.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498
13 godzin temu, 90210grzesiu napisał:

To posiejcie populację i hybryde na jednym polu w tej samej agrotechnice i sprawdźcie jaka różnica. przedstawiciel kws mi kiedyś mówił żeby nie pchać się z hybrydą na 5, 6 klasę.

bajki.

Hybryda w kazdych warunkach (nie siałem na VI, ale na V klasie czesto ) sypie lepiej (i to wyraźnie lepiej) od populacji.

A jak komus szkoda kasy na siew na marną glebe, to niech sie dogada z kims, kto siał hybryde i weźmie od niego f2. Posiac tego odrobine wiecej niz f1 (jakies 90-100kg to max)

Nadal plon bedzie wyraźnie lepszy, niż gdyby kupic z centrali populacje i posiac.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj