przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

tobago    353

Siejecie w tym roku NPKi pod żyto? 
 

Zawsze dawałem chociaż 200kg ale w tym roku odpuszczam. Żyto 550zl/t Polifoska 6 - 3800zl.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ale tego nie oszukasz. Nie dasz nie urośnie. Jak w ziemi jest zasób to coś tam roślina pociągnie ale na następny rok zasobność spadnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    88

Dokładnie. W zeszłym roku poszło 220kg polifoski 8 pod żyto. W tym roku idzie 200kg korn kali i 170kg dapu pod korzeń i pod koniec lutego sypnę jeszcze 100kg korn kali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507
hubertuss napisał:

Ale tego nie oszukasz. Nie dasz nie urośnie. Jak w ziemi jest zasób to coś tam roślina pociągnie ale na następny rok zasobność spadnie.

Ja w tamtym roku bez NPK i plony zadawalajace. W tym roku poszedł obornik i dam po 250kg NPK i za rok znów pewnie bez NPK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207
hubertuss napisał:

Jakąś część musze kupić by mieć za rok f2. Kupiłem na 2 ha Sieje razem ponad 5.

i jaka masz roznice w plonie pomiedzy f1 a f2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
10 godzin temu, jedrus2020 napisał:

i jaka masz roznice w plonie pomiedzy f1 a f2?

Nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić gdyż f2 trafia na słabsze ziemie. Biorąc to pod uwagę różnice będą minimalne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207
hubertuss napisał:

10 godzin temu, jedrus2020 napisał:

i jaka masz roznice w plonie pomiedzy f1 a f2?

Nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić gdyż f2 trafia na słabsze ziemie. Biorąc to pod uwagę różnice będą minimalne. 

ile Ci się udalo wyciągnać w tym roku na f2 i na jakiej klasie gleby? Ja mam 5 i sialem już chybryde na f2 i szału nie było tylko też byly pewne błedy zroboone. W tym roku pojdzie podłoże z pieczarek i chce troche tego dopilnować. Tylko nie wiem czy jest sens się pchać w zboże z centrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Hektar pola dookoła lasy V klasa po brzegach może VI. około 5,5 tony. Około bo trochę leżało i już nie dało się kosić bo w zasadzie przerosło i kombajn z piachem by zbierał. Z 5 ton do domu pojechało lekko. Na wiosnę jak grzybówkę robiłem to żyto było, że szok. Ale potem susza w maju je trochę przypaliła. Przy żniwach było widać różne kłosy były kłosy duże ale zdarzał się kłos połowę mniejszy. Siane bezorkowo po owsie około 200-250 poli 6 na jesień. Azotu na wiosnę nie pamiętam musiał bym popatrzyć. Bo tam było zamieszanie nie mogłem wjechać w lutym na inne pole to dwie dawki poszły na to żyto. Żyta nie pryskałem w ogóle od zielska. Bo albo pogody nie było albo mnie nie było. Pole czyste żyto też. To inne pole gdzie nie mogłem wjechać też f2 pole po łące trochę przez zimę miejscami wymokło. Na wiosnę na górkach słabowato wyglądało. Pierwsza dawka azotu opóźniona ze względu na brak możliwości wjazdu potem rsm już szedł. Finalnie azotu podobnie co na inne. Nie całe 5 ton z ha. Tutaj jakoś zdążyłem od ziela popryskać bo żyto z wiosny słabiej rosło i załapałem się jeszcze na możliwą do pryskania fazę rozwoju. Grzybówka była też. Na tym polu raczej nie sieję ozimych.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2473
lobudek napisał:

Dokładnie. W zeszłym roku poszło 220kg polifoski 8 pod żyto. W tym roku idzie 200kg korn kali i 170kg dapu pod korzeń i pod koniec lutego sypnę jeszcze 100kg korn kali

a azotu nic?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    88
3 minuty temu, wojtal24 napisał:

a azotu nic?

W polidapie jest 18% co przy 170kg daje ok. 30kg.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2473

moja przygoda z zytem hybrydowym w tym roku pierwszy raz dało 6.95t z ha przy cenie 650 netto i takiej ksiazowej technologii to przy policzeniu wszystkiego to wyszło na minusie a dla mnie nie rekord plonu tylko kasa w kieszeni jest wyznacznikiem


a pierwszy raz w życiu sialem zyto

  • Like 2

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3891
1 minutę temu, wojtal24 napisał:

moja przygoda z zytem hybrydowym w tym roku pierwszy raz dało 6.95t z ha przy cenie 650 netto i takiej ksiazowej technologii to przy policzeniu wszystkiego to wyszło na minusie a dla mnie nie rekord plonu tylko kasa w kieszeni jest wyznacznikiem

 

a pierwszy raz w życiu sialem zyto

 

Dokładnie. ch*j z tego że urośnie ci 8 ton jak koszty będą wyzsze jak przychód. Wyjdzie z tego, że ten co miał na ekologii, zebrał 2 tony, więcej zarobił od tego co pobił rekordy w plonowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    88

Ja zebrałem w okolicach 8-8,2T/ha (będę wiedział dokładnie jak sprzedam). Koszty wyszły bardzo wysokie prawie 4tys/ha. Mam ofertę na 750brutto, więc coś tam zostanie, ale szału nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2473
lobudek napisał:

Ja zebrałem w okolicach 8-8,2T/ha (będę wiedział dokładnie jak sprzedam). Koszty wyszły bardzo wysokie prawie 4tys/ha. Mam ofertę na 750brutto, więc coś tam zostanie, ale szału nie ma...

przy 30kg N to plon super


I na Vklasie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    88
9 minut temu, wojtal24 napisał:

przy 30kg N to plon super

 

I na Vklasie

 

Hmmm, ale że co? Polecam czytać ze zrozumieniem...

W zeszłym roku 220kg polifoski 8, a na wiosnę 100kg kizerytu, 150kg saletry i 200kg w drugiej dawce. 

Edytowano przez lobudek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Trzeba mniej więcej kombinować koszty vs plon. Czasami może lepiej wyjść na słabszej zmieni nie pchać się w koszty a zadowolić niższym plonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2473
lobudek napisał:

3 minuty temu, wojtal24 napisał:

a azotu nic?

W polidapie jest 18% co przy 170kg daje ok. 30kg.....

raz kolego piszesz ze 30 kg N


lobudek napisał:

9 minut temu, wojtal24 napisał:

przy 30kg N to plon super

 

I na Vklasie

 

Hmmm, ale że co? Polecam czytać ze zrozumieniem...

W zeszłym roku 220kg polifoski 8, a na wiosnę 100kg kizerytu, 150kg saletry i 200kg w drugiej dawce. 

a raz że tyle


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    88

Ok. widzę że czytanie ze zrozumieniem jest zbyt trudne 😉. W tym roku pod żyto przed zasiewem idzie 170kg polidapu gdzie będzie ok.30kg N i 78kg P. idzie też 200kg Korn kali czyli 80kg K , 26kg S i 12kg Mg. W zeszłym roku pod żyto poszło 220kg polifoski 8, a nawożenie azotem na wiosnę przedstawiłem post wyżej. Plon w granicy 8T/ha a gleba mozaika od klasy 3A do 4A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Dziś zasiane żyto hybryda, tak zwane "po kwalifikacie" 😅 Zobaczymy na własnej skórze jaka będzie różnica w plonie. Miałem kupować znowu swiezutkie jednostki siewne, ale raz że cena spora w porównaniu z ceną żyta u mnie (500zł tona w skupie), a dwa w tym roku żyto siane na polach gdzie zwierzyna ostro buszuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj