przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

lobudek    113
2 godziny temu, Franklin328 napisał:

No tu racja, nakłady zdecydowanie podwyższone przez te nawozy. Ja saletrzak kupowałem po 3500, polifoske miałem po starej cenie. A co myślisz o tym pszenżycie po życie, da rade, czy ryzykownie z tymi samosiewami 🤔

Też myślałem, ale właśnie z obawy o samosiewy pójdzie drugi raz żyto. Teraz biję się z myślami czy zasiać swoje jako F2 czy kupić najtańsze hybrydowe Tur. Ceny są nieadekwatne to cen zbóż i chyba pójdzie F2....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2516
2 godziny temu, Franklin328 napisał:

No tu racja, nakłady zdecydowanie podwyższone przez te nawozy. Ja saletrzak kupowałem po 3500, polifoske miałem po starej cenie. A co myślisz o tym pszenżycie po życie, da rade, czy ryzykownie z tymi samosiewami 🤔

W tym roku miałem pszenżyto po życie i praktycznie brak samosiewów, ale przed orką 2 razy niszczyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek001    11
lobudek napisał:

Też myślałem, ale właśnie z obawy o samosiewy pójdzie drugi raz żyto. Teraz biję się z myślami czy zasiać swoje jako F2 czy kupić najtańsze hybrydowe Tur. Ceny są nieadekwatne to cen zbóż i chyba pójdzie F2....

ile szt na metr należy wysiać tego F2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    94

Porównywał ktoś krajowe odmiany z tymi z KWS ? warto zaoszczędzić 100 zł/ha ? Gulden w opisach wygląda dobrze.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    322

W 1 roku rejestracji miałem tura. Był rewelacyjny. Niewiele się różnił od kws.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simon7    1

Panowie , krótka piłka bez wielkich wywodów . Żyto hybrydowe po centrali siać , sialiście jakieś uwagi ? Podobne pytanie z jęczmieniem hybrydowym ukosiłem ładnego towaru po centrali i zastanawiam się czy jest sens siać. Gleby od 4b do lasów ;)  Słyszałem pewne teorie co do żyta i kusi mnie zasiać ale co do jęczmienia mam większy ból głowy. Z góry dzięki za pomoc - oczywiście jest plan mobilnej usługi czyszczenia + zaprawienie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5413

Żyto możesz siać, tylko obsada musi być jak przy populacyjnym. Jęczmienia nie siałem, to się nie wypowiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4820

Trochę przesadzasz z tym, że jak populacyjne. Jeśli kwalifikatu wychodzi około 70 kg na ha to potem max 100kg. Oczywiście zależy od terminu siewu jak opóźniony to zwiększasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    322

Wg mnie trochę mało. Sialbym pod 150 ale to tylko moje spostrzeżenia. Hybryda jęczmienia też dobrze wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    61

W tym roku pozytywnie zaskoczyło kws vinetto, siane było 18 Września na typowym piachu 1,8 j.s. bo tak mi wyszło żeby tylko starczyło, na jesieni bardzo kiepsko wyglądało, wiosna jeszcze gorzej bo strasznie rzadkie i powiedziałem, że ostatni rok hybrydę na V klasie sieje, co do czego sypało ok 6 t/ha tylko podany był bardzo wcześnie azot, w lutym kizeryt 100kg/ha, a na jesieni obornik poszedł, 140N w saletrzaku, dwa 2x fungicyd. W tym roku na podobnych stanowiskach też wybiorę mimo wszystko kwalifikat, ceny hybrydy z kwsu u mnie od 280 do 340 brutto za j.s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5413
3 godziny temu, hubertuss napisał:

Trochę przesadzasz z tym, że jak populacyjne. Jeśli kwalifikatu wychodzi około 70 kg na ha to potem max 100kg. Oczywiście zależy od terminu siewu jak opóźniony to zwiększasz.

Wiele współczesnych odmian populacyjnych ma właśnie taką normę wysiewu. Ja siałem 150 kg pokolenia F2 hybrydy ale pewnie można zmniejszyć sporo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PTrend    10
1 godzinę temu, migacz napisał:

Wg mnie trochę mało. Sialbym pod 150 ale to tylko moje spostrzeżenia. Hybryda jęczmienia też dobrze wychodzi.

Przesada. Populacje w C/1 siejesz po 100kg/ha około. I tak bym hybrydę w F2 próbował max. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    177

Ja F2 populacyjnego siałem 130kg gdzie jednostka wysiewu to 90kg, i F3 posieje bo to taki najgorszy kawałek jaki mam, też 130. Ale może hybrydę trzeba siać gęsciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    367

Ostatnio kosiłem 2ha samosiewu zyta. Hybryda. W pierwszym roku już siane z własnego rozmnożenia. Rosło to co zgubił kombajn. Nic na jesień nie robione. Wiosną tylko Granstar i 150kg N. Dało ponad 5t.. 5 klasa ziemi. 
 

Takze teges.. 

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    643
3 godziny temu, PTrend napisał:

Przesada. Populacje w C/1 siejesz po 100kg/ha około. I tak bym hybrydę w F2 próbował max. 

Populację c2 albo nawet C3 siałem 88kg/ha 17 września

Sypała ok 5,5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    367

Bogacz. Stosunek cen materiału siewnego do cen na skupie jest tak odjechany ze nawet ja który od ponad 10 lat sieje 100% kwalifikatem w tym roku posieje swoim. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4820

Ja tam ograniczam zakupy. Na jedną działkę i wystarczy. Korci mnie kupić owies zimowy ale chyba nie w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2600
hubertuss napisał:

Ja tam ograniczam zakupy. Na jedną działkę i wystarczy. Korci mnie kupić owies zimowy ale chyba nie w tym roku.

Nie ma szans dostac. Dzwonilem o niego z 3 miesiące temu i juz byl niedostępny.

tobago napisał:

Bogacz. Stosunek cen materiału siewnego do cen na skupie jest tak odjechany ze nawet ja który od ponad 10 lat sieje 100% kwalifikatem w tym roku posieje swoim. 

Nie bogacz ale pozniej srednia wychodzi mi 7 ton a nie 5 czy 6 i z 20 hekatrow jestem na duzym plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19865

Kwalifikat w większości przypadków wychodzi nam na plus 

 

Co do owsa jeszcze w poniedziałek hodowca miał. Ja na przyszły sezon całkowicie odpuszczam owies ze względu na stosunkowo niski odsetek zbóż u mnie w gospodarstwie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2371
37 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Nie ma szans dostac. Dzwonilem o niego z 3 miesiące temu i juz byl niedostępny.

Nie bogacz ale pozniej srednia wychodzi mi 7 ton a nie 5 czy 6 i z 20 hekatrow jestem na duzym plusie.

Jakie odmiany? Ile j.s na ha? 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2600

SU Dreamer, KWS Florano narazie przyszło.


soltys48 napisał:

Kwalifikat w większości przypadków wychodzi nam na plus 

 

Co do owsa jeszcze w poniedziałek hodowca miał. Ja na przyszły sezon całkowicie odpuszczam owies ze względu na stosunkowo niski odsetek zbóż u mnie w gospodarstwie 

Zimowy owies? Dzwonilem do KWSu juz dawno to mowili ze nie dostępny bedzie na ten rok.


A sieje hybryde żyta zawsze 2 jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    367

2 j.s kupowanego to zdecydowanie za gęsto, niezależnie jaka gleba i przedplon. 
 

Rzepak tez do niedawna zalecali min 50 roślin na metrze a się okazuje ze 20 plonuje nawet lepiej. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19865
23 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

 

Zimowy owies? Dzwonilem do KWSu juz dawno to mowili ze nie dostępny bedzie na ten rok.

 

 

 

 

Tak 

Do hodowcy mam że 40km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj