przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

batman17    1
2 godziny temu, krilan06 napisał:

Populację bym spróbował, hybryda to już tak nie bardzo

Spokojnie moży być hybryda tylko 2.3js na ha jak nic nie powyżera jak u mnie to ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4690

Zależy jaki region. Bo w wielu regionach to już bardzo późno. A obsadę trzeba bardzo zwiększyć. Szału nie bezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2465

W zeszłym roku przesiewałem poprzeczniak 11 października, oczywiście zwiększyłem normę wysiewu znacznie ale i tak żyto było rzadsze. Dużo zależy czy jesień będzie ciepła i długa 

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Chce siać hybrydę f2, zawsze sialem i wychodziło ok ale termin wcześniejszy. Region poludnowa wielkopolska także jest to opóźniony termin ale nie aż tak bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssgsgsgsg    0

Witam mam zakupiony expert + Legato 500sc+ Helm tribi 75WG. Będę tym pryskać przenicę euforię. W jakim stadium najlepiej pryskać (aktualnie 1 liść) i czy taką mieszaninę mogę zastosować również na żyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2163

Na pryskanie expertem i legato już masz odpowiednią fazę rozwojową, natomiast hełm tribi jest środkiem nalistnym, więc z nim wypadałoby poczekać na co najmniej 3 liścia. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3

Chlorotoluron w maksymalnej dawce nie uszkodzi żyta, które ma juz 4 rozkrzewienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32
21 minut temu, friz napisał:

Chlorotoluron w maksymalnej dawce nie uszkodzi żyta, które ma juz 4 rozkrzewienia?

4 rozkrzewienia czy 4 liście? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3
1 minutę temu, Romanzio napisał:

4 rozkrzewienia czy 4 liście? 

rozkrzewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2369
friz napisał:

Chlorotoluron w maksymalnej dawce nie uszkodzi żyta, które ma juz 4 rozkrzewienia?

kiedy ty je siales?


będzie ok ctu można i wczesną wiosna dac


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3

Na jednej z działek wyszły ogromne ilości fiołka polnego da się go jeszcze czymś zwalczyc czy lepiej poczekać do wiosny? Żyto jest już w fazie pełni krzewienia dziś poszedł sam chlorotoluron ze względu na występowanie Tomki ościstej
Diflufenikanem  można jeszcze wjechać w tej fazie żyta?

Edytowano przez friz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
1 godzinę temu, Rolnik8204 napisał:

Lentipur + legato będzie dobre na żyto jest trochę Tomki?

Dobre, dorzuć jeszcze xanadu 0.7 na ha i masz mieszankę idealna, czyści mi pole bez poprawki na wiosnę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    271

Psikał ktoś bizonem powyżej 4 liścia? Na jednym kawałku są po 2-3 rozkrzewiania. Substancje to Penoksulam+florasulam+dff .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2515

Ja pojechałem w tym roku Bacara Trio 516 SC w dawce 0.5l w tamtym tygodniu zabieg i dziś zielsko już żółte siedzi. Zobaczymy czy na wiosne nie bedzie trzeba poprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj