przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krilan06    2427
1 godzinę temu, Lisek66 napisał:

Serafino siane 13 września, jak oceniacie ?

 

Ile jednostek siałeś?

 

 

 

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

jest ok. przynajmniej wschody równe, mi na ugorze jakiś szkodnik placowo zeżarł, tylko nie wiem czy młode siewki na 1. liściu czy juz ziarniaki i tak mizernego vinetto, jest dramat placowo, bardzo mała obsada


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
1 godzinę temu, 258michal napisał:

Snajper w dawce 1.5l da radę ? tzn obędzie się bez poprawki na wiosnę ? jak sprawdzone środki stosujecie w życie na chwasty ? 

Chlorotoluron jesienią i poprawka na dwuliścienne wiosną, taka kombinacja zawsze mi się sprawdzała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

U mnie cały czas zimno i zboża widać że rosną, ale tempo nie jest jakieś porywające. Od soboty ma być cieplej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261
2 godziny temu, Lisek66 napisał:

Serafino siane 13 września, jak oceniacie ?

 

20191008_174448.jpg

 

20191008_174448.jpg

 

Ja 5 września późne wschody i dopiero szpilka, gdzie była wilgoć już się krzewi i weź posiej mniej szt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ja siałem serafino 14 września i juz ma 3liście. Obsada wyszła idealna z F1 190-200 szt/m a z F2 230-250 szt/m. Czekamy na dobre warunki do odchwaszczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Po czym niby oceniasz? Mam podobnie, nawet słabiej. Był przedstawiciel z kws, głębokość ok ma być plon podobno, będzie kontrolować stan plantacji co jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Widać że gleba bielicowa a na takiej najłatwiej utopić nasiona. Wiem bo sam rok temu utopilem w tym roku docisk redlic na zero i jest piękne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

To niech kolega wyrwie i pokaże głębokość siewu bo ja bym nie potrafił ocenić głębokości siewu po tym zdjeciu, tym bardziej że wschody wyrównane jakby.

Docisk może być jak gleba wilgotna, a głębokość prowadzi rolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945
czareczek85 napisał:

SU Arvid 2js siane 14..09 nawożenie gnojowica 50tys/ha do tego holist 200kg/ha

20191009_094918.jpg

Już jest łąka,a co będzie za miesiąc. W tym terminie i przy takim nawożeniu to ja bym siał 1-1,5js. no chyba że będziesz nawadniał. Zobaczysz na wiosnę co się stanie jak tylko wody przybraknie. Kiedyś miałem podobne żyto, to myślałem że oprysk przypalił bo pole się żółte zrobiło...Człowiek uczy się na błędach. Była auto-redukcja myślę że ok 50-60%. Plon w tym życie był 63dt/ha. Co do odchwaszczania to jak dla mnie bezsens poprawiać wiosną. Expert met+dff i oprócz żyta się nie zdarzyło żeby w polu jeszcze coś rosło. Cenowo też dobrze wychodzi.Taniej niż dwuzabiegowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matek19    56
Dnia 8.10.2019 o 21:40, proxy8441 napisał:

jest ok. przynajmniej wschody równe, mi na ugorze jakiś szkodnik placowo zeżarł, tylko nie wiem czy młode siewki na 1. liściu czy juz ziarniaki i tak mizernego vinetto, jest dramat placowo, bardzo mała obsada

u mnie masowa plaga pedrakow, działka 1 ha 70% juz wrąbały, na innej pszenzyto 2ha i to samo. ma ktos jakis sprawdzony sposob? czytalem cos o srodku Dursban ale zero doswiadczenia. szykujemy sie do przesiewania plantacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Żeby zastosować Dursban to musi być wilgoć a najlepiej po oprysku żeby spadł deszcz. Możesz też zamiast zwykłymi końcówkami oprysk wykonać tymi do rsm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
11 minut temu, thor1984 napisał:

Żeby zastosować Dursban to musi być wilgoć a najlepiej po oprysku żeby spadł deszcz. Możesz też zamiast zwykłymi końcówkami oprysk wykonać tymi do rsm.

jak mam w polu sporo robastwa bo krety zryły  żyto  czy mógłbym zastosować Dursban również na uzytku zielonym ? prawnie nie ale czy teoretycznie pomogło by ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ja używałem go w malinie i kiedyś w życie. W obu uprawach z dobrym skutkiem ale właśnie warunki do zastosowania były dobre. Z użytkami zielonymi jest ten problem, że pędraki uwielbiają je bo nic im tam nie przeszkadza. Co do oprysku użytków zielonych to nie słyszałem o takim czymś, zresztą to jest trucizna na żywe organizmy więc ja bym nie ryzykował choć tak jak piszesz w teorii powinno pomóc. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matek19    56

a w jakiej dawce stosowales? i o jakiej porze? podobno zeruja w nocy, czekales az wyjda, kontaktowo czy to dziala jak zjedza zainfekowane rosliny, dożoładkowo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj