przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiko    110

U mnie susza była do tej pory, ale zyto i tak sobie poradzilo, ma teraz po 6-8 rozkrzewien, wręcz za dużo ale co zrobić, sialem poczatkiem września- 11stego i 12stego  1.6 jednostki. 

Ciekawe co pogoda nam przyniesie w najbliższym czasie 

Edytowano przez wiko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Ja to  dopiero wczoraj opryskałem liltipur flo w dawce 1 l by tylko zniszczyć miotłe a żyto już duże w ubiegłym roku efekt był dobry ale oprysk deko wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

SU Performer, siany 12.09 ,1.7 jednostki,za gesty..... ciekawe co dalej z pogoda, na liściach widać już porażenie grzybem 

20181108_142642.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

to jest gęste? jutro zrobię zdjęcie dolaro zobaczysz jakie jest gęste...choroby nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanko, u mnie była straszna susza i na glinie dopiero zaczyna wchodzić, jak teraz opryszcze to mogę uszkodzić te małe rośliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

@wiko kolego moje hybrydowe żyto Binntto też zasiałem 1,7 jednostki i podobne .Normalnie dywan i ma ze 20 cm .Zdrowe ,jak rydz .Obornik plus emy widać dają rady .Na innych polach dałem pod korzeń polifoskę 6 to już nie jest tak mocne .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

W oborniku masz dużo azotu, w polifosce to azot jest symboliczny. Dołożyłbyś mocznika do polifoski to pewnie też by mocno rosło.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
żadna polifoska itp nie zastapi obirnika tam jest wszystko co roslinie potrzebne

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriangeo    19

Obornika i jego zalet nie przebijesz niczym , oprócz tego ze posiada naprawde wiele mikro i makro to buduje pruchnice na polu , a w ostatnich latach jej zawartość w glebach drastycznie spada, prychnica akumuluje wodę itd . 

 

Mam do was pytanie , łączyliście Medax Max i Safir 125 ns życie ? Czy zastosować sprawdzony duett Star ? W obu jest epoksykonazol , lecz w duett Star 84g a w safir aż 125g boje się przypalen (jeśli takowe wg mogą powstać po tym ) wiem tylko tyle żeby nie łączyć epoksykonazulu z mocznikiem . 

może jakieś inne środki na T1 w poszczeniu z medax max ?  Zrezygnowałem z CCC i szukam czegoś nowego . 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10

Witam wszystkich w nowym roku!! Mam pytanko. Co stosujecie na wiosnę? Kizeryt, czy polski siarczan magnezu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Ja już mam zakupiony kizeryt.Na następny rok skusze się chyba na polski siarczan torchę więcej przejazdów ale cena konkurencyjna.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

koledzy a co wpływa na gęstość żyta bo miałem LIVADO z KWS i miało taką gęstość że młyn sam mi podniusł cene na skupie i mówili że najlepsze jakie dotąd kupili i chciał bym żeby tak zawsze było tylko nie wiem co na to wpłyneło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10

Uważacie, że kizeryt i siarczan magnezu są tyle samo warte tylko w różnych stężeniach i cenach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Co polecacie na zabieg T1 w życie hybrydowym, oraz chciałbym żeby ten jeden zabieg wystarczył jaki środek w miarę by do tego pasował ogólnie problemów z grzybami nie miałem poważnych, a sieje 2gi rok takie żyto, czy muszą być jakieś pakiety czy mogę opryskać jednym środkiem np. tilt turbo, lub falcon i czy te środki od grzybów mogę za jednym zabiegiem dać z siarczanem magnezu mocznikiem 5% i modusem, oraz jakaś odżywka czy to bezpieczne dla innych zbóż zimowych też będzie, więc tak co kupić na grzyba polecacie żeby było na żyto jęczmień ozimy i pszenżyto i żeby nie poprawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msgo18    0

Mam problem ze sprzedażą w skupach żyta odmiany helltop ze względu na jego jasny kolor ziarniaków. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? 20190127_104705.thumb.jpg.12aa071aa82a643e3e1f9de518c67c8d.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj