bortys2001

Amazone d7 zaniza

Polecane posty

bortys2001    42

Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
18 minut temu, aprochota napisał:

raczej łozyska w skrzyni przekładniowej się kończą.

Mimo iż próby kręcone są  powtarzalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Albo dobrałeś zła liczbę obrotów do próby kręconej jeśli pierwszy raz go używasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
6 minut temu, Konrad_Duda napisał:

Albo dobrałeś zła liczbę obrotów do próby kręconej jeśli pierwszy raz go używasz

Obroty ok, 20 przy kole 40016, 2,5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Opony od motocykla już łyse czy rolnicze? Zablokowałeś drugie koło aby tez napędzało?

Przekładnia, chyba że robiłeś dużo ścieżek technologicznych i sporo nasion odeszło- ale 20% to sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
Napisano (edytowany)
14 minut temu, Konrad_Duda napisał:

Opony od motocykla już łyse czy rolnicze? Zablokowałeś drugie koło aby tez napędzało?

Przekładnia, chyba że robiłeś dużo ścieżek technologicznych i sporo nasion odeszło- ale 20% to sporo.

Drugie koło nie mam pojęcia że jest blokada

Czy przekładnia może być skoro próby są powtarzalne

Edytowano przez bortys2001
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Ja robię 21,5 obrotu, siewnik ten sam.

Czy masz wypoziomowany siewnik? W przypadku jakiego zboża jest taki problem z zaniżeniem normy wysiewu?


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    75

Zaglądałeś do przekładni ja zajrzałem i miałem złamaną pierwszą sprężyne jedną z trzech ogólnie to rdzę miałem w środku ale poziom oleju był w tym oczku w przekładni a zaglądałem bo miałem wyciek ale ktoś chyba za dużo nalał.możesz zrobić polową próbe i wysiać do rynien ciekawe czy tak się da np przejechać 40 m przy szerokości 2.5m da ci jeden ar i zobaczysz faktyczny wysiew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkadian12    1

Witam Mam siewnik D7  3m i ostatniego roku też to samo zauważyłem u siebie. Mianowicie zaniżał mi wysiew pomimo próby kręconej. Próbę robię kręcąc kołem i wtedy jest w normie wysiew a jak pojechałem na pole to zaniżył mi wysiew tak samo licznik hektarów zaczął mniej pokazywać. Użytkuje ten siewnik już kilka lat i w ostatnim roku to zaczęło się dziać. Najpierw zrobię mocowanie koła bo może tu jest problem, oś koła ma duży luz to mam sprawdzone jak siewnik jest w górze i myślę sobie za jak się toczy po polu i na te koła działa siła ciężkości siewnika plus zboże to może ono się słabiej kręci, większy poślizg i przez to wolniej się kręci. To jest moje pierwsze spostrzeżenie. Może ktoś miał taki problem i powie czy idę w dobrym kierunku.

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Może być poślizg ale jak masz jodełkę to raczej nie powinien mieć wpływu.

12 godzin temu, bortys2001 napisał:

Drugie koło nie mam pojęcia że jest blokada

Czy przekładnia może być skoro próby są powtarzalne

Raczej nie przekładnia.

Chyba ze masz te gładkie koła to może coś oszukać ale to nie aż tyle.

A ziarno robisz zaprawione od razu i próba czy jak poleży bo to też ma znaczenie.

Jak robisz na mokro to zaraz po zaprawieniu słabiej leci niż jak podeschnie.

Mam d7 tez na 4.16 i robie 20 obrotów wg instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

No skrobaki by się przydały.

Trochę średnica się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

żeby wysiew zmienił się o 20% to średnica musiała by się zwiększyć o jakieś 15cm czyli musiało by nakleić 7-8 cm ziemi na koło. Mierzyłeś obwód koła czy z tabelek bierzesz ilość obrotów do próby kręconej? Jeśli za każdym razem Ci zaniża to ewidentnie robisz źle próbę. Gdyby był problem ze skrzynią to raz by zaniżał a raz zawyżał ale dla pewności powtórz próbę po skończeniu siania. Może po rozgrzaniu dopiero przepuszczają łożyska.


i do próby zasypuje się nie więcej niż połowę skrzyni albo mniej niż polowę tego co planujesz wysiać. Im więcej ziarna w skrzyni tym większy nacisk i więcej się wysiewa, jak ziarna ubywa to wysiew się zmniejsza. Może poprostu nakłada się na siebie kilka przyczyn i stąd aż takie różnice.Jeśli wartość odchyłki jest taka sama to zmniejsz liczbę obrotów przy próbie. Dla 20% to jakieś 4 obroty mniej i zobaczysz co wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42

Próbę robię dobrze, mierzyłem koło, będę jeszcze siał za dwa tygodnie, próbie kilkanaście prób oraz porównam dokładnie w polu po przejechaniu  np 500 m, nasz rację że dużo musiało by być oblepione ale chyba do tego dojdzie uślizg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

ja jak sieję na lekkiej glebie to robię próbę na 19 obrotów a jak sieję na rędzinie i wiem że będzie obklejać koła to kręcę 17 razy. Skrobaki mam tyle że jak obklei z 1-2 cm to właśnie hamuje koło i wysiewa się mniej. A kiedyś jak było sucho to dobrze że w porę się zorientowałem bo by mi zboża brakło 😁


Dlatego myślę żeby przerobić napęd na koło metalowe jak w nadbudowanych siewnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42

Znalazłem problem, wajcha od ustawiania normy wysiewu sama wraca do góry, dokręcona byl tak normalnie z czuciem, jak jest u was trzeba ha solidnie dokręcić. Po zasianiu hektara z 15 na skali zrobiła się 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

musi być dobrze dokręcone bo ona trzyma zderzak w środku skrzyni w który cały czas uderzają palce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj