Kowalsky30

Dopłaty bezpośrednie 2024

Polecane posty

Nikita_Bennet    320

miałem w zeszłym roku i w tym roku wyskakuje info że może być nie uznany, po co mam ryzykować jak mogę posiać miododajne bo obok pasieka? Pytanie jakie różnice między tymi dwoma poza ugorem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3042

no ja miałem ugor z uprawa a w tym roku zostawiłem zwykły ugor w tym samym miejscu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    589

A jak to jest Geac 8 czyli ugorowaniem. Można nie ugorować i nic  nie robić w zamian. Czy konieczne są np. poplony, wsiewki czy rośliny wysokobiałkowe na to konto? Błąd w ewniosku nie wyskakuje ale w zakładce geac8 jest że nie spełniona ta warunkowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    132

powyżej 10 ha gruntów ornych obowiązuję ugorowanie  4% gruntów ornych, albo w zastępstwie poplony, uprawy typu groch, ewniosek może nie być dostosowany do zmian zatwierdzonych przez komisję europejską, tylko że brak błędu w ewniosku nie zwalnia z wypełnienia normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

A jak to z tą okrywą w końcu? Zmienili coś? Bo niby mieli na sezon letni przenieść okrywe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    132
6 godzin temu, Jurek321 napisał:

W tym roku nie obowiązuje 4% ugorowania.

Obowiązuje,  tylko jest odstępstwo zamiast ugorów w postaci poplonów i roslin wysokobiałkowych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    589

przydałby się już na te czas konkretny przepis a nie gdybanie że ugorowanie nie będzie, że za to coś w zamian. Patologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    374

Panowie złożyłem wniosek o dopłaty 26.04 ale po tym terminie znajomy wylał mi gnojowice z aplikatorem. czy mogę wycofać wniosek i złożyć ekoschemat z gnojowice? podobno trzeba napisać oświadczenie, ale to zanieść do agencji czy jakoś przez internet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    132

zastanów się czy warto wprowadzać znajomego na minę dla 200 pln, jeśli sam nie masz zwierząt, to ze znajomym musisz mieć umowę, określone ile tej gnojowicy było, powinneś dostać od znajomego analizę składu chemicznego gnojowicy i dochodzi do tego temat programu azotanowego

 

a w temacie samego wniosku, nic nie musisz wycofywać, składasz zmianę do wniosku, zaznaczasz odpowiedni ekoschemat i tyle, dodatkowo dodajesz oświadczenie jako załącznik niemerytoryczny, tylko te oświadczenie trzeba dodać w terminie dwóch tygodni od aplikacji gnojowicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, rafal4610 napisał:

A jak to z tą okrywą w końcu? Zmienili coś? Bo niby mieli na sezon letni przenieść okrywe

Dołączam się do pytania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3042
3 godziny temu, Piffpaff napisał:

Panowie złożyłem wniosek o dopłaty 26.04 ale po tym terminie znajomy wylał mi gnojowice z aplikatorem. czy mogę wycofać wniosek i złożyć ekoschemat z gnojowice? podobno trzeba napisać oświadczenie, ale to zanieść do agencji czy jakoś przez internet?

nic nie wycofuj...składasz ponownie wniosek z korekta i tyle ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    130
16 godzin temu, yaro_1 napisał:

Obowiązuje,  tylko jest odstępstwo zamiast ugorów w postaci poplonów i roslin wysokobiałkowych 

Dzwoniłem do arimr we wtorek, w tym roku nie obowiązuje 4% ugorowania i nie musi być żadne odstępstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    320
Napisano (edytowany)

 

13 minut temu, Jurek321 napisał:

Dzwoniłem do arimr we wtorek, w tym roku nie obowiązuje 4% ugorowania i nie musi być żadne odstępstwo.

i dlatego zamiast 4 % ugoru myślę zrobić uprawę miododajną na kawałkach gdzie i tak ciężko coś ugrać (u mnie to ok pół hektara) i mam i dopłatę a za rok ten ugór będzie.

23 godziny temu, Jurek321 napisał:

W tym roku nie obowiązuje 4% ugorowania.

rozumiem że informację bierzesz od polityków bo:

16 godzin temu, yaro_1 napisał:

Obowiązuje,  tylko jest odstępstwo zamiast ugorów w postaci poplonów i roslin wysokobiałkowych 

dokładnie, mi się też tak wydaje a raczej tak zrozumiałem to, może nie śledzę tematu na bieżąco, miała być derogacja czyli odstępstwo na ten rok a media rozdmuchały z politykami że rolnicy dostali co chcieli czyli nie ma ugorowania - ugorowanie jest tylko dali na rok odstępstwo ale w przyszłych latach pewnie będzie. UE nam nie odpuści bo chce brać żywność z UA i umowy mercosur z ameryką południową bo tam jest świetne poletko doświadczalne dla firm biochemicznych.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

witam. w tym roku do RMG musze miec Słonecznik na kwiat - ozdobny. Da sie to jakos w e-wniosku wybrac z listy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    690

ja zawsze zaznaczałem po prostu słonecznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2024 o 07:19, Jurek321 napisał:

Dzwoniłem do arimr we wtorek, w tym roku nie obowiązuje 4% ugorowania i nie musi być żadne odstępstwo.

Ale we wniosku wyskakuję że mam nie spełniony wymóg geac8  🤷

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26064

Ja zostawiłem ugór. Wyrysowałem minimalny obszar potrzebny do spełnienia wymogu. Aplikacja wyliczyła 4% i niespełniona norma .

 Dorysowałem parę arów. Podliczone bodaj 4,35% i spełniona norma.

Widać było na granicy błędu lub z 5m² brakowało.

W sierpniu prawdopodobnie ugór będzie jako dodatkowy ekoschemat za parę groszy, więc po złożeniu jakiejś korekty ten obszar dostanie parę zł więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ja chcę złożyć  jako międzyplony ozime, wchodzę w mapę i definiowanie norm jak podaje instrukcja i dalej nie mogę jakoś zaznaczyć

Już wiem , to trzeba wyrysować na mapie 

Edytowano przez Nieustraszony1044

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    2002
Napisano (edytowany)
19 minut temu, Agrest napisał:

Ja zostawiłem ugór. Wyrysowałem minimalny obszar potrzebny do spełnienia wymogu. Aplikacja wyliczyła 4% i niespełniona norma .

 Dorysowałem parę arów. Podliczone bodaj 4,35% i spełniona norma.

Widać było na granicy błędu lub z 5m² brakowało.

W sierpniu prawdopodobnie ugór będzie jako dodatkowy ekoschemat za parę groszy, więc po złożeniu jakiejś korekty ten obszar dostanie parę zł więcej

Lepiej zaznaczyć więcej ugoru. Znajomy zrobił na styk w ubiegłym roku,  a wiosną pisemko, że w trakcie kontroli wyszło, że działka jest mniejsza niż zadeklarowano (powierzchnia zgłoszona była równa  MKO) i cyk, 3 procent dopłat poszło się... Dziwnym trafem była to jedyna działka, w której znaleźli rozbieżności podczas "kontroli". Zaniósł odwołanie do Powiatowego, przyjęli, ale z baaaaardzo dużą niechęcią.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26064

No wiem, dlatego to zmieniłem. 

Ale jeszcze będę korekty składał bo przypał odwaliłem. Ale to za jakie 3tyg do tematu wrócę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3042
Napisano (edytowany)
28 minut temu, Nieustraszony1044 napisał:

Ja chcę złożyć  jako międzyplony ozime, wchodzę w mapę i definiowanie norm jak podaje instrukcja i dalej nie mogę jakoś zaznaczyć

Już wiem , to trzeba wyrysować na mapie 

klikasz po lewej w ołówek i masz narysuj "międzyplon ozimy " i rysujesz na działce obszar który siejesz .

Screenshot_20240519-163903 (1).png

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3042
Napisano (edytowany)

przy okazji luknąlem  a status na ""zakończony" mi się zmienił ...decyzji brak w załącznikach 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez MFargo
      Czy żeby skorzystać z dofinansowanie musze miec szkole czy wystarczy rol 04 ?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie sąsiad ma działkę powiedzmy o numerze 100 o powierzchni 17 ha przez którą przebiega rów . Działka do  rowu ma 11 ha a reszta to budynki i obejście . Sąsiad teraz chce mi dać w dzierżawę te 11 ha a te 6 ha chce zostawić sobie , granica to będzie ten rów . I teraz moje pytanie ja sprawa będzie wyglądać ze złożeniem dopłat ?? Bo sasiad chce abym ja składał na to co obrabiam ??? Choć te 11 ha i 6 ha to jedna działka .... o tym samym numerze ... Czy nie będzie jakiś kłopotów , tłumaczeń w agencji czy coś ???/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj