ŻakowskiSławomir

wywóz szamba przydomowego jako gnojowicy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
konteno    1774
1 godzinę temu, ŻakowskiSławomir napisał:

Moje pytanie w temacie brzmiało jakie ma to skutki dla gleby

Dla tutejszych sceptyków radzę zgłębić zasade działania przydomowych oczyszczalni i odpowiedzieć sobie na pytanie na ile skuteczne są rozwiązania stosowane w nich i ile chemii rozpuszczonej w wodzie przedostaje się z drenażu rozsączającego do gruntu i do wód gruntowych. Skuteczne jest to przy niskim poziomie wód gruntowych a jak wiemy jego rotacja jest sezonowa , latem niższy a zimą wyższy więc kto zrobił to latem jak było sucho to w mokrzejszych latach pompuje chemię do wód gruntowych wraz z wodami  .Na dodatek drenaż jest wykonany z użyciem materiałów lekko przepuszczalnych typu żwir czy piasek , więc na takie pagórkowate pola moim zdaniem najlepiej wywozić takie ścieki. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Zaraz zaraz, ścieki od razu nie trafiają do drenażu.

Chyba jednak jest trochę różnic w działaniu oczyszczalni a wylewaniu szamba na pole. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1774
Napisano (edytowany)
15 minut temu, akmaly napisał:

Zaraz zaraz, ścieki od razu nie trafiają do drenażu.

osadnik gnilny zbiera fekalia i ciała stałe nierozpuszczalne w wodzie , myślę że brudna woda jak np z pralki /prysznica /kąpieli to od razu leci w drenaż , tam niewiele z tego sie wytrąci w zbiornik 

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Myślisz więc jesteś :P

A co na to jakieś badania, publikacje naukowo itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
7 godzin temu, bizon1 napisał:

@v11 gmina ma wskazać odbiorcę jeśli tego nie zrobi grozi kara 50 tys jest też opcja że wywozisz osad według harmonogramu jaki gmina ustaliła jak za zwykle szambo 

czytasz co pisze -gmina mając swoją oczyszczalnię nie może wywozić poza a że nie da się to się nie da 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

U mnie w gminie też jest oczyszczalnia i dodatkowo jest wykaz firm zajmujących i dopuszczonych do wywozu nieczystości z terenu gminy i mogę sobie wybrać z kim podpiszę umowę , w każdym razie musisz mieć umowę i faktury za odbiór inaczej mandat min 500 zł 

23 minuty temu, v11 napisał:

czytasz co pisze -gmina mając swoją oczyszczalnię nie może wywozić poza a że nie da się to się nie da 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys111    102

Ja osobiście nigdy nie wywiozłem szamba domowego na pole tym bardziej na pastwisko, nie podoba mi się to i uważam że nie jest to samo co z obory( może się mylę). A jak widzę u sąsiada resztki papieru toaletowego na łące to mnie trochę skręca w środku. Mam podpisaną z gminą umowę że dwa razy w roku muszę wywieźć szambo do oczyszczalni. Zgłaszam do gminy i przyjeżdżają później wystawiają fakturę i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, krzys111 napisał:

Ja osobiście nigdy nie wywiozłem szamba domowego na pole tym bardziej na pastwisko, nie podoba mi się to i uważam że nie jest to samo co z obory( może się mylę). A jak widzę u sąsiada resztki papieru toaletowego na łące to mnie trochę skręca w środku. Mam podpisaną z gminą umowę że dwa razy w roku muszę wywieźć szambo do oczyszczalni. Zgłaszam do gminy i przyjeżdżają później wystawiają fakturę i tyle

a masz na tyle pojemny zbiornik że mieścisz się te 2 razy w roku na wywóz?

papier na łące? to faktycznie słabo musi się to przerabiać 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys111    102
Nie mieści się. Ale jeśli z gminą podpisałem umowę, to gmina przeprowadziła kontrolę z zza biurka i wszystko gra tylko muszę mieć dwie faktury w ciągu roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
3 godziny temu, bizon1 napisał:

U mnie w gminie też jest oczyszczalnia i dodatkowo jest wykaz firm zajmujących i dopuszczonych do wywozu nieczystości z terenu gminy i mogę sobie wybrać z kim podpiszę umowę , w każdym razie musisz mieć umowę i faktury za odbiór inaczej mandat min 500 zł 

 

A rozumiesz to że jest kuriozum prawne - nie podpiszą i nie wywiozą bo oczyszczalnia jest nie przystosowana -a jeżeli jest oczyszczalnia na terenie gminy to nie można wywozić poza granicę danej gminy i nie Mam oświadczenie że nie wywiozą i gmina to respektuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

do beczki +gnojowica od znajomego i na pole -ale i tak stosuje ok 3000 t osadów tak że to bez znaczenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, v11 napisał:

do beczki +gnojowica od znajomego i na pole -ale i tak stosuje ok 3000 t osadów tak że to bez znaczenia 

mieszasz to w beczce? nie zauważyłeś żadnych negatywnych skutków?

58 minut temu, v11 napisał:

A rozumiesz to że jest kuriozum prawne - nie podpiszą i nie wywiozą bo oczyszczalnia jest nie przystosowana -a jeżeli jest oczyszczalnia na terenie gminy to nie można wywozić poza granicę danej gminy i nie Mam oświadczenie że nie wywiozą i gmina to respektuje 

sytuacja bez wyjścia, chyba że gmina wyłoży kasę i zmodernizuje oczyszczalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
20 minut temu, v11 napisał:

do beczki +gnojowica od znajomego i na pole -ale i tak stosuje ok 3000 t osadów tak że to bez znaczenia 

... i na tym uprawiam qq na grysik do mcdonalda.😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
35 minut temu, jacek1296 napisał:

... i na tym uprawiam qq na grysik do mcdonalda.😁

dlatego właśnie są takie parametry ale spokojnie wszystko z papierami pieczątkami i kontrolami 

-więcej najwyższe parametry wśród dostawców 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1774
10 godzin temu, akmaly napisał:

Myślisz więc jesteś :P

A co na to jakieś badania, publikacje naukowo itp?

aż tak głęboko nie wnikałem (bo wsiąknę) ale prześledziłem troche w necie schematycznych rysunków/szkiców obrazujących zasadę działania i konstrukcję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
akmaly napisał:

Panowie, rozumiem że żyjemy w czasach ekoglupoty ale jak nazwać wypuszczanie szamba na wolny wylew? To samo z opałem, z jednej strony debilne zielone lewactwo, a z drugiej antyunijny patriota palący śmieci. 

41 minut temu, ŻakowskiSławomir napisał:

Ale co po co? Doczytaleś o co pytałem w temacie?

No po co zakładasz temat skoro wiesz że: "gra nie warta świeczki"

dobrze napisane 👍🤝 w dzisiejszych czasach brak tego wyposirotkowania tylko każda ze stron chce na maxa w swoją strone


ŻakowskiSławomir napisał:

To po co dzwonić się pytać o wycenę jakiegoś sprzętu skoro np nie jesteś zdecydowany na kupno. Ciekawość to pierwszy stopień do piekła 😉

A Ty tak poważnie dzwonisz po wyceny sprzętu wiedząc że go nie będziesz kupował 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤔


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, wojtal24 napisał:

dobrze napisane 👍🤝 w dzisiejszych czasach brak tego wyposirotkowania tylko każda ze stron chce na maxa w swoją strone

 

A Ty tak poważnie dzwonisz po wyceny sprzętu wiedząc że go nie będziesz kupował 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤔

 

Jeśli kupuję ciągnik to zbieram ofertę od 5 marek. Np jestem bardziej zdecydowany na Classa ale ofertę od case też wezmę wycenę. Ale jak dzwonię do case to przedstawiciel nie mówi ciekawość to pierwszy stopień do nieba tylko robi mi wycenę bo taka jest jego praca. Prościej już się wytłumaczyć nie da 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
ŻakowskiSławomir napisał:

17 minut temu, wojtal24 napisał:

dobrze napisane 👍🤝 w dzisiejszych czasach brak tego wyposirotkowania tylko każda ze stron chce na maxa w swoją strone

 

A Ty tak poważnie dzwonisz po wyceny sprzętu wiedząc że go nie będziesz kupował 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤔

 

Jeśli kupuję ciągnik to zbieram ofertę od 5 marek. Np jestem bardziej zdecydowany na Classa ale ofertę od case też wezmę wycenę. Ale jak dzwonię do case to przedstawiciel nie mówi ciekawość to pierwszy stopień do nieba tylko robi mi wycenę bo taka jest jego praca. Prościej już się wytłumaczyć nie da 😉

TY tak poważnie czy sobie jaja robisz na forum? kilka postów piszesz ze "nie będziesz wylewał szamba ale pytasz" później piszesz ze "nie będziesz kupował maszyny ale zbierasz wyceny" a teraz piszesz ze "jeżeli kupujesz ....." coś Ci na łączach nie łączy. Skończ ta głupia dyskusje o szambie bo jest to prawnie zabronione a co Ty z tym robisz albo nie robisz to tylko Twoja spraw


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, wojtal24 napisał:

TY tak poważnie czy sobie jaja robisz na forum? kilka postów piszesz ze "nie będziesz wylewał szamba ale pytasz" później piszesz ze "nie będziesz kupował maszyny ale zbierasz wyceny" a teraz piszesz ze "jeżeli kupujesz ....." coś Ci na łączach nie łączy. Skończ ta głupia dyskusje o szambie bo jest to prawnie zabronione a co Ty z tym robisz albo nie robisz to tylko Twoja spraw

Bo nie mam zamiaru wylewać. Nawet jeśli to nic ci do tego. Forum jest od tego żeby pytać więc będę pytał. Po to w końcu działa ta strona. Twoich wypocin prywatnych w temacie pogody też nie każdy chcę czytać, więc subiektywne uwagi możesz zostawić dla siebie 😁 pomijając fakt że nie zauważyłeś napisanego słowa,, przykład,, i to kilka razy. 

Edytowano przez ŻakowskiSławomir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
ŻakowskiSławomir napisał:

4 minuty temu, wojtal24 napisał:

TY tak poważnie czy sobie jaja robisz na forum? kilka postów piszesz ze "nie będziesz wylewał szamba ale pytasz" później piszesz ze "nie będziesz kupował maszyny ale zbierasz wyceny" a teraz piszesz ze "jeżeli kupujesz ....." coś Ci na łączach nie łączy. Skończ ta głupia dyskusje o szambie bo jest to prawnie zabronione a co Ty z tym robisz albo nie robisz to tylko Twoja spraw

Bo nie mam zamiaru wylewać. Nawet jeśli to nic ci do tego. Forum jest od tego żeby pytać więc będę pytał. Po to w końcu działa ta strona. Twoich wypocin prywatnych w temacie pogody też nie każdy chcę czytać, więc subiektywne uwagi możesz zostawić dla siebie 😁 pomijając fakt że nie zauważyłeś napisanego słowa,, przykład,, i to kilka razy. 

jakie " prywatne wypociny" ?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Jakiekolwiek twoje sprawy typu co robisz gdzie jesteś. Skoro ja na forum nie mam prawo założyć tematu o zanieczyszczeniach, to skąd ty masz prawo pisać w jakimś wątku że byłeś np w sklepie. Z tego tematu ktoś za 2 lata może jakaś wiedzę wyciągnąć, z twojej wizyty w sklepie niekoniecznie. Więc trzeba zachować swoję opinie dla siebie, lub doinformować się do czego służy forum 😉 pozdrawiam i dobrego dnia życzę 

12 godzin temu, v11 napisał:

dlatego właśnie są takie parametry ale spokojnie wszystko z papierami pieczątkami i kontrolami 

-więcej najwyższe parametry wśród dostawców 

A osad kupujesz czy odbierasz od oczyszczalni na zasadzie jakiejś przysługi?

Edytowano przez ŻakowskiSławomir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
ŻakowskiSławomir napisał:

Jakiekolwiek twoje sprawy typu co robisz gdzie jesteś. Skoro ja na forum nie mam prawo założyć tematu o zanieczyszczeniach, to skąd ty masz prawo pisać w jakimś wątku że byłeś np w sklepie. Z tego tematu ktoś za 2 lata może jakaś wiedzę wyciągnąć, z twojej wizyty w sklepie niekoniecznie. Więc trzeba zachować swoję opinie dla siebie, lub doinformować się do czego służy forum 😉 pozdrawiam i dobrego dnia życzę 

12 godzin temu, v11 napisał:

dlatego właśnie są takie parametry ale spokojnie wszystko z papierami pieczątkami i kontrolami 

-więcej najwyższe parametry wśród dostawców 

A osad kupujesz czy odbierasz od oczyszczalni na zasadzie jakiejś przysługi?

chyba mnie z kimś mylisz


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj