Polecane posty

marek1977    1316

Na strajkach coraz mniej ludzi to znaczy że nawozy już nie muszą taniec .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanio2011    149
25 minut temu, miwigos napisał:

Nie doczekasz sie takiej ceny , według mnie pszenica tańsza już nie będzie , niektórzy powoli zaczynaja podnosić cene

Według mnie 1200 netto było by dobra ceną, w stosunku do pszenicy po 800

Jeśli pszenice sprzedam po 800 to ok ale ostatnio sprzedałem po 680  to troche słabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271
44 minuty temu, marek1977 napisał:

Na strajkach coraz mniej ludzi to znaczy że nawozy już nie muszą taniec .

Chyba u ciebie na podwórku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1339
3 godziny temu, miwigos napisał:

Według mnie 1200 netto było by dobra ceną, w stosunku do pszenicy po 800

jak kupowali po 5 tyś a sprzedają po 600 i sie "mało opłaca" to jak bedzie po 1200 do pszenicy 800/t to fantazja sie rozbuja


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537
4 godziny temu, Alanio2011 napisał:

Jeśli pszenice sprzedam po 800 to ok ale ostatnio sprzedałem po 680  to troche słabo

Z dopłata może tyle wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

Przeciez minister zapowiadal do  pszenicy doplate do po 200 zl sprzedanej od stycznia 24 roku do 300 zl sprzedanej do konca maja  24 roku. Polidap  pojawil sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537
Napisano (edytowany)

Konkretmuch dat niema , było że 300 od marca , Kołodziejczak że od 10 marca, a ostatnie 3 transporty mam z marca

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Dzwonil Pan z firmy na A...lok, saletra 1650 zł brutto. TPI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
1 minutę temu, Marl napisał:

Dzwonil Pan z firmy na A...lok, saletra 1650 zł brutto. TPI

Przy jakiej ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Calosamochodowa dostawa, nie zapytałem czy np: wystarczy 12 t. Raczej pewnie 24t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanio2011    149
5 godzin temu, krzychu121 napisał:

Przy jakiej ilości?

Gonić przemytników!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273

Widzę dalej kupujecie zboże od Agroloku i innych. Niech za zboże zapłacą za pół darmo też, nie macie komu d*py lizać chorągiewy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    275

Trochę takie to śmieszne i dziecinne. Na złość mamie odmrożę sobie uszy. Taki handel był legalny, to kupowali. To firma, nie organizacja charytatywna. Głównym zadaniem firmy jest przynoszenie zysku. Tu wina leży tylko i wyłącznie po stronie władzy, że dopuściła do takiej sytuacji. 

Gdyby na skutek złych decyzji rządu, w Polsce byłyby dostępne nawozy z importu do kupienia połowę taniej, niż nasze polskie, to byś ich nie kupił i dopłacił grubą kasę do naszych rozumiem? Bo nasze zakłady mogłyby zbankrutować i ludzie by robotę stracili?

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Tomek90 napisał:

Widzę dalej kupujecie zboże od Agroloku i innych. Niech za zboże zapłacą za pół darmo też, nie macie komu d*py lizać chorągiewy. 

Tomek, ja zamieściłem post z propozycją cenowa tej firmy. Nie pisze, że biorę od nich całe auto saletry, nawet nie pytałem o cenę przy mniejszych ilościach.


Lokalne składy w świętokrzyskie ( TPI ) za saletrę wołają 1860 zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozotek    75
40 minut temu, alandil napisał:

Trochę takie to śmieszne i dziecinne. Na złość mamie odmrożę sobie uszy. Taki handel był legalny, to kupowali. To firma, nie organizacja charytatywna. Głównym zadaniem firmy jest przynoszenie zysku. Tu wina leży tylko i wyłącznie po stronie władzy, że dopuściła do takiej sytuacji. 

Gdyby na skutek złych decyzji rządu, w Polsce byłyby dostępne nawozy z importu do kupienia połowę taniej, niż nasze polskie, to byś ich nie kupił i dopłacił grubą kasę do naszych rozumiem? Bo nasze zakłady mogłyby zbankrutować i ludzie by robotę stracili?

No w końcu głos rozsądku , myślałem że nikt tego tu nie napisze. Tu sami prawilni patrioci i jak pszenicy nie chcieli sprzedać po 1600/1700 to było dobrze i firmy skupujące goncie się , to firmy sobie znalazły drogę do tańszego towaru , gdzie handel nie był zabroniony ale jak wyszło to już wszyscy feeee . Hipokryci w jonn derach i innych zachodnich markach. 

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273
52 minuty temu, alandil napisał:

Trochę takie to śmieszne i dziecinne. Na złość mamie odmrożę sobie uszy. Taki handel był legalny, to kupowali. To firma, nie organizacja charytatywna. Głównym zadaniem firmy jest przynoszenie zysku. Tu wina leży tylko i wyłącznie po stronie władzy, że dopuściła do takiej sytuacji. 

Gdyby na skutek złych decyzji rządu, w Polsce byłyby dostępne nawozy z importu do kupienia połowę taniej, niż nasze polskie, to byś ich nie kupił i dopłacił grubą kasę do naszych rozumiem? Bo nasze zakłady mogłyby zbankrutować i ludzie by robotę stracili?

Co mnie to obchodzi? NIEMA PRAWA SKUPOWAĆ ZGNILAKOW kukurydzy, rzepaku, zboża i wszystkiego innego. NAWET TE USZKA, możesz sprzedawać dla PZZ BIAŁYSTOK, w dzisiejszych czasach internetu nie trudno znalesc inna firmę. 

52 minuty temu, miwigos napisał:

Nawet jeśli konkurencja ma drożej ?

Niema drożej, kiedy agrolok dobrze płacił za pszenicę? NIGDY. Kiedy oferował chemię dobra chemię w dobrych pieniądzach? NIGDY

Ktoś to ma pojęcie to wie żeby nie brać tych ich paków, a kto niema to dalej liże patelnie. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3556

..,a wystarczyło by badać co wjeżdża..

Jakoś każdego świniaka się dało zbadać, ale transportów nie ma kto...

Ciekawe czemu???

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanio2011    149

Niektórzy bronią  na tym forum sprowadzaczy ukraińskiej trucizny. Zycze wam smacznego i dużo zdrowia po spożyciu tych przysmaków. Jak macie sumienie jeśli je posiadacie stawać w obronie dziadostwa sprowadzanego  ze wschodu. Oby ludzka krzywda bokiem wam wyszła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273
16 minut temu, ozotek napisał:

No w końcu głos rozsądku , myślałem że nikt tego tu nie napisze. Tu sami prawilni patrioci i jak pszenicy nie chcieli sprzedać po 1600/1700 to było dobrze i firmy skupujące goncie się , to firmy sobie znalazły drogę do tańszego towaru , gdzie handel nie był zabroniony ale jak wyszło to już wszyscy feeee . Hipokryci w jonn derach i innych zachodnich markach. 

PATRIOTO, OBUDŹ się to nie sen, człowieku 1600 kiedy to było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
2 godziny temu, Alanio2011 napisał:

Gonić przemytników!!!!!!

Popieram. Zadałem pytanie po ile mają saletrę bo u mnie na okolicy chcą po 1850-1900. Więc to gruba przesada. Zwłaszcza że praktycznie każdy kupował zboże od ukrow bo było tańsze. Niektórzy nawet nie wiedzieli że kupili zboże od ukrow bo skąd mają wiedzieć co za towar do nich przyjechał. Każdy sprzedawca pasz na okolicy twierdzi że ,,świadomie '' nie kupował zboża z ukrow. 

28 minut temu, Alanio2011 napisał:

Od poniedziałku zmiana w cennikach.

Ile w dół ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76
12 minut temu, Alanio2011 napisał:

Niektórzy bronią  na tym forum sprowadzaczy ukraińskiej trucizny. Zycze wam smacznego i dużo zdrowia po spożyciu tych przysmaków. Jak macie sumienie jeśli je posiadacie stawać w obronie dziadostwa sprowadzanego  ze wschodu. Oby ludzka krzywda bokiem wam wyszła. 

Nie mierz wszystkich jedną miarą i u nich i u nas są truciciele bardziej chodzi o brak chęci kontroli bo pewnie niezłe łapówy idą dla urzędników żeby nie było problemów na granicy.a z tą naszą zdrową żywnością też bym nie przesadzał może była tak z 20 lat do tyłu gdzie wydajności nawożenia i chemizacja były na niższym poziomie teraz to masówka tak jak wszędzie dlatego jaja mięso mąke i co się tylko da wytwarzam we własnym zakresie a większość dużych myśli jak wyprodukować dużo tanio bo i tak tego nie będą jedli byle kasa się zgadzała.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mike2145    13
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Popieram. Zadałem pytanie po ile mają saletrę bo u mnie na okolicy chcą po 1850-1900. Więc to gruba przesada. Zwłaszcza że praktycznie każdy kupował zboże od ukrow bo było tańsze. Niektórzy nawet nie wiedzieli że kupili zboże od ukrow bo skąd mają wiedzieć co za towar do nich przyjechał. Każdy sprzedawca pasz na okolicy twierdzi że ,,świadomie '' nie kupował zboża z ukrow. 

Ile w dół ?

1000 saletra, 800 Rsm podobno

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Matey
      Jakie będą ceny słomy w sezonie 2020? W jakich cenach jesteście w stanie sprzedać słomę w Waszych regionach Polski? Czy warto sprzedać słomę z pola? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Temat dotyczący cen słomy w roku 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273040-ceny-slomy-2019/
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj