Polecane posty

malorolny121    205
13 godzin temu, Agrest napisał:

Na olx rsm import 1200 , małaszewice. Ciekawe jak w detalu to wyjdzie. 

1390 brutto caly sam na placu wyszedł.  100 km transport od malaszewicz.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3933
1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

Poczekali aż ludzie rozsieją pierwsze dawki i teraz łaskawie obniżą... Nasze uśmiechnięte, DROGIE nawozy.

Pożyjemy zobaczymy czy to prawda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    606

Sól potasowa 2250

Polidap 3050

NPK 8-20-30 2850

NPK 7-18-27 2650

 

Pewnie najlepiej sól z polidapem wziąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    606

Lokalnie mam po tyle, a 3-4 tony nikt mi nie powiezie 100 km raczej.

Tak sobie rozmyślam nad Salmagiem / Saletrzakiem na trawy, warto ? Czy bardziej jak zwykle, saletra? Salmag po 1640, saletra 1920 u mnie, brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    501
19 minut temu, niesamowity90 napisał:

Lokalnie mam po tyle, a 3-4 tony nikt mi nie powiezie 100 km raczej.

Jak nie zadzwonisz, to się nie dowiesz. Ja po stargowaniu przy takej ilości wielkskładnik zbiłem na prawie 900zł na tonie względem lokalnego, i też chłop zarabia i dowiezie 50km.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389
1 godzinę temu, niesamowity90 napisał:

Tak sobie rozmyślam nad Salmagiem / Saletrzakiem na trawy, warto ? Czy bardziej jak zwykle, saletra? Salmag po 1640, saletra 1920 u mnie, brutto

Przlicz sobie ktore wychodzi taniej i to siej, choć bez przeliczania widzie że taniej wyjdzie saletra. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    606

Bardziej też chodziło mi czy Salmag też zrobi dobry efekt na trawie przy tej samej ilości N, czy się do trawy nadaje, bo nigdy nie siałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mike2145    13

Pójdzie coś na dół saletra jeszcze, bo muszę zamówić na drugą dawkę na zboża? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanio2011    149

Agrolok ma dobre ceny obecnie. Ciekawe dlaczego? Doprowadzili do katastrofy zbożowej a teraz chcą ceną klienta przyciągnąć. Nie dajmy się panowie!

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3933
14 minut temu, Siedzacybyk napisał:

salmag 6.074 zl /kg N saletra 5.647 zl / kg N

Tylko policz sobie jeszcze magnez i wapń w salmagu który kosztuję około 150 zł. Wtedy masz 1500 zł : 270= 5,55 zł za kg azotu w salmagu 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    418

ja nikogo nie proponuje przekonac. weglan wapnia i magnezu, znana skala pod nazwa dolomit. w 1000 kg po przeliczeniu na tlenki to 110 kg razem. za 110 kg faktycznie maczki dolomitowej, placimy 150 zl. kazdy moze sobie sam zdecydowac co kupuje i za ile. jeszcze jakis czas temu kupowałem caly samochod tej samej maczki. 3700 zl /25 ton z dowozem ze 300 km. nawet jesli by kosztowal dzisiaj 5 tys, to wychodzi 200 zl / tone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367
Alanio2011 napisał:

Agrolok ma dobre ceny obecnie. Ciekawe dlaczego? Doprowadzili do katastrofy zbożowej a teraz chcą ceną klienta przyciągnąć. Nie dajmy się panowie!

niech tam sobie ma predko od nich nic nie kupie , tym bardziej że pod nosem mam ich konkurecje co niz od ua nie zciagneli


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    340
1 godzinę temu, niesamowity90 napisał:

Bardziej też chodziło mi czy Salmag też zrobi dobry efekt na trawie przy tej samej ilości N, czy się do trawy nadaje, bo nigdy nie siałem.

Ja kupiłem ten salmag i miał iść na trawy a rozsialem na zboża to tragedia dwa tygodnie już leży i jeszcze go widać i ze dwa deszcze poszły i nadal leży. A saletrę siałem na gorzowską to dzień i już nic nie widać 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389

Ludzie to co widać to wypełniacz dolomitowy, azot już jest dawno w ziemi, saletra i saletrzak to takie same formy azotu, w takich samych proporcjach, więc co posiejesz to i tak będzie tak samo. Bajek o powolnym, a rozłożonym w czasie uwalnianiu  azotu z saletrzaku, to już nawet nie chce mi się komentować.

  • Like 3
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    340
Napisano (edytowany)

Oj nwm czy dobrze piszesz siałem na zboża właśnie ten salmag i słabo widać po zbożach żeby łapały koloru. A przy gorzowskiej mam Zaraz zboże i akurat tam poleciała saletra i jest różnica Zaraz się odznacza pasek. I na gorzowska siałem tydzień po tym jak ten salmag na zboża 

Edytowano przez dantur96
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    418

wlasnie ten wypelnicza to moczka dolomitowa, a raczej zawiesina, w ktorą wmieszany jest azotan amonu. tak samo zawieszona jest np. amoksycyclina w tabletce, tam dodaje sie talk czasem smakowy. musi sie rozpasc, dostac wody, po prostu rozpuscic. wtedy calosc substancji uwonli sie. mysle, ze przy tak cieplych, naglych wiosnach saletra bedzie skuteczniejsza. saletrzak do ziemi ,przedsiewnie bedzie mial swoje zastosowanie. o i go xhyba nawet reklamuja do przedsiewnego uzycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1342

zayebalem 400 saletrzaku na start, skoro ma 50 /50 %  N w formie azotanowej i amonowej to jedno działa szybciej a częśc się przekształca czeka, wg mnie ten jobej na RSM jest przereklamowany, przy użyciu saletrzak+szybki deszcz, a ostatecznie liczy sie ... CENA

No prosze niby takie oczywiste N wiosenne,   a każdy ma inne spostrzeżenia


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25759

Źle rozumujesz.

Rsm nie działa szybko. To nie jest nawóz na szybkiego kopa. To jest nawóz o długim działaniu i w miarę jednolitej dostępności azotu przez długi czas. Nie jest tak podatny na wymycie jak saletra czy saletrzak i nie jest tak wybuchowym nawozem.

No i skoro ostatecznie liczy się cena to po mocznika to w rsm jest najtańszy azot.

Saletrę czy saletrzak z uwagi na szybkie formy azotu powinno się dzielić, bo dziś roślinie uszami wychodzi papu, a w razie obfitych opadów za miesiąc woła jeść

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
25 minut temu, Agrest napisał:

Źle rozumujesz.

Rsm nie działa szybko. To nie jest nawóz na szybkiego kopa. To jest nawóz o długim działaniu i w miarę jednolitej dostępności azotu przez długi czas. Nie jest tak podatny na wymycie jak saletra czy saletrzak i nie jest tak wybuchowym nawozem.

No i skoro ostatecznie liczy się cena to po mocznika to w rsm jest najtańszy azot.

Saletrę czy saletrzak z uwagi na szybkie formy azotu powinno się dzielić, bo dziś roślinie uszami wychodzi papu, a w razie obfitych opadów za miesiąc woła jeść

Czyli de-facto RSM najlepszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    418

ciekawym nawozem jest saletrosan 30. czesto go kupowalem i sypalem na 1 dawke. ale w czasach szalenstwa nawozowego kupuje juz saletre, bo ciezko z dostepnoscia saletrosanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj