Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano
1 godzinę temu, maniekc360 napisał:

Węgierski dużo lepszy od Polskiego, może długo leżeć, nie zbryla się, chyba przez brak dodatku żelaza. 

U nas na składzie jest słowacki gruba granula miał ktoś z takim do czynienia?

Opublikowano
55 minut temu, Henryk69 napisał:

U nas na składzie jest słowacki gruba granula miał ktoś z takim do czynienia?

Miał, Duslo. Bardzo dobry nawóz, jak wyżej- nie zbryla się i dzięki dużej granuli leci równo i daleko. 

Opublikowano (edytowane)
12 godzin temu, misza85 napisał:

Zamówiony saletrzak genezis 1275 netto flora.

Drobny czy gruby? Dobra cena 

U nas Genesis granula jak Salmag big bab 700kg cena 1650 brutto tona.

Edytowane przez GRZES1545
Opublikowano

To u was na południu i wschodzie , macie całkiem inny asortyment

Opublikowano
Dnia 16.02.2024 o 08:52, krzychu121 napisał:

Jakby te npka było 8.20.30 to i tak jeszcze ponad 200 zł drożej wychodzi niż kupić oddzielnie sol i fosforan 

A przeliczasz fosfor całkowity czy rozpuszczalny w wodzie? Bo polidap ma 80% rozpuszczalnego w wodzie, a taka polifoska 6 90%. 

Opublikowano (edytowane)
16 godzin temu, jezyk_nh napisał:

Siejecie już azoty ? Dobrze myślę że taki saletrosan 26 można by szybciej rozsiać niż saletrę na rzepak?

Ja już podałem po 100kg N (w formie rsm) na rzepaki , resztę się poda za tydzień - góra dwa tygodnie , a kuzyn który był zaopatrzony w mocznik podał całość ok 160 kg N  na rzepak i po ok 50kg N na pszenicę  , Ja na pszenice azotu nie podawałem bo rozkrzewione dobrze , a że wegetacja ruszyła , więc pod koniec tygodnia pójdzie micro + trochę rsm (12 kg N) żeby coś tam trochę łyknęła tego azotu dorażnie , bo rozlewał N1  będę dopiero w okolicy 5- 10 marca 

Edytowane przez mysza103
Opublikowano

A już masz tą tańszą na składach? Bo o obniżkach tylko słyszę, a wszędzie cena jeszcze bez zmian. Saletra 2tys brutto, drożej niż w październiku kiedy kupowałem. 

Opublikowano (edytowane)

Od jutro cały tydzień deszczowy i wietrzny, we wtorek ładniej , na proteście będzie przyjemniej

Edytowane przez miwigos
Opublikowano
9 godzin temu, Pitekk napisał:

Ja zdecydowałem się na ultre 8 po 2900 brutto i mam już foxtrade siarczan jednowodny 25-50 po 1350 brutto

kto sprzedaje ultre 8?

Opublikowano
10 godzin temu, odrion napisał:

A przeliczasz fosfor całkowity czy rozpuszczalny w wodzie? Bo polidap ma 80% rozpuszczalnego w wodzie, a taka polifoska 6 90%. 

Tak. Biorąc np cenę saletry 1800 zł. Cena 1 kg azotu wynosi 5.3 zł. DAP 18:46.kosztuje 3150 zł. Rozpuszczalność fosforu to 43 kg z 46 kg. Siarki nie będę liczył w obu przypadkach. 

1800 : 340 = 5,3 zł. 

180 kg azotu * 5,3 zł = 954 zł.

3150 - 954 zł = 2196 zł 

2196 : 430 = 5,1 zł za kg fosforu. 

Sól 1950 : 600 = 3.25 zł za kg 

Polifoska 6

60 kg azotu * 5,3 = 318 zł 

W poli fosforu jest rozpuszczalne 18 % z 20% 

Więc 180 kg * 5,1 = 918 zł 

Potas 300 kg * 3,25 zł = 975 zł 

Sumując 975+918+318= 2211 zł. Tyle powinna kosztować Poli 6 . Niech by do 2250 -2300 zł bo doliczyć trzeba dodatkowy przejazd przy rozsiewaniu każdego składnika oddzielenie. A tu większość pisze o cenie 2700 w zwyz. Więc 400-500 zł przepłacone na tonie względem innych składników.

Przed tym całym szaleństwem jak z poszczególnych składników wychodziło by te 2211 zł to Poli czy ultra były by za około 2 tyś. Wychodziło wtedy lepiej kupić wieloskaldnik bo był te 200 zł tańszy niz te same składniki np z soli i polidapu 

Opublikowano
10 godzin temu, odrion napisał:

A przeliczasz fosfor całkowity czy rozpuszczalny w wodzie? Bo polidap ma 80% rozpuszczalnego w wodzie, a taka polifoska 6 90%. 

Czy aby na pewno?

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witajcie, poniżej zamieszczam listę 10 najpopularniejszych pytań dotyczących cen nawozów z jakimi sie spotykamy:
      Jakie będą ceny nawozów w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować saletrzak w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować mocznik w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować saletra amonowa w 2025 roku?
      Jakie będą ceny nawozów wieloskładnikowych w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować polifoska 4 w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować polifoska 8 w 2025 roku?
      Ile będzie kosztować saletrosan w 2025 roku?
      Czy ceny nawozów pójdą w górę w 2025 roku?
      Co się będzie działo z cenami nawozów w 2025 roku?
      Zapraszam do wymiany opinii na temat cen nawozów, podawajcie proszę konkretne ceny nawozów u swoich dostawców, w poszczególnych powiatach. Informujcie czy cena dotyczy sprzedaży detalicznej czy są to ceny za dostawy całosamochodowe.
      Przykładowo niech to będą wpisy tego typu: powiat świdnicki, saletra Zaksan 33.5 - cena 1300zł netto - zakup całosamochodowy.
      Przy dyskusjach unikajmy poróżnień, wyzwisk, czy wycieczek politycznych. Rozmawiajmy merytorycznie, szanując rozmówcę i jego punkt widzenia.
    • Przez AgroMinerał
      Zainteresowanych proszę o kontakt pod numerem telefonu 577177974. Możliwy dowóz na terenie całej Polski. Produkt, suchy idealnie nadający się jako nawóz naturalny pod wszystkie rodzaje upraw.
       Chętnych zapraszam do kontaktu.
       Pozdrawiam 
      AB
    • Przez chabo
      Witam czy RSM 32 trzeba rozcieńczać wodą przed aplikacją w zbożach ?
    • Przez Bartek933
      Szereg czynników w ostatnim roku wywindował ceny nawozów do niespotykanego poziomu. Każdy z nas jest dotknięty wysoką ceną nawozów jako jednego z podstawowych składników produkcji rolniczej. Końcówka ubiegłego roku przyniosła mały spadek w cennikach sprzedawców nawozów. 
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez superfarmer02
      Jakie są aktualnie ceny nawozów i w jakich powiatach?
      Zapraszamy do dyskusji.
      Link do kontynuacji tematu:
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v