Polecane posty

3 godziny temu, krzychu121 napisał:

Jak nie dasz to nie będzie paszy. Nie będzie dobrej paszy nie będzie mleka. Na okolicy jest trochę takich przypadków co już 3 rok ograniczają nawożenie a potem trzeba po 250 zł za belkę płacić. Towaru że tak powiem odpadowego. Kupic transport takich belek czyli 50 sztuk po 250 zł to robi się 12500 zł. To za taką kasę można już kupić parę ton nawozów. I się wie jaki towar się później zbiera. A są tacy co kupują po 3-4 a nawet i 5 transportów. To sobie policz czy warto zapłacić za towar nie wiadomego podchodzenia kilkadziesiąt tys czy lepiej wydać te 10-15 tys na nawozy i zebrać swój odpowiedniej jakości. Oczywiście jak pogoda dopisze. Ale to już musi każdy sam zdecydować. Ja przez ostatnie dwa lata trochę zaoszczędziłem na nawozach ale zasobności wszędzie bardzo wysokie były i zapas kiszonki miałem. Dodatkowe gnojowicy co roku ta sama dawka 30-40 tys. Mimo największej suszy od lat w 2023 roku i wcale nie lepszego roku 2022 jakoś udało się przeżyć. Musiałem tylko dokupić wysłodek bo kukurydza na słabych ziemiach się poddała. 

250 to zależy od regionu, u mnie ostatnio ktoś kupował z okolicy po  130, więc jak zrobisz cenę przez pół to nie wiem czy nadal jest tak do przodu z nawożeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2110
15 minut temu, miwigos napisał:

Po tyle sianokiszonka ,dwa lata temu za 75 ciężko było sprzedać , teraz łąki zaorane

Zależy od regionu. U mnie łąki nadwarciańskie to było po 80-100 tylko za lucerne lepiej płacili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gargamel160    33

Siano z nad Buga 150 zł beka znajomy sprzedawał ostatnio ,wartość towaru niewiele lepsza od slomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040

Screenshot_2024-02-03-20-04-36-069_pl.tablica.jpg

Jest również ogłoszenie cukru po 3,1 za kg i dość duże ilości , dostępne 2 tys ton i możliwości kolejnych dostaw  

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mike2145    13
19 minut temu, Damianek20 napisał:

Screenshot_2024-02-03-20-04-36-069_pl.tablica.jpg

Jest również ogłoszenie cukru po 3,1 za kg i dość duże ilości , dostępne 2 tys ton i możliwości kolejnych dostaw  

Kupował ktoś z tego ogłoszenia? bo przedplata. 

Kupował ktoś w ogóle tą saletrę Kazazot? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9008
16 minut temu, mike2145 napisał:

Kupował ktoś z tego ogłoszenia? bo przedplata. 

Kupował ktoś w ogóle tą saletrę Kazazot? 

Żadnych przedpłat, chyba że za dużo  kasy macie. 

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcheella    87
Dnia 2.02.2024 o 17:20, GRZES1545 napisał:

Cezary już zaleca siew, wegetacja ruszyła 🙆‍♂️

Widać na pszenicy późno sianek drugi liść dwa tygodnie temu dopiero wychodził teraz już cały rozwinięty 

Dnia 2.02.2024 o 18:01, miwigos napisał:

Gdzie Ty widzisz żółto, 9 powiatów tylko

Sam sobie przeczysz😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mike2145    13
41 minut temu, tommy66692 napisał:

Towar jest ok 

Bo pokazywał jeden na Facebooku, to się mieliła w rękach jak wapno

IMG_20240203_223733.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103
mike2145 napisał:

19 minut temu, Damianek20 napisał:

Jest również ogłoszenie cukru po 3,1 za kg i dość duże ilości , dostępne 2 tys ton i możliwości kolejnych dostaw  

Kupował ktoś z tego ogłoszenia? bo przedplata. 

Kupował ktoś w ogóle tą saletrę Kazazot? 

gość 100% pewny, ma firmę nie daleko mnie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saletra ,1950 brutto krajowa. W poniedziałek wszyscy do Orlenu po ON po 5.19 i nie odjeżdżać bez zatankowania. Ot taki strajk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alpacino    58
25 minut temu, aro321 napisał:

gość 100% pewny, ma firmę nie daleko mnie

Jak ta firma się nazywa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alpacino    58
7 minut temu, aro321 napisał:

Rol-Mag Longin Wójcik

Nie mają swojej kasy że kredytują się u rolnika?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103
Alpacino napisał:

7 minut temu, aro321 napisał:

Rol-Mag Longin Wójcik

Nie mają swojej kasy że kredytują się u rolnika?? 

z tego co wiem to mają te nawozy na placu ale drożej To nie jest jakaś duża firma tylko rodzinny biznes, skup zboża kruszywo piach Jego syn w pole się bawi, największe bagna i piachy u nas pobrał


aro321 napisał:

Alpacino napisał: 7 minut temu, aro321 napisał: Rol-Mag Longin Wójcik Nie mają swojej kasy że kredytują się u rolnika??  z tego co wiem to mają te nawozy na placu ale drożej To nie jest jakaś duża firma tylko rodzinny biznes, skup zboża kruszywo piach Jego syn w pole się bawi, największe bagna i piachy u nas pobrał oni bardziej się boją, że Ty ich w balona zrobisz

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1151
8 godzin temu, aro321 napisał:

gość 100% pewny, ma firmę nie daleko mnie

Oj, ja bym tak nie ręczył za innych, bo mogą Ci tu d..psko nieźle skopać. Skoro towar na placu, to czemu tylko przedpłata?

Nie jeden już wtopił na przedpłatach, może mu konto zwinęli na Olx, i co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2261

A jak towar do ciebie dojedzie i nie zapłacisz? Ryzyko działa w dwie strony chociaż zawsze można się dogadać że przelew przed rozładunkiem 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Napisano (edytowany)

Dokładnie, nie jedna firma już wtopiła towar na niepłatnych rolnikach, przecież niemal na każdej wiosce jest jeden taki gospodarz. Ja na szczęście mam blisko składy, może nie największe ale pewne firmy które są na rynku agro już dobre 20 lat. 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    329

Ja znam takiego gospodarza co ma zdanie, że jak nie wyje**esz kogoś gdy jest na to szansa, to jesteś frajer. I to nie jest mały rolniczek... Tak jak mówicie niejeden skład czy sklep z częściami, popłynął z kasą przez oszustów. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1836

Przecie już było pisane tir na podwórku idzie przelew expresowy i rozładowujemy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1151
2 godziny temu, tommy66692 napisał:

A jak towar do ciebie dojedzie i nie zapłacisz? Ryzyko działa w dwie strony chociaż zawsze można się dogadać że przelew przed rozładunkiem 

Są sposoby i na takich. Zboże pojechało a  przelew w ciągu tygodnia, nikt w okolicy nie płaci za zboże bezpośrednio po załadunku i też nie jeden popłynął na zbożu. Małego można szybciej zmotywować do zapłaty. 

2 godziny temu, Tigon napisał:

Dokładnie, nie jedna firma już wtopiła towar na niepłatnych rolnikach, przecież niemal na każdej wiosce jest jeden taki gospodarz. Ja na szczęście mam blisko składy, może nie największe ale pewne firmy które są na rynku agro już dobre 20 lat. 

Tak samo i odwrotnie, nie jeden rolnik wtopił na niewypłacalnych firmach od zboża, żywca po mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    503
13 godzin temu, aro321 napisał:

gość 100% pewny, ma firmę nie daleko mnie

Pewny analfabeta, tranZakcja 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Matey
      Jakie będą ceny słomy w sezonie 2020? W jakich cenach jesteście w stanie sprzedać słomę w Waszych regionach Polski? Czy warto sprzedać słomę z pola? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Temat dotyczący cen słomy w roku 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273040-ceny-slomy-2019/
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj