Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
FarmerDyzio    1129

Korn kali już rozsiewacie czy czekacie ? Jeżeli są warunki na wjazd to chyba już najwyższa pora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142
Napisano (edytowany)

Kizeryt poszedł dziś na pszenżyto na działkach, gdzie dało się wjechać 

Kizeryt 1780

Saletra 2000

Saletrosan 26 2100

Wszystko brutto, wschód łódzkiego 

 

Edytowano przez jacor73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908
15 minut temu, raven18 napisał:

Ponad 1600

Fosforanu to tam chyba nigdy nie było, biorę tylko kilka ton i jak dla mnie duży plus transport w cenie 

Jest jakiś polidap NP 18-46 ale za 3450 ...

Polidap (fosforan ) drogi bo można go kupić już poniżej 3200.  Ale i tak wychodzi korzystniej niż superfosfat. W fosforanie fosfor kosztuje 5,4 zł za kg a w superfosfacie około 8,50 zł. Jak jest możliwość to weź ten polidap. Dasz 50 kg polidapu za 172 zl i wprowadzisz 9 kg azotu i 23 fosforu. A za 160 zł za 100 kg superfosfatu wprowadzisz tylko 19 kg fosforu. Cena za polidap wydaje się wysoką ale jest tani w porównaniu do innych nawozów fosforowych. Znajomy tak w tamtym roku napalil się na kainit bo był ,,tani''. Powiedział że nigdy nie zapłaci za sól 3400 zl. Kainit kosztował 1100 zł za tonę. Tylko co z tego jak tam tylko 9 % potasu. W tym roku już kupił sól bo jak sam stwierdził efektu praktycznie żadnego nie było po tym kainicie. Ale jak się nie potrafi przeliczyć ile kosztuje czysty składnik to potem wychodzą takie wtopy . Wiadomo w kainicie są też inne składniki ale ma uz nie aż tak wazne 

Saletrzak 1480 brutto przy kilku tonach. To chyba Ukrainski ?

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7862    29

ile siejecie soli potasowej po pszenicy wiosną troche mało npk jesienią dostała trzeba cos podać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Dzięki bo wcześniej nie brałem pod uwagę polidapu, chyba rzeczywiście wyjdę na nim najlepiej  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
3 godziny temu, Pcheella napisał:

Jak tam panowie poszli z nawozami w pole? 😎 Już zaczyna robić się żółto na mapie 

Gdzie Ty widzisz żółto, 9 powiatów tylko

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
43 minuty temu, krzychu121 napisał:

Polidap (fosforan ) drogi bo można go kupić już poniżej 3200.  Ale i tak wychodzi korzystniej niż superfosfat. W fosforanie fosfor kosztuje 5,4 zł za kg a w superfosfacie około 8,50 zł. Jak jest możliwość to weź ten polidap. Dasz 50 kg polidapu za 172 zl i wprowadzisz 9 kg azotu i 23 fosforu. A za 160 zł za 100 kg superfosfatu wprowadzisz tylko 19 kg fosforu. 

Tylko wez wysiej dokladnie te 50kg/ha jakims polskim budżetowym rozsiewaczem nie mówiąc juz o lejkach itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
46 minut temu, piotrek7862 napisał:

ile siejecie soli potasowej po pszenicy wiosną troche mało npk jesienią dostała trzeba cos podać 

Po 100kg daj będzie dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908
17 minut temu, Michal014d napisał:

Tylko wez wysiej dokladnie te 50kg/ha jakims polskim budżetowym rozsiewaczem nie mówiąc juz o lejkach itp..

Może chce dać po 100 kg. Nie wiem . Podałem przykład że w 50 kg polidapu jest więcej składników niz w superfosfacie a cena praktycznie ta sama 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Nie mam aż tak złego rozsiewacza, myślę że spokojnie poradzi sobie z 50kg 😛 Planuję dać 100 polidapu i 50 soli potasowej, i po prostu później zmniejszyć dawkę azotu - ale jeszcze do przemyślenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46
Napisano (edytowany)
Dnia 1.02.2024 o 12:12, pawelek98 napisał:

przy tej cenie zbóż to 800 saletra

rsm 700

korn kali 1000

a kizeryt 600

polifoska z 1300

a fosforan 1600

a paliwo po 3 zeta

a traktor 200 km maks 400 tyś

aż mi się łezka w oku zakręciła jak to czytałem :( :( :( :( :(   :(

2 godziny temu, piotrek7862 napisał:

ile siejecie soli potasowej po pszenicy wiosną troche mało npk jesienią dostała trzeba cos podać 

0,
zależy od gleby i zasobności, jeżeli wysokie to jaki sens jeszcze dosypywać?
Zbadaj najpierw glębę, podaj wyniki i później zapytaj. Ciężko odpowiedzieć na tak zadane pytanie.

Edytowano przez Michall51
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
2 godziny temu, jacor73 napisał:

Kizeryt poszedł dziś na pszenżyto na działkach, gdzie dało się wjechać 

Kizeryt 1780

Saletra 2000

Saletrosan 26 2100

Wszystko brutto, wschód łódzkiego 

 

U mnie dzisiaj zamówiony 

Kizeryt-1560

mocznik - gruba granula 2100, drobna granula 2000

dap(map) 12-52  cena 3200

saletra 1900- 1950 , ale tutaj ma być taniej minimum 100 zł takie info od kierownika składu 

1 godzinę temu, Michal014d napisał:

Tylko wez wysiej dokladnie te 50kg/ha jakims polskim budżetowym rozsiewaczem nie mówiąc juz o lejkach itp..

15 kg gorczycy kiedyś siewało lejkiem na poplon i mijaków jakichś wielkich nie było , to i 50 kg można wysiać 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908
Napisano (edytowany)

Azot polski taniej. Przy kilku tonach jak dobrze pamiętam 1820 brutto za saletrę w tym tygodniu a saletrzak lekko ponad 1500. A azoty zarzekały się że cena na pewno nie spadnie bo i tak jest 40% nizsza niż rok temu. Chyba faktycznie ktoś tam poszedł po rozum do głowy i zaczną obniżać i dostosują ceny do rynkowych. Lepiej sprzedawać dużo z minimalnym zyskiem ale zarabiać niż nie sprzedawać prawie nic bo się dało cenę oderwaną od rzeczywistości. Oby tak było 

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180

polifoska 7-18-28 na stronie agrochemu 2592 z vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
4 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

Korn kali już rozsiewacie czy czekacie ? Jeżeli są warunki na wjazd to chyba już najwyższa pora ?

Zimy i śniegu nie ma to chłopy warują…..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    92

ja wczoraj kupowałem saletrosan 26 na lokalnym składzie 1820 brutto lch lubelskie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
14 godzin temu, mysza103 napisał:

 

15 kg gorczycy kiedyś siewało lejkiem na poplon i mijaków jakichś wielkich nie było , to i 50 kg można wysiać 

No nie wiem z tego co ja pamietam to zawsze sie mieszlo z saletra zeby "w miarę" rowna ta gorczyce rozsiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Przemyślałem to nawożenie na łąki i chyba na pierwszy strzał pójdzie kornkali 100kg gdyż zawiera też siarkę i magnez, no i te 100kg będzie łatwiej równomiernie rozsiać niż 50,

później polidap 100kg i saletrę na miesiąc przed planowanym koszeniem 100kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908

Bogato? Ja daję 30-40 tys gęstej gnojowicy co roku. W tym roku 400 kg Korn kali, 100 kg fosforanu bo fosfor bardzo wysoki i azot zależnie od pogody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krzychu121 napisał:

Bogato? Ja daję 30-40 tys gęstej gnojowicy co roku. W tym roku 400 kg Korn kali, 100 kg fosforanu bo fosfor bardzo wysoki i azot zależnie od pogody 

mam tylko nadzieję że później nie płaczesz że się nie opłaca 😁

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908

Jak nie dasz to nie będzie paszy. Nie będzie dobrej paszy nie będzie mleka. Na okolicy jest trochę takich przypadków co już 3 rok ograniczają nawożenie a potem trzeba po 250 zł za belkę płacić. Towaru że tak powiem odpadowego. Kupic transport takich belek czyli 50 sztuk po 250 zł to robi się 12500 zł. To za taką kasę można już kupić parę ton nawozów. I się wie jaki towar się później zbiera. A są tacy co kupują po 3-4 a nawet i 5 transportów. To sobie policz czy warto zapłacić za towar nie wiadomego podchodzenia kilkadziesiąt tys czy lepiej wydać te 10-15 tys na nawozy i zebrać swój odpowiedniej jakości. Oczywiście jak pogoda dopisze. Ale to już musi każdy sam zdecydować. Ja przez ostatnie dwa lata trochę zaoszczędziłem na nawozach ale zasobności wszędzie bardzo wysokie były i zapas kiszonki miałem. Dodatkowe gnojowicy co roku ta sama dawka 30-40 tys. Mimo największej suszy od lat w 2023 roku i wcale nie lepszego roku 2022 jakoś udało się przeżyć. Musiałem tylko dokupić wysłodek bo kukurydza na słabych ziemiach się poddała. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
Napisano (edytowany)

Po tyle sianokiszonka ,dwa lata temu za 75 ciężko było sprzedać , teraz łąki zaorane

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj