Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacek1296    1682
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Bo takiś rolnik jak z koziej d*py trąbka , Mi wcześniej też nie pasowało że strajki firmował Gryn czy inni , a mimo to na protestach byłem , bo protestuję między innymi w swojej sprawie , a tacy jak Ty czy podobni tobie ani teraz nie protestują bo wam się coś nie podoba , ani wcześniej nie protestowałeś , bo ,, przecież to nic nie da'' to po pierwsze , a po drugie trzeba było jechać do innej miejscowości gdzie Serafina nie było tylko np Agro unia , ale przecież lepiej siedzieć na fotelu i pieprzyć na forum farmazony że to be czy tamto be ,  , 

Dla twojej wiedzy: protesty znam od poszewki z czasów wspominanego tutaj Leppera. Za stary jestem, żeby się nabrać na nagłą gorliwość pisowskich związkowców w obronie polskiego rolnika. Tyle.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Ja byłem wtedy , jestem i teraz , bo możemy coś ugrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
6 minut temu, jacek1296 napisał:

Dla twojej wiedzy: protesty znam od poszewki z czasów wspominanego tutaj Leppera. Za stary jestem, żeby się nabrać na nagłą gorliwość pisowskich związkowców w obronie polskiego rolnika. Tyle.

I myślisz że za Leppera to strajkowali tylko ci co popierali Samoobronę ? Strajkowali i ci co popierali Po i ci co popierali PiS i ogólnie z każdej opcji politycznej byli na tych protestach, bo chodziło wówczas o wyższy cel , i dzisiaj też  dokładnie chodzi o wyższy cel , a nie że ja na protest nie pojadę bo sąsiad jedzie , a on ma trochę  lepszy ciągnik. Ludzie trochę powagi , zresztą  protesty były przeciw głupim pomysłom w UE,  a jak by nie było to w UE współrządzi ta sama opcja która rządzi obecnie w Polsce,  więc sam sobie powiedz kto wymyśla glupie przepisy

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318
2 godziny temu, Sumik napisał:

Te bakterie też trzeba wziasc do terminu czy już nie ?

O jakich bakteriach mowa?

2 godziny temu, Sumik napisał:

Te bakterie też trzeba wziasc do terminu czy już nie ?

O jakich bakteriach mowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80

@migacz no bakterie azotowe bądź fosforowe. Przy rozmowie z przedstawicielem usłyszałem że sprzedaż wiązana 


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Myśle ze każdy kto jest w temacie zdaje sobie sprawę ze za tymi strajkami stoją izby rolnicze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318
6 godzin temu, Sumik napisał:

@migacz no bakterie azotowe bądź fosforowe. Przy rozmowie z przedstawicielem usłyszałem że sprzedaż wiązana 

To ja nie rozmawiałem z nimi. Nic nie wiem. Nawozy mi miejscowy dostarczył. Nie potrzebowałem całego auta. Chociaż jeszcze źle policzyłem bo mi z tony saletry braknie ale to bezpośrednio w rozsiewacz się wysypie jak przywiozą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3908
6 godzin temu, masa24 napisał:

Myśle ze każdy kto jest w temacie zdaje sobie sprawę ze za tymi strajkami stoją izby rolnicze 

To one jeszcze istnieja? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
9 godzin temu, jacek1296 napisał:

Dla twojej wiedzy: protesty znam od poszewki z czasów wspominanego tutaj Leppera. Za stary jestem, żeby się nabrać na nagłą gorliwość pisowskich związkowców w obronie polskiego rolnika. Tyle.

Lepiej leżeć na tapczanie i czekać na manne z nieba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, masa24 napisał:

Myśle ze każdy kto jest w temacie zdaje sobie sprawę ze za tymi strajkami stoją izby rolnicze 

Te które jeszcze rok temu z Szmulewiczem na czele całowały ówczesną władzę w 4 litery za wspaniałe ekoschematy itp ...?? Rok temu piał z zachwytu jakie to wspaniałe rozwiązania są wprowadzane dla rolników ...

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
Napisano (edytowany)

Kiedyś jako jeszcze dzieciak byłem na tych Lepperowych strajkach z ojcem, nic dla nas nie wywalczyli, tylko dla siebie, od tej pory nasza rodzina w strajkach rolniczych nie uczestniczy ... A jak dostali się po tym na urzędy w powiecie, czy potem nowoutworzonym ARiMR to udawali, że mojego ojca nie znają ... Ramie w ramie blokowali ulicę a potem nie potrafili chociażby się uśmiechnąć czy ręki podać ...

Michałek ile na początku krzyczal że on apolityczny, a jak się skończyło ...

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
Napisano (edytowany)

Siedząć w domu wywalczysz coś ? , wątpie

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, miwigos napisał:

Siedząć w domu wywalczysz coś ? , wątpie

Wtedy nic nie wywalczyłem oprócz stołków dla organizatorów, to na co mi taki strajk ... Chcecie, strajkujecie, ja nikomu nie zabraniam, oby wam się udało wywalczyć zrealizowanie wszystkich postulatów.

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
50 minut temu, GRZES1545 napisał:

Lepiej leżeć na tapczanie i czekać na manne z nieba. 

Albo dla rozrywki pochować kogoś bliskiego.

 

7 godzin temu, masa24 napisał:

Myśle ze każdy kto jest w temacie zdaje sobie sprawę ze za tymi strajkami stoją izby rolnicze 

Jeszcze większa patologia, którą rolnicy powinni rozgonić na cztery wiatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    327
Napisano (edytowany)

Taka już jest mentalność Polaków. Ciężko się zjednoczyć, jak na codzien pluje się jadem i patrzy wilkiem na sąsiada. Nie pomagają w tym takie asy jak wc minister w rządzie "diabła z Brukseli", którzy się wybili na ludzkich plecach i potem zapomnieli o swoich obietnicach. Przykre ale prawdziwe

Edytowano przez Badwolf
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
Tomasz0611 napisał:

6 godzin temu, masa24 napisał:

Myśle ze każdy kto jest w temacie zdaje sobie sprawę ze za tymi strajkami stoją izby rolnicze 

Te które jeszcze rok temu z Szmulewiczem na czele całowały ówczesną władzę w 4 litery za wspaniałe ekoschematy itp ...?? Rok temu piał z zachwytu jakie to wspaniałe rozwiązania są wprowadzane dla rolników ...

ciągle nie rozumiem co komu przeszkadzają ekoschematy, chces to robisz nie to nie , źle praktyki to nie sa ,co innego z ugorowaniem i nakazami co kto ma siac. cena nawozu bez większych zmian azot deko w górę pk deko w dół


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    327
2 minuty temu, robi57362 napisał:

ciągle nie rozumiem co komu przeszkadzają ekoschematy, chces to robisz nie to nie , źle praktyki to nie sa ,co innego z ugorowaniem i nakazami co kto ma siac. cena nawozu bez większych zmian azot deko w górę pk deko w dół

Jak ktoś ma pełen park maszyn, do tego dobrostan zwierząt, to mu nie przeszkadzają. Jak ktoś nie ma gnoju i nie za dobrą agrotechnike, jest w plecy. Dlatego niektórym "ekoshematy przeszkadzają". Co tu nie rozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Do tych całych eko schematów też byłem sceptycznie nastawiony i w ogóle miałem tego nie brać pod uwagę tak jak mówicie. Ale w końcu się zdecydowałem jak to mówią jak podpisałeś za psa to szczekaj. A jeżeli chodzi o to ugorowanie i rządzenie co gdzie ma rosnąć to jest według mnie największa bolączka całego tego systemu i przeciwko temu trzeba protestować. Także protest wczorajszy popierałem niestety ze względu na chore dzieciaki nie dało rady być. Poza tym jeszcze protest przeciwko temu Zalewo widziadostwa z Ukrainy z którym myślę że nasza obecna władza niewiele zrobi. Bo przecież Unia to też Ukraina patrz majątki ziemskie unijnych magnatów. 

Jeszcze ostatnia kwestia jak ktoś tu wspomniał izby rolnicze. Organizacja finansowana z naszych podatków która tylko potrafi nam zaszkodzić a pomoc już nie. Tam zasiadają tylko starzy wyjadacze którym ciepło w d*pę i są przy spawani do stołka. Jakby zbierali podpisy na to żeby zrezygnować i rozwiązać tą dziadowską instytucje to podpisuje się obie ma rękami. 

Co do cen nawozów to tak jak ktoś tu mówił azot niewiele ale idzie w górę natomiast fosfor też niewiele ale spadł.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539
1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

Wtedy nic nie wywalczyłem oprócz stołków dla organizatorów, to na co mi taki strajk ... Chcecie, strajkujecie, ja nikomu nie zabraniam, oby wam się udało wywalczyć zrealizowanie wszystkich postulatów.

Wyjdziesz dopiero jak zaczną na potęgę truskawkę z Ukrainy ciągnąć 

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A to dopiero w czerwcu. Napewno Kołodziejczak zablokuje przecież obiecał nawet wczoraj. A jak polityk coś obieca to obieca. Czyżby powoli podnoszą azot  bo wiosne czują ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
54 minuty temu, migacz napisał:

Do tych całych eko schematów też byłem sceptycznie nastawiony i w ogóle miałem tego nie brać pod uwagę tak jak mówicie. Ale w końcu się zdecydowałem jak to mówią jak podpisałeś za psa to szczekaj. A jeżeli chodzi o to ugorowanie i rządzenie co gdzie ma rosnąć to jest według mnie największa bolączka całego tego systemu i przeciwko temu trzeba protestować. Także protest wczorajszy popierałem niestety ze względu na chore dzieciaki nie dało rady być. Poza tym jeszcze protest przeciwko temu Zalewo widziadostwa z Ukrainy z którym myślę że nasza obecna władza niewiele zrobi. Bo przecież Unia to też Ukraina patrz majątki ziemskie unijnych magnatów. 

Jeszcze ostatnia kwestia jak ktoś tu wspomniał izby rolnicze. Organizacja finansowana z naszych podatków która tylko potrafi nam zaszkodzić a pomoc już nie. Tam zasiadają tylko starzy wyjadacze którym ciepło w d*pę i są przy spawani do stołka. Jakby zbierali podpisy na to żeby zrezygnować i rozwiązać tą dziadowską instytucje to podpisuje się obie ma rękami. 

Co do cen nawozów to tak jak ktoś tu mówił azot niewiele ale idzie w górę natomiast fosfor też niewiele ale spadł.

Izby rolnicze i ODR to  jakiś komunistyczny relikt Ze to jeszcze istnieje -dziwie się .Jak zarządy Izb mają gryźć rękę która karmi? A poza tym to organ doradczy który nie musi być brany pod uwagę to tak jak taka przekupka z targu wszystko wie i doradza -idiotom .Tak naprawdę to siedzą aby mieszać w przetargach i zakupach ziemi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, XTRO napisał:

Wyjdziesz dopiero jak zaczną na potęgę truskawkę z Ukrainy ciągnąć 

A bo jak była tania malina sprowadzana z Ukrainy to strajkowaliscie i pomagaliscie ... Jak im się teraz pali to nagle solidarności oczekują ...

Zresztą, gdzie truskawka z Ukrainy, tam gdzie się klimat nadaje pod tą uprawę to obecnie idzie wojna na całego ... Może jakieś tunele itd, ale to już nie będzie konkurencyjny towar ... Chłopak co u mnie pracował jeszcze przed wojna próbował u siebie dla dzieciaków sadzic to co 2-3 lata były takie mrozy że mu wymarzły ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
3 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

A bo jak była tania malina sprowadzana z Ukrainy to strajkowaliscie i pomagaliscie ... Jak im się teraz pali to nagle solidarności oczekują ...

i właśnie jest czas zrozumieć że należy wspierać nawet jeżeli nie ma się z tym nic wspólnego ale nie jeden nawet w swoim interesie nie jedzie protestować a co dopiero w czyim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj