Polecane posty

mysza103    2464

No tak na zboża jeszcze faktycznie jest jeszcze zero , ale już niebawem mają przywrócić vat na spożywkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1547
10 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Obecnie na zboża masz 0% VAT ;) 

ale na rzepak masz 8 i 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537
39 minut temu, Agrest napisał:

Oczywiście że zawsze podają mi cenę brutto. Gdyby sprzedawca środków produkcji podawał mi cenę netto a przy kasie czy na fakturze suma wyszła by inna  to byłby opierdol i koniec handlu.

W sklepie nigdy nie kupiłem chleba w cenie netto, na składzie też za cement czy stal płacę brutto. 

Nawet za ciągniki i inne maszyny zapłaciłem brutto.

Więc jeśli dla kogoś dziwne jest że za środki do produkcji rolnej, czy też maszyny płacimy  kwoty brutto to niech podając ceny zaznaczy brutto netto.

Uniknie się gównoburzy i kilkunastu postów kosztem krótkiego słowa w poście- netto lub brutto.

Bo kupujesz w sklepie , jak byś kupwał w firmach typu Ampol, Osadkowski ,Chemirol, to by Ci podali cene netto, niektóre nawet podaja na opryski netto za 1 litr w opakowaniu np. 5 litrowym , to jest dopiero głupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5621
Przed chwilą, miwigos napisał:

 niektóre nawet podaja na opryski netto za 1 litr w opakowaniu np. 5 litrowym , to jest dopiero głupie

To akurat nie jest głupie, już nie raz spotkałem, że dany oprysk w 5l opakowaniu wychodził taniej za 1l niż w 10l opakowaniu, niby wbrew logice, ale tak wychodziło ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25749
Napisano (edytowany)

Zgadzacie się na to,  to tak macie.

Ile razy opłaciłeś fakturę kwotą netto?

 

Przed chwilą, Tomasz0611 napisał:

To akurat nie jest głupie, już nie raz spotkałem, że dany oprysk w 5l opakowaniu wychodził taniej za 1l niż w 10l opakowaniu, niby wbrew logice, ale tak wychodziło ;) 

Kurła, przecież to łatwo ogarnąć. Wystarczy poprosić o ceny i poprosić o telefon w innym czasie. Siadasz i sam analizujesz a nie czekasz na gotowca od handlowca.

Zabijasz szare komórki 

Edytowano przez Agrest
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537
Napisano (edytowany)

Akurat mnie obchodzi ile płace netto , bo to są moje koszta , sprzedaż też netto ważna , bo vat nie jest mój, 

Ja wole za opkowanie bo tak musze pomnożyć przez litry w bańce żeby porównac z inna firma co podaje za opakowannie

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5621
3 minuty temu, Agrest napisał:

Kurła, przecież to łatwo ogarnąć. Wystarczy poprosić o ceny i poprosić o telefon w innym czasie. Siadasz i sam analizujesz a nie czekasz na gotowca od handlowca.

Tylko po co, jak ktoś mi to policzył i mam gotowe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25749

Ale jak ci braknie na opłacenie faktury brutto to się zdziwisz.

Oczywiście hipotetycznie bo majętny jesteś ale bez brutto nie pojedziesz

Przed chwilą, Tomasz0611 napisał:

Tylko po co, jak ktoś mi to policzył i mam gotowe ??

Za dwa lata kalkulatora nie ogarniesz🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5621
Napisano (edytowany)
1 minutę temu, Agrest napisał:

Za dwa lata kalkulatora nie ogarniesz🤣

Może i tak być, wolę arkusze w Excelu do przeliczania ceny za litr ;) 

Plon z danego dnia w truskawce też zapisuję w Excelu, potem sam automatycznie wylicza mi plon z danej kwatery ;) 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273
Napisano (edytowany)
36 minut temu, Agrest napisał:

Przecież kilka postów wyżej napisałem - sprzedaż płodów możemy przyjąć netto bo ta jest jedną, a brutto się różni. 

Ale zakupy dla mnie są naturalne że brutto, bo tyle kasy z kieszeni wykładam   a czy staram się o zwrot to już kwestia indywidualna.

Tankując ciągnik zapłaciłeś kiedyś netto?

 

Diler pisząc ogłoszenie za ceną podaję netto lub dodaje gwiazdkę z wyjaśnieniem,  dlatego i tu warto dodać sobie trudu i dopisać te 5 czy 6 liter

Ciągnika nie tankuje na stacji, ale paliwo akurat podają jak się pytamo cene to brutto. 

5 minut temu, Agrest napisał:

Ale jak ci braknie na opłacenie faktury brutto to się zdziwisz.

Oczywiście hipotetycznie bo majętny jesteś ale bez brutto nie pojedziesz

Za dwa lata kalkulatora nie ogarniesz🤣

Już nie ma co gospodarzy jak faktury maja się spinać na styk przez różnice w vacie. 

Zawesze jest ten zapas. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690

Mnie interesują tylko ceny netto i te sprzedawcy mi podają, wyjątek stanowi paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25749

I to jest błąd bo wychodzisz z założenia że zawsze zwrot dostaniesz, co w różnych zbiegach okoliczności różnie wyglądać może, a sam termin zwrotu o utratę płynności finansowej otrzeć się może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690

Sławek, co się z Tobą porobiło. Dlaczego mam nie dostać zwrotu? Utrata płynności z powodu vatu? No nie żartuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1837

A weź jeszcze ziemie kupuj to vatu do płacenia przyjdzie albo chałupę stawiaj na wakacje jechać to zapomnij trzeba kupować rzeczy żeby zwrot był ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690

No jak się trafi to kupuję, na jakieś wakacje jeżdżę i żyję. I żadnych problemów z płynnością  nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2261
Napisano (edytowany)
12 minut temu, Agrest napisał:

I to jest błąd bo wychodzisz z założenia że zawsze zwrot dostaniesz, co w różnych zbiegach okoliczności różnie wyglądać może, a sam termin zwrotu o utratę płynności finansowej otrzeć się może.

Co to za brednie? Myślałem że masz większe pojęcie 

Ale widzę że u ciebie ostatnio wszystko na NIE jest, kredyty 2% też miały być wtopa, VAT też do kitu

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25749
3 minuty temu, jacek1296 napisał:

Sławek, co się z Tobą porobiło. Dlaczego mam nie dostać zwrotu? Utrata płynności z powodu vatu? No nie żartuj.

Nic mi się nie zrobiło. Mi to rybka. Masz prawo źle mój tok myślenia oceniać.

Płacę brutto i dostaję brutto. 

Dyskusja była o sensie podawania netto brutto. Wyjaśniłem swój punkt widzenia.

Utrata płynności z tytułu vat? - No ba, chyba wiele firm zakończyło swój żywot z powodu czy to widzimisię urzędnika skarbòwki czy to na zamówienie opóźnienia tego zwrotu. 

Lepiej przewidywać różne scenariusze, dodam że realne, niż pozostać w fazie uśpienia i obudzić się z ręką w nocniku, tym bardziej że z konta zawsze ściągają Ci kwotę brutto..

To że żyjesz na wysokim poziomie dziś,  nie daje gwarancji że w przyszłości nie będziesz liczył godzin do zwrotu vat i czekał na niego jak na wygraną w loterii.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kredyty 2% to wspaniała sprawa, która uratowała wiele osób , oby było więcej kredytów z takim oprocentowaniem

8 minut temu, tommy66692 napisał:

Co to za brednie? Myślałem że masz większe pojęcie 

Ale widzę że u ciebie ostatnio wszystko na NIE jest, kredyty 2% też miały być wtopa, VAT też do kitu

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25749
9 minut temu, tommy66692 napisał:

Co to za brednie? Myślałem że masz większe pojęcie 

Ale widzę że u ciebie ostatnio wszystko na NIE jest, kredyty 2% też miały być wtopa, VAT też do kitu

Też myślałem że potrafisz wszystkie posty czytać i dopiero wnioski wyciągać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2261
1 minutę temu, ŻakowskiSławomir napisał:

kredyty 2% to wspaniała sprawa, która uratowała wiele osób , oby było więcej kredytów z takim oprocentowaniem

 

Dokładnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690

Nawet jeśli zwrot wypłacą po 2latach na pewno godzin liczył nie będę.

Każda szanująca się firma handlująca zaopatrzeniem rolnika bądź skupowa, podaje ceny netto. Ceny brutto są dla klientów w sklepie płacących gotówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25749
1 minutę temu, jacek1296 napisał:

Nawet jeśli zwrot wypłacą po 2latach na pewno godzin liczył nie będę.

Każda szanująca się firma handlująca zaopatrzeniem rolnika bądź skupowa, podaje ceny netto. Ceny brutto są dla klientów w sklepie płacących gotówką.

I tu wychodzi rejonizacja i wielkość godpodarstw.

I nie pisałbym bym teko przymiotnika szanująca

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
14 minut temu, jacek1296 napisał:

Nawet jeśli zwrot wypłacą po 2latach na pewno godzin liczył nie będę.

Każda szanująca się firma handlująca zaopatrzeniem rolnika bądź skupowa, podaje ceny netto. Ceny brutto są dla klientów w sklepie płacących gotówką.

G.. prawda. Każdy sklep internetowy z chemią podaje ceny brutto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj