Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzarjan8111    271

roku 2021 hurra! ….. szkoda ze z limitów wyłączony jest jeczmien i …. Pszenica ! 🤣😂🤣😂🤣😂🤣 a bank swiatowy zatwierdził wczoraj pomoc na wsparcie ukraińskiego rolnictwa w kwocie 1,5 mld dolarów . Już po nas

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
1 minutę temu, dzarjan8111 napisał:

roku 2021 hurra! ….. szkoda ze z limitów wyłączony jest jeczmien i …. Pszenica ! 🤣😂🤣😂🤣😂🤣 a bank swiatowy zatwierdził wczoraj pomoc na wsparcie ukraińskiego rolnictwa w kwocie 1,5 mld dolarów . Już po nas

Po nas? Ziemia poszła po 200tys 4 klasa

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Sprzedawać ziemię! Szybko! Heh. Aż się zastanawiam ... Może ja swoją 1 i 2 klasę wystawie za 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271
Napisano (edytowany)

Patrz w dalszej perspektywie, nie mamy startu do ukraińskiego rolnictwa bez wsparcia I limitów ze strony UE a ta jest nastawiona na rozwój produkcji rolnej na Ua. Ciekawe jak długo będziemy w stanie płacić za ziemie jeśli na uprawę 1 ha pszenicy potrzeba 6 t pszenicy sprzedać według Farmera

Edytowano przez dzarjan8111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Tylko weź to wytłumacz chłopu, poxniej będzie płącz o wsparcie, bo wydał majątek, a nie ma za co żyć. Chociaż coś zaczyna się zmieniać, w okolicy było do sprzedania 1000ha po 100tys. i kupiec się wycofał z uwagi na niepewną sytuacje ekonomiczną.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

UA jest dobra bo jest poza UE. Jak wejdzie to będą obwarowania i konkurencja będzie mniejsza. Moim zdaniem UA się nie pcha w kamasze UE bo bez tego ma rynek europejski. Jak wejdą w co wątpię to się okaże że nie będą zbyt efektywni. Już nawet nie piszę o strefie euro bo to nie możliwe u nich.

4 minuty temu, Dastan napisał:

Tylko weź to wytłumacz chłopu, poxniej będzie płącz o wsparcie, bo wydał majątek, a nie ma za co żyć. Chociaż coś zaczyna się zmieniać, w okolicy było do sprzedania 1000ha po 100tys. i kupiec się wycofał z uwagi na niepewną sytuacje ekonomiczną.

Jak 5 klasa to nie ma co się dziwić, u nas idzie każdy kawałek od 80-100 za ha. Klasa I, II, III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Więc po co to wszystkie dopłaty skoro jest tak dochodowe rolnictwo?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Koncerny rolne na Ukrainie deklarują pełna gotowość do przestrzegania unijnych norm zaraz po wstąpieniu Ua do UE . Na zdrowy rozum wiadomo ze jak nie musza to bardziej im się opłaca bez cla i bez norm ale nawet jakby mieli normy to przy takich rozmiarach gospodarstw i skali oraz jakością gruntów nie mamy szans. Zreszta każdy rozsądny człowiek widzi ze każdy teraz pompuje rolnictwo Ukrainy kasa a europejski budżet rolny jest coraz chudszy. Można sobie tłumaczyć ze damy radę bo ziemia droga jeszcze ale to zaklinanie rzeczywistości jak walka chłopka 2hektarowego z gospodarstwem 500 ha

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335
5 minut temu, dzarjan8111 napisał:

Koncerny rolne na Ukrainie deklarują pełna gotowość do przestrzegania unijnych norm zaraz po wstąpieniu Ua do UE . Na zdrowy rozum wiadomo ze jak nie musza to bardziej im się opłaca bez cla i bez norm ale nawet jakby mieli normy to przy takich rozmiarach gospodarstw i skali oraz jakością gruntów nie mamy szans. Zreszta każdy rozsądny człowiek widzi ze każdy teraz pompuje rolnictwo Ukrainy kasa a europejski budżet rolny jest coraz chudszy. Można sobie tłumaczyć ze damy radę bo ziemia droga jeszcze ale to zaklinanie rzeczywistości jak walka chłopka 2hektarowego z gospodarstwem 500 ha

Wiesz oni deklarują bo mają zapasy chemii na 10 lat a jak nie mają to zrobią a w tym czasie nas załatwią. Koncern nie dostaje dopłat bezpośrednich, ich firmy już są na poziomie UE pozostaje tylko temat tanich nawozów, śor i paliw , to im daje przewagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Efekt skali i jakość gruntów daje im miażdżąca przewagę. Nasze 100, 200, 300 ha nie maja szans na takie negocjacje cenowe jak ich 100tys ha i większe. Myślenie ze jak wejdą do UE to będzie równa rywalizacja to są mrzonki. Bez limitów i wsparcia krajowego albo UE nie ma szans wygrać ( a tendencja jest odwrotna) z korporacja która ma własne bocznice i zasypuje całe okręty. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
2 godziny temu, Michał88 napisał:

U nas jest problem z odstawieniem zboża w żniwa na skupy, kolejki ogromne na przetrzymanie- stoi się cały dzień. Jak sobie wyobrażasz jak kombajn wykosi 15 ha dziennie po 7 ton średnio czyli około 95t pszenicy  i jak to niby mam wywieźć? Pakuje się więc na magazyn własny  i dalej aż do listopada jest praca w polu. Później można by cos wywieźć ale jak kasa nie potrzebna to się czeka.

zamawia się bizona haha

ja wsypałem bitcoiny do silosa na przetrzymanie strzał w 10 jak to słomek mówi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    463
1 godzinę temu, Andrzej28 napisał:

Widocznie wyobraźnia cię okłamała . To ,że 2 lata wstecz ceny były wysokie to trzeba się liczyć z tym,że nie zawsze tak będzie. Teraz wylewanie żali do kogo ? Idź pod sejm może tam cię wysłuchają i sypną kasa .

Może z konta @DanielSosnowski mu naubliżaj🤣 

A ten Dastan to nie jest czasem grego, bo tamten patrzę zbanowany a tu i styl podobny i bez hodowli?😗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

czyli te 1000zł do qq to przy tym wsparciu dla pszenicy całe nic? co mają teraz powiedzieć producenci kukurydzy?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3480
8 minut temu, Wicherek napisał:

A taki mały  kraj   ! 

Czyli mały może więcej :) przykład Mołdawi pokazuje że mozna wszystko ,wprowadzic cła , embarga itd. tylko po prostu nik w kołchozie niemieckim nie chce do tego dopuścić , teraz rzadza nami w UE tacy 'austryjacy malarze'' którzy uwarzaja że wiedzą lepiej , nielicza sie z nikim , powprowadzali swoich namiestników w satelickich krajach i myślą ze to wystarczy do sterowania ludzmi ale to działa do czasu . Najważniejsze by ustalić kto uprawia tą ziemie na ukrainie i to nie na zasadach że Vansy, BlackRock , Monsanta itd. Trzeba ustalic kto jest udziałowcem tych firm , sa nazwiska , są rody które dziwnym trafem zbiegna sie z nazwiskami które rządza w UE i to nie koniecznie z wyboru do parlamentu a wybrani po miedzy sobą . Na naszym podwórku w sumie mogli by ujawnić listę importerów z uryny , to by wyjaśniło wiele spraw i powiazań handlowych , pokazało by jaki to jest układ kto z kim kaszle ale jak widać listę skrzętnie ukrywają , nic nie ma oficjalnie by nie łaczyc faktów w jakiego wała jesteśmy robieni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335
12 minut temu, suffeks napisał:

zamawia się bizona haha

ja wsypałem bitcoiny do silosa na przetrzymanie strzał w 10 jak to słomek mówi 

Mam własny sprzęt, kuźwa nie wiem o co te płacze. Jak kogoś stać i może trzymać zboże ile chce to niech tak robi i sprzedaje nawet pod dopłaty. Ten co nie ma możliwości przetrzymania to niech stworzy sobie takie warunki i też będzie mógł sprzedać pod dopłaty. Teraz jest płacz niesprawiedliwości bo ten mniejszy ma wyjebane na stawianie magazynu a co ma powiedzieć ten co ma ponad 300ha i nie dostaje dopłat bezpośrednich? Wg niego dopłat nie powinno być w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Nie spinaj się to, chodzi tylko o to że jednym dopłaty dają innym odmawiają, chcoć są w takiej samej sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Tu uważam że nie jesteśmy jednak w tej samej sytuacji. Sprzedając w żniwa dostałeś 8 stówek, sprzedając dziś dostajesz 560 zł. Fakt jesteś w plecy 60 zł mnie te 60 będzie kosztować przetrzymanie tego zboża do dnia dzisiejszego. Wygrał ten co sprzedał w styczniu bo cena była w okolicach 750 zł. Ty chciałbyś mieć te 800 i 300 dopłaty a mi ma zostać 800 z dopłatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25629
Napisano (edytowany)

We wrześniu i październiku sprzedałem pszenżyto po 663. 15 marca po 540. Z dopłatą  zrobi się 840.

W 21 r podjąłem decyzję o sprzedaży w grudniu . Umoczyłem 300zł na tonie. Nikt mi nie dopłacił za błędne decyzję. W 2022 podjąłem decyzję o sprzedaży we wrześniu bo wiedziałem że cena jest z kosmosu i nie ma prawa się utrzymać. Jak zaczęło lecieć to dali dopłaty i sprzedający w grudniu dostali łącznie wyższą cenę niż w żniwa była.

W 2023 podjąłem również decyzję o szybkiej sprzedaży bo nie widziałem szans na wzrosty i znowu okazuje się że najlepiej nie podejmować decyzji biznesowych tylko czekać .

Podsumowując - za jedną złą decyzję ukarałem się finansowo sam.

Za dwie dobre decyzje  finansowo ukarały mnie pomioty rządzące.

A w dalszej przyszłości poniosę dodatkową karę za dopłaty których nie wziąłem w postaci dodatkowych obciążeń i kosztów, bo te pieniądze nie wezmą się z nikąd.

Edytowano przez Agrest
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
12 minut temu, Michał88 napisał:

Tu uważam że nie jesteśmy jednak w tej samej sytuacji. Sprzedając w żniwa dostałeś 8 stówek, sprzedając dziś dostajesz 560 zł. Fakt jesteś w plecy 60 zł mnie te 60 będzie kosztować przetrzymanie tego zboża do dnia dzisiejszego. Wygrał ten co sprzedał w styczniu bo cena była w okolicach 750 zł. Ty chciałbyś mieć te 800 i 300 dopłaty a mi ma zostać 800 z dopłatą.

A może sprzedałem w grudniu po 600 i kto mi to zrekompensuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Podsumowując rząd nie podjął żadnej madrej i sensownej decyzji, dalej będziemy w d....

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309

Przecież o to w tym chodzi, żebyś był skołowany i otumaniony , bo takimi się najlepiej rządzi.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Zgadzam się, nie ma dobrych dopłat.  Kilka lat wstecz co roku zarabiałem na przetrzymaniu, trend się utrzymuje tyle że z dopłatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

No tak, a Ci co starają się działać na podstawie rynku są za to karani xD.  Skoro nie ma dobrych dopłat to po prostu ich nie dawac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj