Polecane posty

marks50    3481
Napisano (edytowany)

Dlatego potraktowaliśmy PiSorów odpowiednio podczas wyborów za otwarcie granicy , za udawanie że pomagaja itd. teraz trzeba podziękowac rządzącym za opieszałość za zgody na przedłużenia bezcłowego limitu itd. 

Edytowano przez marks50
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Mam nadzieje ze w tym roku tego nie będzie. Gdyż często u nas żyto sypie lepiej jak pszenica i niestety nakłady na żyto hybrydowe jest takie same a nawet większe jak na pszenice

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169
14 minut temu, miwigos napisał:

-ale nie bój nie podkablujemy cie bo to nie w naszej naturze by donosić :)

A czemu nie , ja bym jednak doniosł.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Wielu zostało z żytem jeszcze z przed roku . Do tego doprowadziły rządy pisiorow 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762

@marks50 oczywiście ale i Ci co obecnie rządzą już byli i nic dobrego z tego nie było. Jak burdel przynosi straty to zmienia się burdel mamę a nie dziwki

Przed chwilą, Max83Max83 napisał:

Wielu zostało z żytem jeszcze z przed roku . Do tego doprowadziły rządy pisiorow 

To nie rząd doprowadził tylko chciwość rolników. 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Transakcja może być rozbita na kilka dni i może płacić gotówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
6 minut temu, marks50 napisał:

Dlatego potraktowaliśmy PiSorów odpowiednio podczas wyborów za otwarcie granicy , za udawanie że pomagaja itd. teraz trzeba podziękowac rządzącym za opieszałość za zgody na przedłużenia bezcłowego limitu itd. 

Czyli teraz czas wyrzucić obecnych , bo nic nie poprawili po poprzednich, raczej będzie jeszcze gorzej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Sprawiedliwie nigdy nie będzie , teraz za 750 pszenice bez problemu idzie u nas sprzedać , nawet 800 jak dobra  i dać teraz dopłate 300 , wyjdzie 1100 , to niesprawiedliwe od żniw takiej ceny nie było, lepiej 1000 do każdego hektara, jeden warunek , jak udowodnią że nie uprawia ziemi , musi oddać 10-krotność i dożywotni zakaz brania jakichkolwiek dopłat, maja tyle komisji śledczych , mogą utworzyć specjalny oddział do wyłudzeń dopłat , to by była superdochodowa sprawa

Tą wypowiedzią  podpowiadasz ministrowi, że te 200 zł to trzeba dać rolnikom przy ukraińskiej granicy , czym bliżej portu to i 50 zł  wystarczy   !   jak ma  być sprawiedliwie  , ktoś z urzędników czyta to forum i przypomniałeś mu o starej zasadzie   

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
11 minut temu, Max83Max83 napisał:

Mam nadzieje ze w tym roku tego nie będzie. Gdyż często u nas żyto sypie lepiej jak pszenica i niestety nakłady na żyto hybrydowe jest takie same a nawet większe jak na pszenice

Nakład większy jak na pszenicę a to ciekawe, rozwiesz temat 🤔

12 minut temu, Max83Max83 napisał:

Wielu zostało z żytem jeszcze z przed roku . Do tego doprowadziły rządy pisiorow 

A co żyta nie brali nigdzie przez 2 lata?🤔

Żadnych dopłat...

Niech zagwarantują nam opłacalną cenę na przyszle żniwa i ja nie chce żadnych dopłat. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481
Napisano (edytowany)

Nie kombinujcie bo samo to że papla ze przeszedł na ryczałt tak jak by to można było za pstryknięciem palca zrobić . Zazwyczaj na VAT to mozna w ciagu 3 miesiecy przejść ale na ryczałt to nie tak łatwo bo zostaja rozliczenia podatkowe .Kiedys tak było że jak chciałeś wrócić na ryczałt to musowo było prowadzić rozliczenia przez 5 lat , wcześniej zgłosić o ponowny powrót na ryczałt. W sumie znane powroty na ryczałt to ogłoszenie upadłości , bankructwo i powrót z VAT na RR .Raczej potraktujmy to jako przykład tego 71 . Nie mniej pewnie tak bedzię ale niech teraz rozżalony rolnik co mu zwoził przyczepką zboże pochwali sie że handlował bez umowy ??? Dziś nawet handlując rzodkiewką podlega sie sprzedarzy bezpośredniej i trzeba prowadzić rachunkowość a po przekroczeniu rachunkowości powyżej 15tys trzeba od teo płacić 2 % podatku . Tak więc wszystko jest możliwe w tych układach , nawet to że hipotetycznie ws71 podpisywał umowe na ten każdy worek i posiada dokumentacje na te 200 ton :)  -jaki biznes taki handel :) 

Edytowano przez marks50
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60
Napisano (edytowany)

Materiał siewny żyta droższy

nawożenie podobnie (hybryda tez nie sypnie jak dasz 100n)

2 razy grzyb

reszta uprawy taka sama jak w pszenicy

chociażby tyle

 

 

Edytowano przez Max83Max83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067
2 godziny temu, Łukaszek napisał:

Chodzi mi jedynie o plony każdy płacze że susza i leci z wnioskami a teraz oficjalnie piszecie o rekordowych plonach to się kłóci z logiką.

Na Podkarpaciu suszy nie było , plony wręcz  rekordowe

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    199
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Sprawiedliwie nigdy nie będzie , teraz za 750 pszenice bez problemu idzie u nas sprzedać , nawet 800 jak dobra  i dać teraz dopłate 300 , wyjdzie 1100 , to niesprawiedliwe od żniw takiej ceny nie było, lepiej 1000 do każdego hektara, jeden warunek , jak udowodnią że nie uprawia ziemi , musi oddać 10-krotność i dożywotni zakaz brania jakichkolwiek dopłat, maja tyle komisji śledczych , mogą utworzyć specjalny oddział do wyłudzeń dopłat , to by była superdochodowa sprawa

a sprawiedliwe było w tamtym roku jak dostałeś 3000 do hektara a pszenice sprzedałeś po 1200 ?? w styczniu 

luty w watach rozliczony i tylko sprzedaż od marca wchodzi w grę a w zasadzie od kwietnia bo nikt się ze sprzedażą nie wyrwie bez naboru a wcześniej zasad nie ogłoszą , na dodatek wchodzie 5 % WAT  można to jeszcze uszczelnić  fakturami  Ksef  , takie rozwiązanie jest wyjściem na pozbycie się ziarna . A dla tych co ziarno sprzedali wcześniej żeby nie beczeli  wprowadzić taką dopłatę jak do kuku na pozostałe zboża od 500 do 1000 w zależności od  lokalizacji  gospodarstwa od portu pod warunkiem że od przyszłego sezonu będą sprzedawać co miesiąc 1/ 12 plonów po zbiorach , bo płacenie za trzymanie ziarna pod dopłaty robi się śmieszne i pozwala zapychać rynek importem  po żniwach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60
8 minut temu, GRZES1545 napisał:

Nakład większy jak na pszenicę a to ciekawe, rozwiesz temat 🤔

A co żyta nie brali nigdzie przez 2 lata?🤔

Żadnych dopłat...

Niech zagwarantują nam opłacalną cenę na przyszle żniwa i ja nie chce żadnych dopłat. 

A dlaczego Ty masz mieć 3000 zł do pszenicy a ja 700 do żyta? 
Prawda może nie być dopłat ale do niczego a jak już są to sprawiedliwie dla każdego .

Pszenice tez sieje i nie widzę różnicy żadnej w nakładach między żytem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Czasem mam wrażenie że tutaj na forum są przedszkolaki że aż tak się domagają sprawiedliwości, panowie sprawiedliwość to utopia 

  • Like 5
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
Napisano (edytowany)
17 minut temu, Stach123 napisał:

a sprawiedliwe było w tamtym roku jak dostałeś 3000 do hektara a pszenice sprzedałeś po 1200 ?? w styczniu 

Coś Ci sie przestawiło , 3 tysie to było do sprzedanego dużo później , mi wyszło 1400 do ha

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Będzie tu spokój czy mam się przejść z pasem i was uspokoić ?

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikokos    12

Mnie też to śmieszy znów zaczyna się temat dopłat do zboża,mydlenie oczu śmieszną jałmużną i już ludzi się między sobą wymądrzają. To nic nam nie pomoże,a jeszcze bardziej rozchwieje rynek, straty które ponieśli rolnicy to miliardy złotych pieniędzy których nie mamy i nie będziemy mieli,a oni nam śmiesznymi kwotami chcą usta zatkać ponownie ,Tak jak Kaczyński powiedział chłop pazerny dać mu kilka złotych i się odczepi. Jedynie powrót CŁA dla Ukrainy to najważniejszy aspekt który powinien być priorytetem i dawno już wrócić bez tego dalej leżymy, i bankrutujemy jak to się mówią "psy szczekają,a karawana jedzie dalej" nie możemy się teraz poddać i niech sobie w dupę wsadzą te dopłaty

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    199
8 minut temu, miwigos napisał:

Coś Ci sie przstawiło , 3 tysie to było do sprzedanego dużo później , mi wyszło 1400 do ha

jak dostałeś 1400 do hektara a sprzedałeś pszenice wcześniej drożej to do hektara nie dostałeś 3000 tylko 5 000 i d*py nie zawracaj bo sprzedałeś 10 ton pszenicy drogo a do 5,5 dostałeś dopłatę  , ty myślisz że jesteś najmądrzejszy  i odwracasz  kota ogonem ,  teraz zasady próbują zmienić i lamet 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
Napisano (edytowany)

rolnikokos                                                                                                                                                                                                                                                                 Nie mów że poprzedni sezon z dopłatami nie był zły , napewno wiele lepszy jak obecny sezon, PIS potrafił sie przyznać do błędu i wypłacił odszkodowanie , obecni nic nie rozumieją , za błędy sie płaci, skoro twierdzą że PIS żle robił to niech teraz to naprawią , oni wszystko wiedzą , maja na stanowiskach fachwców bezpartyjnych , jakoś tego nie widać, PIS musiał przegrać za te błedy , sam na nich nie zagłosowałem , ale na obecnych to nigdy w życiu głosu bym nie dał , wiem ile złego juz narobil wcześniej

7 minut temu, Stach123 napisał:

jak dostałeś 1400 do hektara a sprzedałeś pszenice wcześniej drożej to do hektara nie dostałeś 3000 tylko 5 000 i d*py nie zawracaj bo sprzedałeś 10 ton pszenicy drogo a do 5,5 dostałeś dopłatę  , ty myślisz że jesteś najmądrzejszy  i odwracasz  kota ogonem ,  teraz zasady próbują zmienić i lamet 

Ja nie narzekam na poprzedni sezon, pierwszy sezon który jest gorszy , a zapowiada sie jescze gorzej .                                                                                                                              W moim rejonie rok temu czy ktoś sprzedał w listopadzie ,czy w maju dostał podobnie, licząc z dopłatą  , a wy twierdzicie że PIS był niesprawiedliwy

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, marks50 napisał:

Juz ty nie kadz że od rolników 200ton kupiłeś :) zapewne jakieś ukraińskie zachachmeciłeś :) a teraz bedziesz udawał ze od rolników kupione . Teraz przelewy powyżej 40tys tytułowane wiec jak zapłaciłeś za te zboże ? Do kieszeni :) ? To zaraz trzeba zadzwonić do plokulatury :) . Tu ostatnie dni płacenia pieniedzmi jako gotówką a tu wyjeżdzasz że transakcje (200x600=120000zł ) zrobiłeś , no no to sie US ucieszy :) -ale nie bój nie podkablujemy cie bo to nie w naszej naturze by donosić :) . Jesli natomiast byli to detaliści co Staszkowa przyczepką ci zwozili z całej Polski to ty po prostu skup prowadziłeś :) 

Zwykle przelewy możesz mi wyjaśnić z czym jest problem, dostawcy byli kontrolowani przez IW , bo taka u nas jest procedura jeżeli kupujesz na własne potrzeby dla świnek?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25
6 minut temu, ws71 napisał:

Zwykle przelewy możesz mi wyjaśnić z czym jest problem, dostawcy byli kontrolowani przez IW , bo taka u nas jest procedura jeżeli kupujesz na własne potrzeby dla świnek?????

Chyba większość jak ja pomyślała o sprzedaży na skup. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60
Napisano (edytowany)
25 minut temu, miwigos napisał:

rolnikokos                                                                                                                                                                                                                                                                 Nie mów że poprzedni sezon z dopłatami nie był zły , napewno wiele lepszy jak obecny sezon, PIS potrafił sie przyznać do błędu i wypłacił odszkodowanie , obecni nic nie rozumieją , za błędy sie płaci, skoro twierdzą że PIS żle robił to niech teraz to naprawią , oni wszystko wiedzą , maja na stanowiskach fachwców bezpartyjnych , jakoś tego nie widać, PIS musiał przegrać za te błedy , sam na nich nie zagłosowałem , ale na obecnych to nigdy w życiu , wiem ile złego juz narobil wcześniej

Ja nie narzekam na poprzedni sezon, pierwszy sezon który jest gorszy , a zapowiada sie jescze gorzej .                                                                                                                              W moim rejonie rok temu czy ktoś sprzedał w listopadzie ,czy w maju dostał podobnie, licząc z dopłatą  , a wy twierdzicie że PIS był niesprawiedliwy

Poprzedni sezon był bardzo dobry ale tylko dla uprawiających pszenice. Tylko i wyłącznie.

Nigdy więcej pisiorow 

Edytowano przez Max83Max83
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
10 minut temu, monstrer napisał:

Chyba większość jak ja pomyślała o sprzedaży na skup. 

Komentujący dobrze wiedział że zajmuje się hodowlą trzody chlewnej , abstrahując już od samego pomysły prowadzenia skupu bez żadnych papierów z takim czymś w moim długim życiu jeszcze się nie spotkałem przy ostatnich dopłatach też część ludzi nie dostała kasy bo sprzedawali na fermy i zależało od tego co taka ferma miała zapisane w papierach dotyczących działalności gospodarczej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
22 minuty temu, Max83Max83 napisał:

Poprzedni sezon był bardzo dobry ale tylko dla uprawiających pszenice. Tylko i wyłącznie.

Nigdy więcej pisiorow 

Tylko do pszenicy były dopłaty ?, a rzepak , pozostałe zboża, chciał bym mieć taki dochód jak w zeszłym roku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj