Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marks50    3495
Napisano (edytowany)

Nikt nie skacze a przedstawia warianty :) , debata jest zawsze potrzebna . Trzeba tłumaczyć podrzegaczom , dyskredytowac skupników :) , Dlatego dopłata powinna być do zboża a nie jak inne dopłaty na hektar bo to produkuje tylko bezczynność , i likwidacje rolnictwa o co w sumie chodzi UE , i naszym politykom , skoro złożyli plan redukcji żywności w UE to dopłacanie do hektara właśnie jest takim elementem przeciw któremu protestujemy , rzucać na hektar dopłatę nie do produkcji ma na celu zwijać interes i na to miejsce zwozić z ukrainy . Dopłaty bezpośrednie do hektara wewnątrz UE jakoś tam regulowały rynek choć cwaniacy z marszałkowskiej , ekoloszki itp. wykorzystywali system biorąc dopłaty nie produkując ale na tym zalezało niemcom by nie hodowac sobie konkurencji . Teraz system dopłat ma wykroczyć o problem poza UE czyli o produkcje ukraińską która podlega całkieminnym zasadom niż w UE i dopłacanie dziś do hektara będzie powolnym zwijaniem produkcji w PL na rzecz UA - to tez trzeba zrozumieć 

Edytowano przez marks50
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Chodzi mi jedynie o plony każdy płacze że susza i leci z wnioskami a teraz oficjalnie piszecie o rekordowych plonach to się kłóci z logiką.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2258

U nas zawsze kiedy jest suchy rok mamy dobre plony a kiedy leje to d*pa 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3495
Napisano (edytowany)

Jakich rekordowych ? 5,5 tony rekordy , ? Wytarczy ze ktoś ma 6,5 ton to tez nie rekordy ale zostanie z ta toną na przyszły rok jeśli nie zostanie objeta dopłatą . A co z tym co sprzedał te swoje 5,5 tony do grudnia bez dopłat a ta tonę zechce sprzedać teraz z dopłatą ??? Nie dać mu ?  Bo limit na hektar wykorzystał ?? zapewniam was że zostawi to zboże na przyszły sezon pogłębiając kryzys . Jeśli jest możliwość zachęcenia do wywiezienia w tym roku to trzeba robić zachętę by eksport ruszył . tym bardziej że w systemie do tony nie będzie współczynika PiS owskiego konwegeracji , więc to by pozwoliło wywieźć zboża bo każdy by wiedział że dopłatę dostanie a nie jak w tamtym roku jakieś limity i wielka niewiadoma , limitowanie tonażowe , hektarowe ??? To bardziej wyglądało by ograniczyć wywóz i doprowadzić do obecnej sytuacji niż pomóc rolnikom .

Susza to temat rzeka i w moim regionie jej nie stwierdzano , choć plony były niższe , każdy ma indywidualne dane , i tym co sie nie urodziło po to były suszowe ale że jak zwykle dopłaty to szwindel , aplikacje nie działają to chyba nikt nie chce by teraz przerzucić dotowanie suszy elementem dotacji do zbóż bo jedno przeczy drugiemu . To tak jak by producenci zbóż negowali suszowe - nikt tego nie chce ale widzę niektórzy by chcieli nie wyprodukować zbóz ale na to miejsce wziąść dotacje do hektara nie produktywnego w systemie dopłat do zbóż .  Ponad rok temu z @Wicherek apelowaliśmy by strajkować , domagać sie swego to tylko granica larum grało i potem dołączył Szczecin , wszystkim pasowały zasady , suszowe a ostrzegaliśmy że idzie do zniszczenia rolnictwa w całej Polsce i we wszystkich sektorach - to byliśmy wysmiewani jak teraz , przedstawialiśmy ze kazda branża dostanie po łbie , odzewu nie było , dzis płacz maliniarzy , miodziarzy itd. że rynek się załamał , a co by było jak byśmy taki opór zrobili rok temu ??? w całej Polsce ? Ile mozna było wprowadzić ograniczeń , blokad na granicy ? Niestety trochę to za późno ale walczmy do końca .

Edytowano przez marks50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Zróbcie od razu  średnią 10ton od razu to zobaczysz co miasto  i rządzący na to powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1768
40 minut temu, marks50 napisał:

Dlatego tak ociągają dane o dopłatach bo 1 kwietni wraca VAT i się skończy ruletka z lewymi fakturami bo tu juz wkracza z kontrolą US , firmy nie będa teraz szastać lewymi fakturami bo zawsze może być kontrola krzyżowa , rozliczenie VAT dla ryczałtowca , czy płatność dla tych co są na rozliczeniu VAT - to juz nie to co za PiS hulaj dusza piekła nie ma . Przedewszystkim podstawa to dopłata do zbóż dla rolników - takie rozwiązanie z automatu robi import z ukrainy nieopłacalny o wartość dopłaty . Po prostu przemytnicy zbóż zostaną z towarem i niech sobie trzymają to ukraińskie badziewie 

Na przykładach znajomych mam inne zdanie co do kontroli vat-u. To za PO było hulaj duszo piekła nie ma. 

9 minut temu, Łukaszek napisał:

Zróbcie od razu  średnią 10ton od razu to zobaczysz co miasto  i rządzący na to powiedzą.

Zacytuję czego ku*są chamie chcesz koniec cytatu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7594
Napisano (edytowany)
12 minut temu, marks50 napisał:

Jakich rekordowych ? 5,5 tony rekordy , ? Wytarczy ze ktoś ma 6,5 ton to tez nie rekordy ale zostanie z ta toną na przyszły rok jeśli nie zostanie objeta dopłatą . A co z tym co sprzedał te swoje 5,5 tony do grudnia bez dopłat a ta tonę zechce sprzedać teraz z dopłatą ??? Nie dać mu ?  Bo limit na hektar wykorzystał ?? zapewniam was że zostawi to zboże na przyszły sezon pogłębiając kryzys . Jeśli jest możliwość zachęcenia do wywiezienia w tym roku to trzeba robić zachętę by eksport ruszył . tym bardziej że w systemie do tony nie będzie współczynika PiS owskiego konwegeracji , więc to by pozwoliło wywieźć zboża bo każdy by wiedział że dopłatę dostanie a nie jak w tamtym roku jakieś limity i wielka niewiadoma , limitowanie tonażowe , hektarowe ??? To bardziej wyglądało by ograniczyć wywóz i doprowadzić do obecnej sytuacji niż pomóc rolnikom .

Nie dawać dopłat , nich trzymają i 10 lat i czekają na cenę .

Dopłaty to czysta komuna ceny dyktowane .

Saletra powinna kosztować 2 tyś tona , cena podyktowana , był by płacz bo wolny rynek ma taniej . To samo tyczy się pszenicy jest cena to się sprzedaje .

 

Edytowano przez galan99
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Nie jednemu rolnikowi już powiedziałem , co się sumitujesz o te ugorowanie. Jeżeli po żniwach ceny zbóż będą na obecnym poziomie , nawet gdyby ceny na azot coś spadły. To dużo pól V klasy będzie nie obsiane żytem czy pszenżytem. Rozumiem jak ktoś ma dobre gleby np III klasy. Ale na słabszych czysta kalkulacja się kłania. Sam będę jednym z pierwszych co tak zrobią, a na wiosnę albo jakieś strączkowe albo ugory.  Niestety takie czasy , że na słabszych glebach trzeba uprawiać dopłaty jeżeli jeszcze są. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
33 minuty temu, Wicherek napisał:

Ten przewidywany limit  5,5 tony to też jest zbyt mały , plony w ubiegłym roku były dobre i ponownie ludzie zostaną z towarem na żniwa

Ale nie popadajmy też w jakieś paranoje , to co , mieli by zrobić np 10 czy 15 ton limitu do ha ? Mi średnia w tym roku wyszła bardzo dobra 8,3 tony/ha , ale uważam że limit np 6 ton byłby OK. nie bądzmy tacy zachłanni , jak dadzą 300 do np 6 ton to będzie 1800 do ha , no i trzeba by to przyjąć jako lepsze to niż zero zł .  a że piszesz że ludzie kosili więcej i znowu zastaną ze zbożem na żniwa ? To niech te 2-3czy 4 tony ponad limit sprzeda normalnie jaka cena jest i nie zostanie na żniwa z towarem , bo twoim rozumowaniem jak nie dadzą żadnych dopłat to nikt nie sprzeda ani tony , i wszystko zostanie w magazynach ? Jedno co ważne żeby było do Faktury płacone , a nie że do ha jak w przypadku kuku gdzie jeszcze bardziej patologie robili że kupę ludzi którzy nawet nie wiedzą gdzie mają pole pobrali (pobiorą ) rekompensatę za mniejsze dochody 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3495
Napisano (edytowany)

Problem się zrobi jak rusza dopłaty bo cena może jeszcze bardziej rypnąć i nikt tej nadwyżki powyzej 5,5 tony po prostu nie sprzeda i zostanie na przyszły rok . Jakiś limit zawsze można przyjąć ale w sumie chodzi by wywieźć jak najwięcej póki czas i chodzi o zachęcenie do sprzedaży , kazdy jak popatrzy na giełdę i na wyższe ceny na jesieni może po prostu nie chcieć sprzedawać po nizej 600 zł , dopłata ma być zachęta do sprzedaży by nie trwała sytuacja jak teraz że port wozi tylko 400tys bo nie ma chętnych na sprzedaz po 600 zł a mógłby i 1 mln na miesiąc jak by miał co .

Edytowano przez marks50
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LonelySoul    141
5 minut temu, zbyszek8201 napisał:

Nie jednemu rolnikowi już powiedziałem , co się sumitujesz o te ugorowanie. Jeżeli po żniwach ceny zbóż będą na obecnym poziomie , nawet gdyby ceny na azot coś spadły. To dużo pól V klasy będzie nie obsiane żytem czy pszenżytem. Rozumiem jak ktoś ma dobre gleby np III klasy. Ale na słabszych czysta kalkulacja się kłania. Sam będę jednym z pierwszych co tak zrobią, a na wiosnę albo jakieś strączkowe albo ugory.  Niestety takie czasy , że na słabszych glebach trzeba uprawiać dopłaty jeżeli jeszcze są. 

Przecież uprawa 6 klasy już od dobrych 15 lat jest opłacalna jedynie z powodu dopłat , 5 w dobrej kulturze jeszcze przy takim owsie czy facelii wychodziła delikatnie na + 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1kris1    33

A co z takimi jak ja który sporo jęczmienia, owsa, pszenżyta sprzedaję na worki, big bagach klientom? kto mi dopłaci? dodam że jestem na ryczalcie.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7594
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, marks50 napisał:

Problem się zrobi jak rusza dopłaty bo cena może jeszcze bardziej rypnąć i nikt tej nadwyżki powyzej 5,5 tony po prostu nie sprzeda i zostanie na przyszły rok . Jakiś limit zawsze można przyjąć ale w sumie chodzi by wywieźć jak najwięcej póki czas i chodzi o zachęcenie do sprzedaży , kazdy jak popatrzy na giełdę i na wyższe ceny na jesieni może po prostu nie chcieć sprzedawać po nizej 600 zł , dopłata ma być zachęta do sprzedaży by nie trwała sytuacja jak teraz że port wozi tylko 400tys bo nie ma chętnych na sprzedaz po 600 zł a mógłby i 1 mln na miesiąc jak by miał co .

Jaki problem , trzeba zaufać  urzędnikom  samorządowcom , po to zostali wybrani , daliście im mandat by działali w waszym imieniu .

Możecie zajmować się swoimi sprawami uprawą roli , Politycy zostali wybrani i zajmą się tymi sprawami .

Każdy wie na kogo zagłosował  , to pod jego dom i tam protest robić . Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz .

https://www.facebook.com/watch?v=1144354740084474

https://www.facebook.com/watch?v=936838388033363

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530
Napisano (edytowany)

Sprawiedliwie nigdy nie będzie , teraz za 750 pszenice bez problemu idzie u nas sprzedać , nawet 800 jak dobra  i dać teraz dopłate 300 , wyjdzie 1100 , to niesprawiedliwe od żniw takiej ceny nie było, lepiej 1000 do każdego hektara, jeden warunek , jak udowodnią że nie uprawia ziemi , musi oddać 10-krotność i dożywotni zakaz brania jakichkolwiek dopłat, maja tyle komisji śledczych , mogą utworzyć specjalny oddział do wyłudzeń dopłat , to by była superdochodowa sprawa

Edytowano przez miwigos
  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
1 godzinę temu, tommy66692 napisał:

U nas zawsze kiedy jest suchy rok mamy dobre plony a kiedy leje to d*pa 

U nas to samo jest.

Kurła a Ci już dziela dopłaty masakra 🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, 1kris1 napisał:

A co z takimi jak ja który sporo jęczmienia, owsa, pszenżyta sprzedaję na worki, big bagach klientom? kto mi dopłaci? dodam że jestem na ryczalcie.

Cały plon sprzedałeś na te worki że nie masz żadnej faktury? Z drugiej strony jak sprzedawałeś na worki to pewnie bidote kasowałeś po 100 zł za kwintal to już ludzie się zrzucili na dopłatę 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qbaman    2
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Nie dawać dopłat , nich trzymają i 10 lat i czekają na cenę .

Dopłaty to czysta komuna ceny dyktowane .

Saletra powinna kosztować 2 tyś tona , cena podyktowana , był by płacz bo wolny rynek ma taniej . To samo tyczy się pszenicy jest cena to się sprzedaje .

 

Socjalizm(komuna)  dopłaty sterowanie, mydlenie oczu są dla zwykłych ludzi , rolników, roboli itd. na dole. Wolny rynek i jego prawa dla korporacji i dużych pieniędzy i tej garstki pozostałych. Warto to zrozumieć.

Edytowano przez qbaman
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169
42 minuty temu, miwigos napisał:

Sprawiedliwie nigdy nie będzie , teraz za 750 pszenice bez problemu idzie u nas sprzedać , nawet 800 jak dobra  i dać teraz dopłate 300 , wyjdzie 1100 , to niesprawiedliwe od żniw takiej ceny nie było, lepiej 1000 do każdego hektara, jeden warunek , jak udowodnią że nie uprawia ziemi , musi oddać 10-krotność i dożywotni zakaz brania jakichkolwiek dopłat, maja tyle komisji śledczych , mogą utworzyć specjalny oddział do wyłudzeń dopłat , to by była superdochodowa sprawa

Każdy uczciwy rolnik ma faktury zarówno ze sprzedaży ziarna jak i z zakupu nawozu i wystarczy się na tym opierać, proste przejrzyste i uczciwe.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
2 minuty temu, Łukaszek napisał:

Każdy uczciwy rolnik ma faktury zarówno ze sprzedaży ziarna jak i z zakupu nawozu i wystarczy się na tym opierać, proste przejrzyste i uczciwe.

 

Nie każdy ja np kupiłem już 200 t od rolników w tym roku jestem na ryczałcie i co oni z tego będą mieli, tym bardziej że są to ludzie którzy sprzedają mi zboża od lat i w którym momencie oni są nieuczciwi według Twojej logiki 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25
6 minut temu, ws71 napisał:

 

Nie każdy ja np kupiłem już 200 t od rolników w tym roku jestem na ryczałcie i co oni z tego będą mieli, tym bardziej że są to ludzie którzy sprzedają mi zboża od lat i w którym momencie oni są nieuczciwi według Twojej logiki 

Jak masz pokrycie na ha z dopłat bezpośrednich to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3495
Napisano (edytowany)
10 minut temu, ws71 napisał:

 

Nie każdy ja np kupiłem już 200 t od rolników w tym roku jestem na ryczałcie i co oni z tego będą mieli, tym bardziej że są to ludzie którzy sprzedają mi zboża od lat i w którym momencie oni są nieuczciwi według Twojej logiki 

Juz ty nie kadz że od rolników 200ton kupiłeś :) zapewne jakieś ukraińskie zachachmeciłeś :) a teraz bedziesz udawał ze od rolników kupione . Teraz przelewy powyżej 40tys tytułowane wiec jak zapłaciłeś za te zboże ? Do kieszeni :) ? To zaraz trzeba zadzwonić do plokulatury :) . Tu ostatnie dni płacenia pieniedzmi jako gotówką a tu wyjeżdzasz że transakcje (200x600=120000zł ) zrobiłeś , no no to sie US ucieszy :) -ale nie bój nie podkablujemy cie bo to nie w naszej naturze by donosić :) . Jesli natomiast byli to detaliści co Staszkowa przyczepką ci zwozili z całej Polski to ty po prostu skup prowadziłeś :) 

Edytowano przez marks50
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7594
8 minut temu, ws71 napisał:

 

Nie każdy ja np kupiłem już 200 t od rolników w tym roku jestem na ryczałcie i co oni z tego będą mieli, tym bardziej że są to ludzie którzy sprzedają mi zboża od lat i w którym momencie oni są nieuczciwi według Twojej logiki 

To im oddasz  dopłatę .

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, marks50 napisał:

Juz ty nie kadz że od rolników 200ton kupiłeś :) zapewne jakieś ukraińskie zachachmeciłeś :) a teraz bedziesz udawał ze od rolników kupione . Teraz przelewy powyżej 40tys tytułowane wiec jak zapłaciłeś za te zboże ? Do kieszeni :) ? To zaraz trzeba zadzwonić do plokulatury :) . Tu ostatnie dni płacenia pieniedzmi jako gotówką a tu wyjeżdzasz że transakcje (200x600=120000zł ) zrobiłeś , no no to sie US ucieszy :) -ale nie bój nie podkablujemy cie bo to nie w naszej naturze by donosić :) . Jesli natomiast byli to detaliści co Staszkowa przyczepką ci zwozili z całej Polski to ty po prostu skup prowadziłeś :) 

NIKT MU NIE PRZYWOZI OD RAZU 200 TON

 Glan ty rozum to faktycznie masz wyprany i wyparowany

Edytowano przez miwigos
  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Koledzy rolnicy a co z rolnikami którzy uprawiają żyto . Jak zostali potraktowani w zeszłym roku. Uważacie to za sprawiedliwe?

Plon zyta u nas to 8-10 ton

A PiS liczył 3,5 tony limitu i stawka 350 zl To jest ok? 

Pszepraszam stawka nie była 350 zł tylko 200 zł. Także ten kto miał pszenice dostał ponad 3000 zł a każdy kto żyto to 700 zł do ha. To jest sprawiedliwość 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj