Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mikad    1136
3 godziny temu, Dastan napisał:

Gwarantuje Ci, że gdyby nie dopłaty i dotacje do zakupu maszyn to w polskich warunkach rolnicy podchodzili by do zakupu dużo bardziej ekonomicznie. Nie porównuj do ciężarówek, bo tam nikt nikomu nie dopłąca, przedsiębiorcy kupują wszystko za swoje na to na co ich stać.

Czyli właściwie jest super i żadne dopłaty nie są potrzebne.

Dotacje są po to żeby zakłady produkujące maszyny nie splajtowały bo bez dotacji ludzie bardziej trzeźwo robili by zakupy a i ceny maszyn pewnie były by dużo niższe. Ale jak to dobrze brzmi "zwrócili mi pół ceny". Pomijam już fakt że zakup maszyn do produkcji rolnej często mija się z logiką ekonomiczną, kupujesz kombajn za bańkę i pracujesz nim dwa, trzy tygodnie w roku, jak na zakładzie kupują obrabiarkę za bańkę to maszyna chodzi co dzień 8 godzin a często i więcej.

  • Like 4

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762
2 godziny temu, dunda92 napisał:

Wipasz LBI. Pszenżyto 500zl, jęczmień 600zl. i będą pier**lić, że żaden import nie ma miejsca, a my więcej sprzedajemy jak od nich bierzemy. Granica powinna być w pizdu już dawno całkowicie zamknięta, zero paliwa, pomocy etc. My zdychamy niech i oni w ch*j zdechną.

Prędzej biedny umrze niż bogaty schudnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309
1 godzinę temu, Roxer napisał:

AŁŁŁŁA, 182,75€ 

Bez tytułu.png

Czysta spekulacja i oszustwo.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762

@marek1977 ale jak matif drożał to nie było oszustwo? Mentalność kalego 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
24 minuty temu, mikad napisał:

Dotacje są po to żeby zakłady produkujące maszyny nie splajtowały bo bez dotacji ludzie bardziej trzeźwo robili by zakupy a i ceny maszyn pewnie były by dużo niższe. Ale jak to dobrze brzmi "zwrócili mi pół ceny". Pomijam już fakt że zakup maszyn do produkcji rolnej często mija się z logiką ekonomiczną, kupujesz kombajn za bańkę i pracujesz nim dwa, trzy tygodnie w roku, jak na zakładzie kupują obrabiarkę za bańkę to maszyna chodzi co dzień 8 godzin a często i więcej.

A czemu żniwa są tylko trzy tygodnie w roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067
19 godzin temu, marks50 napisał:

Tak więc na protest . Ciągnikiem to raczej nie dojadę :) ale jakoś sie dotrze . @Wicherek czy to ma być 3 dni ???

Tak przypomnę bo sie filmik trafił 

https://www.facebook.com/watch?v=1480436805830977

jak widac na zdjęciu ten skisły syf był w węglarkach a kołodzijczak w Dorohusku pytał o kukurydzę w tych niebieskich wagonach niby zbożowych . tak więc na tym terminalu jaja sobie z michałka zrobili i wcisneli mu kit że ta kukurydza nie przyjechała 3 dni temu tylko stoi od kwietnia :) -to teraz pomyślcie sobie jakie wały tam musza być że nawet nie boją sie okłamywać wiceministra :) - to jak musza manipulować zwykłymi urzędnikami . 

 Protest kończy się o godzinie          15 ,       06,03,24    i wracamy do domu , podobno Obszański chce na minimum 24 godzin ale    'oszukana wieś  "  mówi że jak zwolennicy Obszańskiego chcą zostać dłużej to nikt im nie będzie zabraniał  , jak ktoś chce jechać z okolic Zamościa to proszę się zgłaszać do Marka Makucha     502 738 409 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolek74    389
1 godzinę temu, PAN88 napisał:

@marek1977 ale jak matif drożał to nie było oszustwo? Mentalność kalego 

To uważasz ceny z przed dwudziestu lat normalnością? Nic tylko pozostaje pogratulować "realnego" spojrzenia na świat.

  • Like 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i tak oto polityka ue doprowadzi do tego że jeszcze rolnicy będą się cieszyć z dopłat zielonego ładu, ekoschematów  bo na to wyglada że do każdej produkcji trzeba na dzień dzisiejszy dołożyć.  będziemy uprawiać dopłaty za parę groszy bez oprysków bez nawozów tak jak chcą zieloni, tylko nie myślą co będą wpier.../.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314
1 godzinę temu, Lolek74 napisał:

To uważasz ceny z przed dwudziestu lat normalnością? Nic tylko pozostaje pogratulować "realnego" spojrzenia na świat.

świat sprzed 20 lat był bardziej "normalny" więc i wtedy była większa szansa na normalne ceny

  • Like 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
3 godziny temu, toooomaszewski napisał:

I tak najlepszy ekonom za ostatnie wyskrobane piniędze na 13ha stawia 4ty silos na zboże, bo dealer zadzwuniuł i mówi, że akurat taki jak on chce jest, ale żeby wpłacił całość, a będzie za pół roku.

I to wszystko na 5tej klasie.

Może chłop myśli przyszłościowo , i zamiast uprawiać te 5 klasy to się wezmie za handel , i będzie doił takich zdziwionych , a silos już będzie stał , więc zaczątek interesu już będzie . Nie siedzisz u niego w głowie , to i nie wiesz co ma na myśli kupując silos . No i jeszcze dopisz jakiej pojemności te silosy , bo może 10 tonowe ?

 

6 godzin temu, Tomek90 napisał:

2 nowe ciągniki zachodnie mam bez dotacji jeden w leasing drugi finansowanie fabryczne dobre, dawno spłacone i zapomniane. 

Każdy normalny zdrowo myślący rolnik podchodzi ekonomicznie do zakupu nie ważne czy sa dopłaty czy ich niema 🤦‍♂️

Ja też nie brałem żadnych dotacji na maszyny i też nie przeżywam 

 

6 godzin temu, toooomaszewski napisał:

Oporowcy XD

A pomyśl jakbyś miał jeszcze zwrot 60% o ile byłbyś bogatszy 🤪

Załóż firme i zobacz ile Ci nazwracajo. 

Ja stary to max by było 50% , składałem 2 x na modernizacje , ale zawsze im nie pasowało to co chce  brać , więc kupowałem bez czekania i bez papierologi  wszelakiej 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
35 minut temu, mysza103 napisał:

Może chłop myśli przyszłościowo , i zamiast uprawiać te 5 klasy to się wezmie za handel , i będzie doił takich zdziwionych , a silos już będzie stał , więc zaczątek interesu już będzie . Nie siedzisz u niego w głowie , to i nie wiesz co ma na myśli kupując silos . No i jeszcze dopisz jakiej pojemności te silosy , bo może 10 tonowe ?

 

Ja też nie brałem żadnych dotacji na maszyny i też nie przeżywam 

 

Ja stary to max by było 50% , składałem 2 x na modernizacje , ale zawsze im nie pasowało to co chce  brać , więc kupowałem bez czekania i bez papierologi  wszelakiej 

Tak, tak, czas pokaże, czas pokaże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, małoroly2018 napisał:

i tak oto polityka ue doprowadzi do tego że jeszcze rolnicy będą się cieszyć z dopłat zielonego ładu, ekoschematów  bo na to wyglada że do każdej produkcji trzeba na dzień dzisiejszy dołożyć.  będziemy uprawiać dopłaty za parę groszy bez oprysków bez nawozów tak jak chcą zieloni, tylko nie myślą co będą wpier.../.

Ludzie będą się prosic o robaczki, jak chleba nie bedzie i kiełbasy.  🤔

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Pszenica będzie droga bo na youtube takie wtopy i nawozy za wszelkom cenę, idą w ruch koparki, przegubowce i quadtracki

kiedyś jak siatkami sieli to takich akcji nie było teraz to są akcje z wtopami

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180
7 godzin temu, 12Pafnucy napisał:

Jaaaaasne...

O zwrotach VAT słyszałeś?

to wytłumacz w jaki sposób państwo dopłaca do ciężarówki zwracając vat przez tego przedsiębiorcę zapłacony z własnej kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314

Vat to jest normalny PODATEK, a dla zmyły porobili  różne stawki  i mętlik, w mętnej wodzie łowi się ryby


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76

Powiedz kto dzisiaj umie ręcznie siać? żeby w miarę równo było mnie ojciec uczył i jeszcze się sieje tam gdzie wiem że się utopie a reszta woli się zakopać i widowisko zrobić może z YouTube więcej zarobią jak z pola:)

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067
Napisano (edytowany)

Cedrob na usługach premiera  a premier na usługach cedrobu    !

Edytowano przez Wicherek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
7 minut temu, pawelek98 napisał:

to wytłumacz w jaki sposób państwo dopłaca do ciężarówki zwracając vat przez tego przedsiębiorcę zapłacony z własnej kieszeni

Vat jest podatkiem dla państwa.

Państwo nie dopłaca do ciężarówki, tylko np. Kupując za gotówkę można odliczać amortyzację tego pojazdu pomniejszając podatki.

Btw. Jaka piękna narracja w tv, tusk chce embarga dla produktów z białorusi i rosji, odwrócenie kota ogonem, zrobić z rolników idiotów, że tak naprawdę nie wiedzą po co strajkują, sķłócić naród z rolnikami, a z ukrainy zrobić męczennika. Jakie tam jest podłoże tego wszystkiego...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067

minuta 8,41 , premier Morawiecki prosi prezesa Cedrobu żeby dzwonił do Sachajki celem skłonienia posła do głosowania zgodnie z życzeniem pis   !   tu w tym przesłuchaniu widać jakie są związki Morawieckiego z Cedrobem   !  Z czym my  walczymy    ?  Morawiecki       pozwalał ściągać  zboże z Ukrainy  Cedrobowi a rolników miał w głębokim poważaniu 

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunda92    32
toooomaszewski napisał:

7 minut temu, pawelek98 napisał:

to wytłumacz w jaki sposób państwo dopłaca do ciężarówki zwracając vat przez tego przedsiębiorcę zapłacony z własnej kieszeni

Vat jest podatkiem dla państwa.

Państwo nie dopłaca do ciężarówki, tylko np. Kupując za gotówkę można odliczać amortyzację tego pojazdu pomniejszając podatki.

Btw. Jaka piękna narracja w tv, tusk chce embarga dla produktów z białorusi i rosji, odwrócenie kota ogonem, zrobić z rolników idiotów, że tak naprawdę nie wiedzą po co strajkują, sķłócić naród z rolnikami, a z ukrainy zrobić męczennika. Jakie tam jest podłoże tego wszystkiego...

właśnie oglądałem na Polsacie. dokładnie o tym samym pomyślałem. Oni sobie znalezli winnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
27 minut temu, GABBER85 napisał:

Już nie chce zaśmiecać tematu... Agromichu ostatni film na YT... urwa te chłopy by ręcznie to posiali na tym pół hektara przeoranym, Helikoptera brakowało tylko

https://youtu.be/rPdEveDBxyo?si=e7cuI3xjAlSkFQTz

 

URWA NIMOGĘ !😂

Zabrać idiotom dopłaty na pięć lat.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
Napisano (edytowany)
5 minut temu, jacek1296 napisał:

Zabrać idiotom dopłaty na pięć lat.

Bozia jak chce kogoś ukarać, to najpierw zabiera mu rozsądek. Tych nie ma już co karać, bo widać siła wyższa , już wzięła sie za nich.

Dobrze że żadna z tych stalowych lin, któremu łba nie obcięła.

Edytowano przez mirro
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj