Polecane posty

wille    31

Ja też w president 7 lat rodzice wcześniej z 5 lat mogłem przejść do Sierpca ale nie poszedłem wcale nie żałuje wymogi mają nie powiem tylko ten kierownik w winnicy wkur...jący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert13    2
52 minuty temu, wille napisał:

Ja też w president 7 lat rodzice wcześniej z 5 lat mogłem przejść do Sierpca ale nie poszedłem wcale nie żałuje wymogi mają nie powiem tylko ten kierownik w winnicy wkur...jący

Dlatego ja odszedłem w 1.01.2022r o to było najlepsza decyzja. Kierownik w ogóle nie umnie odbierać tel. Odzwonic tak samo... a cenę mają niszą jak inne mleczarnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Mlekpol 2,18 netto

ilość 28 tyś. 

Tł 4.1 Bi 3.35 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3151
Napisano (edytowany)

Mlekpol za grudzień, ilość 5690l

Tł. 4.12 Bi. 3.46

Cena 2.30 brutto RR  i od tego -2 gr na udział.

A po podliczeniu faktur za 2023r średnia cena w Mlekpolu z uwzględnieniem udziału wynosi 2.05 brutto RR, przy średnich parametrach Tł: 4.32 Bi. 3.11, a średnia roczna somatyka w całym stadzie wyniosła 176 tyś.

A tak prezentował się rok 2023 w ogólnych wynikach:

page3.jpg

 

page4.jpg

Krótko mówiąc nie jest źle, nie mniej jednak jeszcze dużo pracy przede mną żeby wszystko grało na wysokich lotach :D :)

Edytowano przez WitekRolnik
  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekabram12    11
Napisano (edytowany)

Spomlek tł 4.73 bi 3.74 kazeina 2.90 25k cena za grudzień 2.34 brutto.

Edytowano przez Jacekabram12
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7967

No zapomniałem napisać

OSM Koło 8,1 tys, tł 3,98 bi 3,54; 2,04 brutto RR

Średnia cena z 2023 z ilości 1,99 brutto ( najgorsze miesiące to sierpień, wrzesień i pazdziernik) śr somatyka 83 tys, śr tł 4,17, śr białko 3,57

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1827
Napisano (edytowany)

Koło ~17tys 4,85 b 3,8 2,22 brutto rr

18 minut temu, slawek74 napisał:

albo jakąś specjialna rasa albo bida z mlekiem....

Mówiłeś że masz tak super opanowane żywienie i parametrów nie masz? Dziwne

 

Edytowano przez Mateusz1q
  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekabram12    11
Napisano (edytowany)

Stado dość mocno przedojone i sporo sztuk jest przed zasuszeniem więc parametry wyższe nieco choć w ciągu roku kręcą się cały czas około 4.5 tłuszcz i 3.5 białko. W tej chwili ze zbiornika jest około 21l od sztuki na dobę. 

Są w stadzie sztuki z pewną domieszką jerseya są też 2 sztuki 50% simental. Ale większość jednak hf.

Edytowano przez Jacekabram12
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
Mateusz1q napisał:

Koło ~17tys 4,85 b 3,8 2,22 brutto rr

18 minut temu, slawek74 napisał:

albo jakąś specjialna rasa albo bida z mlekiem....

Mówiłeś że masz tak super opanowane żywienie i parametrów nie masz? Dziwne

 

a nie mam 🤔 doucz się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1130

Sławek na codzien, wobec swoich znajomych, czy nieznajomych, w życiu realnym a nie tym internetowym też jesteś takim gburem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13
11 godzin temu, slawek74 napisał:

albo jakąś specjialna rasa albo bida z mlekiem....

Sławku powróciłem:) ależ ci ten zadek Trzebietowski ściska jak ktoś ma się czyms pochwalić wiecej od Ciebie i do tego jest że Spomleku to iż w tedy bile ściska tak bile bolą... Wróć do nas synu marnotrawny a zaznasz szczęścia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

🤣🤣🤣🤣 co ma mi ściskać jak spomlek mam przez drogę i widzę jaki tam dobrobyt 🤦😁


za grudzień miałem 2.22 w Rykach parametry ciut niższe a bywało bialko 3.8-4%


Jacekabram12 napisał:

Stado dość mocno przedojone i sporo sztuk jest przed zasuszeniem więc parametry wyższe nieco choć w ciągu roku kręcą się cały czas około 4.5 tłuszcz i 3.5 białko. W tej chwili ze zbiornika jest około 21l od sztuki na dobę. 

Są w stadzie sztuki z pewną domieszką jerseya są też 2 sztuki 50% simental. Ale większość jednak hf.

z parametrów można dużo wyczytać ... ale ogólnie bogato żywione gospodarz może aż nazbyt chojny dla tych przed zasuszeniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
15 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

Sławek na codzien, wobec swoich znajomych, czy nieznajomych, w życiu realnym a nie tym internetowym też jesteś takim gburem ?

Jak on nie ma życia realnego bo bez przerwy tu siedzi i pisze 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

chyba Ci w życiu coś nie poszło 🤔


Wande doję a jej się schodzi... 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
giberes    1

Prawdziwy LIDER bravoMlekovita.👏🏻👏🏻 jest moc.💪💪💪🔥🔥🔥 pomimo trudego roku. "Pobiliśmy własne kolejne rekordy, zdobyliśmy kolejne prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Stale rozwijamy firmę, wzrasta wartość marki Mlekovita, PRZYCHODY NIE MALEJĄ" https://www.portalspozywczy.pl/mleko/wiadomosci/mlekovita-podsumowuje-rok-quot-pobilismy-wlasne-kolejne-rekordy-quot,244412.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

Dobra mleczarnia to nie ta co się chwali tylko zyskami, ale ta co się potrafi nimi dzielić. To tylko Piątnica obecnie potrafi niestety..

  • Like 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Mlekpol za grudzień 26 tyś litrów.

Bi. 3.4. . Tł. 4.5 .

Cena 2.25 zł  netto dla vatowca . 

Za styczeń będzie podobnie . Do wiosny może jeszcze się utrzyma ale pewnie później będzie obniżka 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj