jahooo

Polityka okiem rolnika 2024

Polecane posty

dysydent    3145
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, jahooo napisał:

tu wchodzisz na teren filozofii Zen

wszystko, co jest dobre dla mnie - to jest dobro, a co jest dla mnie złe - to jest zło

Sienkiewicz (Ten "prawdziwy") niejakiemu Kalemu by "mądrości" zen przypisał? xD

eee tam, w tamtych czasach? Murzynowi?> nieee nawet jeśli to Murzyn fikcyjno literacki ;)

nie znam się na jakchś "zenach" ale jeśli to takie cóś to koło madrości toto nawet nie stało :P

chociaż filozownia a mądrość to tylko czasami jakieś wspólne punkty mają ale bardzo nieliczne, no ta akurat - żadnych

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7601
Napisano (edytowany)

Piękne przemowa , Radosława Sikorskiego w Sejmie , takiego Polityka , Polska nie miała .

 

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3145
Napisano (edytowany)

a kto cokolwiek jeszcze wart w tym kraju marnuje czas na słuchanie przemów w tym sejmowym burdelu? tylko po to aby jakąś ciekawszą upolować co się raz na czort wie ile i czort wie kiedy trafi? strata czasu nerwów i ryzyko zatracenia resztek wiary w jakąkolwiek kulturę
może jaki link by? co?

sameś pewnie z jakiego linka dopadł ciekawostkę (bo nie uwierzę że godzinami znosisz tego syfu słuchanie) a z nami podzielić się nie chcesz?
skompiszonie jeden ;)

Edytowano przez dysydent
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7601
Napisano (edytowany)

A potem pier....ie , nic nie wiedzieli nie słyszeli wielkie  zdziwienie , jak to i dla czego . Sikorski przedstawił pięknie  jak będą  wspierać Ukrainę . PiS to był pikuś z tym co teraz będzie . Bardzo dobrze że w Polsce są tacy ludzie co wybrali , rewolucję 15 paź .

Każdy mógł usłyszeć , piękną przemowę i nie dopytywać .

Edytowano przez galan99
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3145
Napisano (edytowany)
44 minuty temu, galan99 napisał:

Każdy mógł usłyszeć , piękną przemowę i nie dopytywać .

jak se qwa sam wyszuka?
no w sumie chociaż dobrze żeś wspomniał to choć wiedziałem czego szukać
zauważ jednak co do Chińczyków, jak "oko puścił"

- Sikorski: NATO zyskało dwóch nowych członków, Kreml nie zdołał zdławić poczucia niezależności Ukraińców. Zamiast wzmocnić pozycję Rosji, doprowadził do derusyfikacji Zachodu, a Rosję wpędza w coraz większe uzależnienie od Chin.

a zaraz później

- Sikorski: Polska i Chiny były ofiarami kolonializmu i narzucanych traktatów. Liczymy na zrozumienie Chin dla naszego sprzeciwu przeciwko współczesnemu kolonializmowi w wydaniu Putina.

znaczy kolonializm w wydaniu chińskim bardziej - o właśnie - "moralnie" (patrz wcześniejszy wątek) usprawiedliwiony?
a już tej skolonizowanie Chińczykami putinowskiej rosji to nawet nic nie mamy przeciw?

no to gdzie ma być ta polsko chińska granica? ;)

cytaty zerżnąłem z https://tvn24.pl/polska/radoslaw-sikorski-w-sejmie-informacja-o-zadaniach-polskiej-polityki-zagranicznej-na-2024-rok-relacja-na-zywo-st7886272

można dać linka? można
a nie...
no!

phe - robienie z Nawalnego męczennika demokracji to jakaś kpina? (doczytałem jeszcze w tym linku)
nie chce mi się szukać już w necie co tenże .. jakie tezy głosił i gdyby to Nawalny dopchał się na kremlowskie stołki to jeszcze prędzej by ukatrupił putina niż putin jego.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3145
Napisano (edytowany)

a po co to propagandowe .. ten szajs tu linkujesz? że co? mamy nie kupować niczego z produktami z kobaltem? czy może podbić te kraje co tam te dzieci .... i zakazać albo lepiej - przepisy unijne BHP w kopalniach wymuszać i jeszcze dofinansować jakie koparki czy co tam potrzebne aby ręcznie nie musieli się babrać?
Jak debile i nie potrafią koparki se sklecić a choćby i za ten kobalt na krechę kupić to co? mamy debilom ich własnego debilstwa zabraniać?

no bo po co ta pisanina wysmarowana? żeby znów kolonizować Afrykę?
no chyba że tak ;)

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

koparka jest droższa niż życie tych górników, szkoda maszynę niszczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3145
Napisano (edytowany)

a gdzie tam droższa
jak by w kopalniach odkrywkowych węgla brunatnego robole szpadlami to kopali i we wiadrach nosili do elektrowni to nikt nigdy by elektrowni takiej nie zbudował bo te setki tysięcy potrzebnych do ręcznej roboty zastępującej wydajnością jedną koparę i parę taśmociągów by się fizycznie nie pomieściło w wyrobisku i logistycznie by to nie miało sensu
już ekonomiczniej było by dynama ręczne każdemu... che, tylko tego tym Murzynom nie podpowiadać bo se jeszcze takie elektrownie pobudują czy raczej te ręczne dynama poklecą i te dzieci do pedałowania zagonią 😛

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6423
2 godziny temu, jahooo napisał:

Trzeba miec na uwadze, że człowiek o wysokiej moralności zawsze będzie mieć obiekcje, nawet mając broń, czy jej użyć

O czym Ty do mnie rozmawiasz?:lol: Moralność? Może jeszcze i sumienie ? A co to tak na prawdę jest? 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3145
Napisano (edytowany)

no wreszcie jakieś wsparcie
dzięki @mirro bo już sam se tu z Nimi nie daję rady w sprowadzaniu z obłoków na twardy realny grunt.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6423

Moralność i sumienie służą generalnie do porównywania siebie z innymi a wręcz do wskazywania iż jest się lepszym od całej reszty. Dlatego uznaję je za niepotrzebne. Jak ktoś się chce w to bawić, to jego sprawa. Za to kieruję się zasadą " jeżeli mogę pomóc to pomogę a jeżeli miałbym zaszkodzić, to się powstrzymam".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260
13 minut temu, dysydent napisał:

a gdzie tam droższa
jak by w kopalniach odkrywkowych węgla brunatnego robole szpadlami to kopali i we wiadrach nosili do elektrowni to nikt nigdy by elektrowni takiej nie zbudował bo te setki tysięcy potrzebnych do ręcznej roboty zastępującej wydajnością jedną koparę i parę taśmociągów by się fizycznie nie pomieściło w wyrobisku i logistycznie by to nie miało sensu
już ekonomiczniej było by dynama ręczne każdemu... che, tylko tego tym Murzynom nie podpowiadać bo se jeszcze takie elektrownie pobudują 😛

nie w każdym typie kopalni można w racjonalnie prosty sposób zmechanizowac wydobycie

gdyby praca maszyn była wydajniejsza i tańsza nić ludzi - to nikt by nie zatrudniał ludzi, co tu tak trudno zrozumiec ?

moralność i sumienie to dwie rzeczy, które rozwijają się w człowieku wraz ze zdobywanym doświadczeniem i nauką

to, że w obecnych czasach w społeczeństwie są to cechy nieporządane, a wręcz cżłowieka, który kieruje się jakimis zasadami moralnymi uważa się za głupka, bo nie kradnie - no cóż, jakie czasy, taka "moralność"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6423
Napisano (edytowany)
7 minut temu, jahooo napisał:

moralność i sumienie to dwie rzeczy, które rozwijają się w człowieku wraz ze zdobywanym doświadczeniem i nauką

No dobra. To tak teoretycznie. Jeśli masz żonę, rodzinę to nie chodzisz na dziwki bo?

- nie wypada sumie Ci nie pozwala

- złożyłeś przysięgę kobiecie podczas ślubu

Która odpowiedź?

Podpowiem.

jako facet tyle jesteś wart ile słowo Twoje. Nic więcej nie trzeba żadnej moralności ani sumienia.

-

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5584
1 godzinę temu, galan99 napisał:

A potem pier....ie , nic nie wiedzieli nie słyszeli wielkie  zdziwienie , jak to i dla czego . Sikorski przedstawił pięknie  jak będą  wspierać Ukrainę . PiS to był pikuś z tym co teraz będzie . Bardzo dobrze że w Polsce są tacy ludzie co wybrali , rewolucję 15 paź .

Każdy mógł usłyszeć , piękną przemowę i nie dopytywać .

A co było w tej przemowie , tak w skrócie? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260
15 minut temu, mirro napisał:

No dobra. To tak teoretycznie. Jeśli masz żonę, rodzinę to nie chodzisz na dziwki bo?

- nie wypada sumie Ci nie pozwala

- złożyłeś przysięgę kobiecie podczas ślubu

Która odpowiedź?

Podpowiem.

jako facet tyle jesteś wart ile słowo Twoje. Nic więcej nie trzeba żadnej moralności ani sumienia.

-

moralność odpowiada właśnie za to, aby dane słowo traktowac z powagą

obie odpowiedzi są poprawne, poniewaz sumienie nie pozwala mi zdradzić żony, której ślubowałem

dodatkowo ślubowałem przez Bogiem, czyli do moralności dochodzą zasady wiary

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8526
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Piękne przemowa , Radosława Sikorskiego w Sejmie , takiego Polityka , Polska nie miała .

 

 

Co takiego pięknego było w tej przemowie, bo nie mam czasu na słuchanie słownych wypierdów tego nygusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25710
Napisano (edytowany)
24 minuty temu, mirro napisał:

 Za to kieruję się zasadą " jeżeli mogę pomóc to pomogę a jeżeli miałbym zaszkodzić, to się powstrzymam".

Jakież to piękne.

I jakże często stosowane, niemalże  nagminnie przez urzędników, polityków...

Ech się rozmarzyłem🤣

Edytowano przez Agrest
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3145
Napisano (edytowany)

to ze słowem jeszcze piękniejsze a u polityków tak piękne że aż do niespotykalności

44 minuty temu, mirro napisał:

tyle jesteś wart ile słowo Twoje.

xD

w sumie to może nawet nic śmiesznego być rzadzonym przez ... no to co jest wynikiem powyższej zależności
nieprzypadkiem szambem nazywamy te parlamenta w tym i nasze

 

32 minuty temu, Ulman napisał:

A co było w tej przemowie , tak w skrócie? 

 

26 minut temu, witejus napisał:

Co takiego pięknego było w tej przemowie, bo nie mam czasu na słuchanie słownych wypierdów tego nygusa.

noż ja wstawiłem linka w poscie jeszcze na tej stronie powyżej
o tam
https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301697-polityka-okiem-rolnika-2024/?do=findComment&comment=4366241

 

48 minut temu, jahooo napisał:

to, że w obecnych czasach w społeczeństwie są to cechy nieporządane, a wręcz cżłowieka, który kieruje się jakimis zasadami moralnymi uważa się za głupka, bo nie kradnie - no cóż, jakie czasy, taka "moralność"

a każde inne "czasy" to lepsze bywały? wskażesz choć jedne?
oczywiście bajania biblijne i jakaś fikcja filmowa, bajki dla dzieci tudzież nieweryfikowalna Historia przez najemnych historyków pisana nie spełniają "parametrów" a tylko definiują - fikcja

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260
16 minut temu, dysydent napisał:

to ze słowem jeszcze piękniejsze a u polityków tak piękne że aż do niespotykalności

xD

w sumie to może nawet nic śmiesznego być rzadzonym przez ... no to co jest wynikiem powyższej zależności
nieprzypadkiem szambem nazywamy te parlamenta w tym i nasze

 

 

noż ja wstawiłem linka w poscie jeszcze na tej stronie powyżej
o tam
https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301697-polityka-okiem-rolnika-2024/?do=findComment&comment=4366241

 

a każde inne "czasy" to lepsze bywały? wskażesz choć jedne?

nigdzie nie napisałem "lepsze" albo "gorsze"

po prostu obecnie cnota . jak jest uczciwość w społeczeństwie uważana jest za przywarę, a uczciwy = głupi

dlatego ktoś, kto dotrzymuje danego słowa jest uważany w społeczeństwie za dziwadło, a to po prostu oznacza upadek moralności, stąd prosta droga do anarchii, bo bez indywidualnego przestrzegania jakichś norm społecznych, nie będzie równiez przestrzegania prawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7601
Napisano (edytowany)
29 minut temu, witejus napisał:

Co takiego pięknego było w tej przemowie, bo nie mam czasu na słuchanie słownych wypierdów tego nygusa.

Szef MSZ powiedział, że Polska wspiera akcesję nowych państw do UE, jednak konieczne jest ich zsynchronizowanie z polityką unijną i unijnymi wartościami, co jest niezbędne, by takie kraje jak Ukraina, Mołdawia czy państwa bałkańskie mogły dołączyć do Wspólnoty.

Jak podkreślił, akcesja nowych państw ze Wschodu i Południa jest dla Polski korzystna.

Polska przeznaczyła pomocy dla Ukrainy 9 mil dolarów .  

Stoimy przed prostą alternatywą - możemy mieć do czynienia z pokonaną armią rosyjską stacjonującą za wschodnią granicą Ukrainy albo armią zwycięską na wschodniej granicy Polski. Ufam, że dzięki wysiłkowi cywilizowanego świata Putin wojnę przegra .

 

- Wzmacnianie wspólnoty transatlantyckiej będzie jednym z priorytetów prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej w pierwszej połowie przyszłego roku. Potrzebujemy efektywnej koordynacji w trzech obszarach: pomocy Ukrainie, poprawy bezpieczeństwa oraz sankcji na Rosję i Białoruś - podkreślił szef MSZ.

To są priorytety dla Polski .

Granice Polski dla Ukrainy nie może  być nigdy  zamknięta ...

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5584

No i co ty sądzisz na ten temat?  Jaki wniosek wyciągnąłeś?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6423
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, jahooo napisał:

moralność odpowiada właśnie za to, aby dane słowo traktowac z powagą

obie odpowiedzi są poprawne, poniewaz sumienie nie pozwala mi zdradzić żony, której ślubowałem

dodatkowo ślubowałem przez Bogiem, czyli do moralności dochodzą zasady wiary

 

Ani moralność, ani sumienie. Nieważne czy ślubujesz przed Bogiem, czy uroczyście przed urzędnikiem stanu cywilnego. Składasz obietnicę komuś. Ty jako świadomy byt, robisz to wobec drugiego świadomego bytu. Faktorzy tego ślubowania nie są ważni, Zasady wiary to zasady uniwersalne. Chcesz to się do nich odwołuj. Tylko po co? Skoro podejmujesz świadomą decyzję. Żaden byt wirtualny tego nie może. A Ty możesz.

2 godziny temu, galan99 napisał:

Stoimy przed prostą alternatywą - możemy mieć do czynienia z pokonaną armią rosyjską stacjonującą za wschodnią granicą Ukrainy albo armią zwycięską na wschodniej granicy Polski. Ufam, że dzięki wysiłkowi cywilizowanego świata Putin wojnę przegra .

Tu akurat Sikorski ma dużo racji, choć armię rosyjsk.ą jako taką ciężko będzie pokonać. A nawet gdyby, to raczej będziemy mieli coś na kształt granicy indyjsko-pakistańskiej. Czyli co jakiś czas rozpiździel artyleryjski, A co warto odnotować, to oni tam mają na stałe zamontowaną broń jądrową i w razie konfliktu albo ją użyją , albo stracą, Tak więc nerwy jak postronki tam też wskazane.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7601
Napisano (edytowany)

 25 min Sikorski wylicza .Pięknie powiada o Ukrainie . Granica Polski  dla Ukrainy powinna zostać całkowicie otwarta . Takie moje zdanie . 

Od 42 min punktuje Rosję do innych krajów PKB .

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3052
5 godzin temu, mirro napisał:

No dobra. To tak teoretycznie. Jeśli masz żonę, rodzinę to nie chodzisz na dziwki bo?

- nie wypada sumie Ci nie pozwala

- złożyłeś przysięgę kobiecie podczas ślubu

Która odpowiedź?

Podpowiem.

jako facet tyle jesteś wart ile słowo Twoje. Nic więcej nie trzeba żadnej moralności ani sumienia.

-

bo kto sobue poje  w domu, to na miescie nie jest glodny...moja stara tez zna ta zasade 😂🤣

dzisiaj po kolacji bedzie deser......

  • Haha 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj